Справа № 127/21522/17
03 квітня 2018 року
м. Вінниця
В жовтні 2017 року позивач звернувся до суду із адміністративним позовом до заступника начальника Вінницької митниці Державної фіскальної служби - начальника управління боротьби з митними правопорушеннями ОСОБА_1 про визнання дій неправомірними, скасування постанови.
Постановою Вінницького міського суду Вінницької області від 14 грудня 2017 року адміністративний позов задоволено.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням відповідач подав апеляційну скаргу.
03 квітня 2018 року Вінницьким апеляційним адміністративним судом апеляційну скаргу відповідача задоволено повністю, в задоволенні адміністративного позову відмовлено.
Із позицією Вінницького апеляційного адміністративного суду, що викладена в постанові від 03 квітня 2018 року в частині мотивів задоволення апеляційної скарги, не погоджуюсь, а тому вважаю за необхідне викласти окрему думку по справі.
На мою думку, апеляційна скарга заступника начальника Вінницької митниці Державної фіскальної служби - начальника управління боротьби з митними правопорушеннями ОСОБА_1 задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.
Відповідальність за ст. 485 МК України настає за дії, спрямовані на неправомірне звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру, а також інші протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів. Заявлення в митній декларації з метою неправомірного звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру неправдивих відомостей щодо істотних умов зовнішньоекономічного договору (контракту), ваги ( урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни-походження, відправника та/або одержувача товару, неправдивих відомостей, необхідних для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості та/або надання з цією ж метою митному органу документів, що містять такі відомості або несплата митних платежів у строк, встановлений законом або інші протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів, а так само використання товарів стосовно яких надано пільги щодо сплати митних платежів, в інших цілях ніж ті, у зв'язку з якими було надано такі пільги.
Частиною 3 ст. 380 МК України визначено, що тимчасове ввезення громадянами-резидентами транспортних засобів особистого користування, що класифікуються за товарними позиціями 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни), 8711 згідно УКТ ЗЕД та причепів до них товарної позиції 8716 згідно УКТ ЗЕД дозволяється на строк до одного року під письмове зобов'язання про їх зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, після сплати всіх митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.
З матеріалів справи було встановлено, що ОСОБА_2 понад 15 років проживає в ОСОБА_3 зі своєю сім'єю, має постійну роботу та в 2013 року набув громадянства Республіки ОСОБА_3 і документований внутрішнім паспортом (ID картою) №7709092М1806058PRT (а.с. 28 ) та паспортом громадянина ОСОБА_3 для виїзду за кордон серії М719429, який виданий 15.07.2013 року (а.с. 27).
Крім того, ОСОБА_2 за вказаним паспортом без будь якої заборони неодноразово в'їжджав і виїжджав з України, в тому числі 30.06.2016 року, про що в паспорті є відмітки.
Варто зазначити, що рішенням Апеляційного суду Вінницької області 07.08.2017 року постанова Могилів - Поділького районного суду Вінницької області від 03.07.2017 року, якою на ОСОБА_2 було накладено стягнення за ч.1 ст.240 КУпАП (перетинання державного кордону України без відповідних документів), була скасована за відсутності складу правопорушення
Враховуючи викладене вважаю, що режим і порядок перетину кордону ОСОБА_2 здійснюється відповідно до Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства».
Також, необхідно зазначити, що згідно статті 4 Митного кодексу України визначено, що нерезидентами є фізичні особи: іноземці та особи без громадянства, громадяни України, які мають постійне місце проживання за межами України, у тому числі ті, які тимчасово перебувають на території України.
Згідно ч. 2 ст. 380 Митного кодексу України громадянами-нерезидентами пропуск транспортних засобів особистого користування через митний кордон України здійснюється без застосування заходів гарантування.
Таким чином, зважаючи на те, що ОСОБА_2М.є нерезидентом вважаю, що в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбачений ст. 485 МК України, у зв'язку з чим постанова у справі № 0384/40100/17 від 29.09.2017 року заступника начальника Вінницької митниці начальника управління боротьби з митними правопорушеннями ОСОБА_1 про накладення стягнення на ОСОБА_4 у вигляді штрафу підлягає скасуванню, а провадження у справі - закриттю.
Суддя Гонтарук В.М.