Постанова від 24.04.2018 по справі 815/4826/17

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 квітня 2018 р.м.ОдесаСправа № 815/4826/17

Категорія: 5.1 Головуючий в 1 інстанції: Бутенко А. В.

Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду

у складі: судді доповідача-головуючого - ОСОБА_1,

суддів: Потапчука В.О., Семенюка Г.В.,

при секретарі - Ханділян Г.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті ОСОБА_1 апеляційну скаргу Південного офісу Держаудитслужби ДАСУ на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 14 грудня 2017 року у справі за адміністративним позовом Кодимської міської ради Одеської області до Південного офісу Держаудитслужби ДАСУ, начальника Південного офісу Держаудитслужби ДАСУ ОСОБА_2 про скасування рішень, -

ВСТАНОВИЛА:

Короткий зміст позовних вимог.

У вересні 2017 року Кодимська міська рада Одеської області звернулась з адміністративним позовом, в якому просила скасувати рішення Південного офісу Держаудитслужби ДАСУ, викладене в наказі начальника Південного офісу Держаудитслужби ДАСУ від 17.07.2017р № 207 року, про початок 19.07.2017 року ревізії бюджету, фінансово-господарської діяльності Кодимської міської ради Одеської області за період з 01.02.2015 року по 30.06.2017 року та із завершенням 30.08.2017 року; скасувати рішення Південного офісу Держаудитслужби ДАСУ, викладене в наказі начальника Південного офісу Держаудитслужби ДАСУ від 19.07.2017р № 209 року про внесення зміни до наказу від 17.07.2017р № 207; скасувати рішення Південного офісу Держаудитслужби ДАСУ, викладене в листі від 15.09.2017 року №15-08-23-14/7681, про поновлення з 18.09.2017 року ревізії бюджету, фінансово-господарської діяльності Кодимської міської ради за період з 01.02.2015 року по 30.06.2017 року.

Короткий зміст рішення суду першої інстанції.

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 14 грудня 2017 року визнано протиправним та скасовано рішення Південного офісу Держаудитслужби ДАСУ, викладене в листі від 15.09.2017 року №15-08-23-14/7681, про поновлення з 18.09.2017 року ревізії бюджету, фінансово-господарської діяльності Кодимської міської ради за період з 01.02.2015 року по 30.06.2017 року.

В іншій частині позовних вимог відмовлено.

Короткий зміст вимог апеляційної скарги.

Не погоджуючись з даним рішенням суду Південний офіс Держаудитслужби ДАСУ подав апеляційну скаргу.

В апеляційній скарзі зазначено, що рішення судом першої інстанції ухвалене з недоведеністю та неповним встановленням обставин, що мають значення для справи, у зв'язку з чим просить його скасувати та ухвалити нове рішення, яким у задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Розглянувши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про необхідність її задоволення.

Обставини справи.

Суд першої інстанції встановив, що згідно пункту 1.3.6.1 Плану проведення заходів державного фінансового контролю Південного офісу Держаудитслужби на III квартал 2017 року ревізії бюджету, фінансово-господарської діяльності Кодимської міської ради Одеської області за період з 01.02.2015 року по 30.06.2017 рік, Південним офісом Держаудитслужби направлено 07.07.2017 року за № 15-08-23-14/6287 лист-повідомлення про проведення ревізії на адресу Кодимської міської ради Одеської області, який отримано останнім 10.07.2017 року.

На виконання п. 1.3.6.1 Плану проведення заходів державного фінансового контролю Південного офісу Держаудитслужби на III квартал 2017 року Наказом № 207 від 17.07.2017 року «Про проведення ревізії бюджету, фінансово-господарської діяльності Кодимської міської ради Одеської області», яким визначено термін проведення ревізії позивача з 19.07.2017 року по 30.08.2017 рік та затверджено аудиторську групу.

19.07.2017 посадова особа Південного офісу Держаудитслужби прибула до Кодимської міської ради Одеської області для проведення ревізії, проте при пред'явленні направлення від 12.07.2017 № 684, програми ревізії від 12.07.2017 року та після реєстрації в журналі перевірок посадовими особами Кодимської міської ради Одеської області головному державному аудитору ОСОБА_3 було повідомлено про те, проведення ревізії не може бути розпочато оскільки позивача не попереджено про термін проведення ревізії завчасно.

Наказом від 19.07.2017 року № 209 «Про внесення змін до наказу від 17.07.2017 року № 207» в.о. начальника Південного офісу Держаудитслужби прийнято рішення про зміну терміну проведення ревізії та призначено її проведення з 31.07.2017 р. по 11.09.2017 р., у зв'язку з неможливістю проведення ревізії з дотриманням строків вказаних в п.8 ОСОБА_4 проведення інспектування Державною аудиторською службою, її міжрегіональними територіальними органами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 року № 550, яким визначено, що планова виїзна ревізія розпочинається не раніше ніж через 10 календарних днів після надіслання об'єкту контролю повідомлення.

Про зміну терміну проведення ревізії позивача повідомлено листом від 19.07.2017 року № 15-08-23-14/6550, який отримано ним 20.07.2017 року.

31.07.2017 року посадовими особами Південного офісу Держаудитслужби здійснено виїзд на проведення ревізії та позивачу надано відповідні направлення на ревізію, програму ревізії, яку підписано 31.07.2017 та здійснено запис в журналі реєстрації перевірок об'єкта контролю.

Державними аудиторами 31.07.2017 надано запит на ім'я голови Кодимської міської ради про надання документів фінансово-господарської діяльності для перевірки питань згідно програми ревізії з терміном виконання до 14 години 00 хвилин 31.07.2017 року.

У зв'язку з ненаданням посадовими особами Кодимської міської ради запитуваних документів, працівниками Південного офісу Держаудитслужби цього ж дня надано повторний запит про надання документів фінансово- господарської діяльності з терміном виконання до 10 години 00 хвилин 01.08.2017 року.

У відповідь на вищезазначений запит 01.08.2017 Кодимською міською радою повідомлено фахівців Південного офісу Держаудитслужби листом від 31.07.2017 року № 662/02-17 про прийняття рішення заступником Кодимського міського голови ОСОБА_5 про недопущення посадових осіб Південного офісу Держаудитслужби до проведення ревізії без зазначення чітких норм порушення законодавства та відповідного обґрунтування.

В результаті недопущення головних державних аудиторів до проведення ревізії 01.08.2017 року посадовими особами відповідача було складено акт про неможливість проведення ревізії від 01.08.2017 року № 15-08/21.

Також, відповідачем про вказані обставини проінформовано голову Одеської обласної державної адміністрації листом від 01.08.2017 року № 15-08-22-15/6811, начальника УСБУ в Одеській області листом від 01.08.2017 року № 15-08-25-17/6810, начальника ГУНПУ в Одеській області листом від 01.08.2017 року № 15-08-25-17/6809, прокурора Одеської області листом від 01.08.2017 року № 15-08-25-17/6808.

До Південного офісу Держаудитслужби надійшов лист від Подільського ВП ГУНП в Одеській області щодо розгляду листа Південного офісу Держаудитслужби від 01.08.2017 № 15-08-25-17/6808 про перешкоджання в проведенні ревізії бюджету, фінансово-господарської діяльності Кодимської міської ради Одеської області. Подільський ВП ГУНП в Одеській області повідомив Південний офіс Держаудитслужби про вилучення документів фінансово-господарської діяльності Кодимської міської ради Одеської області на підставі рішення Котовського міського суду Одеської області від 07.09.2017 року по справі № 5052/2334/14 в рамках досудового розслідування кримінальної справи № 1201760320000031 від 24.01.2017 року, за ознаками правопорушень передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 191 КК України.

Вказані обставини сторонами не заперечуються, а отже є встановленими.

Висновок суду першої інстанції.

Частково задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що рішення Південного офісу Держаудитслужби ДАСУ, викладене саме в листі від 15.09.2017 року №15-08-23-14/7681, про поновлення з 18.09.2017 року ревізії бюджету, фінансово-господарської діяльності Кодимської міської ради за період з 01.02.2015 року по 30.06.2017 року за відсутності відповідного рішення про зупинення ревізії не відповідає приписам ОСОБА_4 № 550 та Положенню про Південний офіс Держаудитслужби.

Проте з вказаним висновком погодитись не можна з огляду на наступне.

Джерела права й акти їх застосування та оцінка суду.

За змістом частини 1 статті 2 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням бюджетного законодавства, дотриманням законодавства про державні закупівлі, діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.

На підставі частини 2 статті 2 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» державний фінансовий контроль забезпечується органом державного фінансового контролю через проведення державного фінансового аудиту, перевірки державних закупівель та інспектування.

За правилами частини 1 статті 4 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» інспектування здійснюється органом державного фінансового контролю у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.

На підставі частини 1 статті 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» плановою виїзною ревізією вважається ревізія у підконтрольних установах, яка передбачена у плані роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за місцезнаходженням такої юридичної особи чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна ревізія.

Згідно частини 2 статті 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» планова виїзна ревізія проводиться за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності підконтрольних установ за письмовим рішенням керівника відповідного органу державного фінансового контролю не частіше одного разу на календарний рік.

За змістом частини 1 статті 13 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» дії або бездіяльність посадових осіб органу державного фінансового контролю можуть бути оскаржені в судовому або адміністративному порядку.

Згідно пункту 16 ОСОБА_4 проведення інспектування Державною аудиторською службою, її міжрегіональними територіальними органами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 року № 550, ревізія проводиться, зокрема, шляхом документальної перевірки, що передбачає контроль за установчими, фінансовими, бухгалтерськими (первинними і зведеними) документами, статистичною, фінансовою та бюджетною звітністю, господарськими договорами, розпорядчими та іншими документами об'єкта контролю, пов'язаними з плануванням і провадженням фінансово-господарської діяльності, веденням бухгалтерського обліку, складенням фінансової звітності (далі - документи об'єкта контролю). У разі ведення бухгалтерського обліку з використанням електронних засобів зберігання і обробки інформації на вимогу посадової особи органу державного фінансового контролю керівник об'єкта контролю повинен забезпечити оформлення відповідних документів на паперовому носії. Надання документів об'єкта контролю посадовим особам органу державного фінансового контролю забезпечується керівником об'єкта чи його заступником.

Постановою Кабінету Міністрів України № 868 від 28.10.2015 року утворено Державну аудиторську службу України як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів, реорганізувавши Державну фінансову інспекцію шляхом перетворення.

Постановою Кабінету Міністрів України № 43 від 03.02.2016 року затверджено Положення про Державну аудиторську службу України (далі - Положення № 43), відповідно до пункту 1 якого Державна аудиторська служба України (Держаудитслужба) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України та який забезпечує формування і реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю.

Основними завданнями Держаудитслужби є: забезпечення формування і реалізація державної політики у сфері державного фінансового контролю; здійснення державного фінансового контролю, спрямованого на оцінку ефективного, законного, цільового, результативного використання та збереження державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, досягнення економії бюджетних коштів; надання у передбачених законом випадках адміністративних послуг (пункт 3 Положення № 43).

Держаудитслужба здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку міжрегіональні територіальні органи (п.7 Положення № 43).

Постановою Кабінету Міністрів України № 266 від 06.04.2016 року «Про утворення міжрегіональних територіальних органів Державної аудиторської служби» утворено як юридичні особи публічного права міжрегіональні територіальні органи Державної аудиторської служби, серед яких Південний офіс Держаудитслужби.

Наказом Держаудитслужби № 23 від 02.06.2016 року затверджено Положення про Південний офіс Держаудитслужби.

Згідно пункту 1 вказаного Положення, Південний офіс Держаудитслужби (далі - Офіс) підпорядковується Держаудитслужбі та є її міжрегіональним територіальним органом. У складі Офісу утворюються як структурні підрозділи управління в Миколаївській, Херсонській областях, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі (далі - управління). Управління здійснюють свої повноваження на території адміністративно-територіальної одиниці за їх місцезнаходженням відповідно. На території Одеської області реалізацію державного фінансового контролю здійснює апарат Офісу.

За змістом частини 3 статті 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» право на проведення планової виїзної ревізії підконтрольних установ надається лише у тому разі, коли їм не пізніше ніж за десять днів до дня проведення зазначеної ревізії надіслано письмове повідомлення із зазначенням дати початку та закінчення її проведення.

За правилами пункту 8 ОСОБА_4 проведення інспектування Державною аудиторською службою, її міжрегіональними територіальними органами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 року № 550 (ОСОБА_4 № 550), орган державного фінансового контролю, що проводить планову виїзну ревізію, повідомляє об'єкту контролю одним із способів, визначених у пункті 39 цього ОСОБА_4, про дати її початку та закінчення. Планова виїзна ревізія розпочинається не раніше ніж через 10 календарних днів після надіслання об'єкту контролю повідомлення.

Пунктом 39 ОСОБА_4 550 визначено, що після складення акта ревізії посадова особа органу державного фінансового контролю підписує всі його примірники та забезпечує реєстрацію в журналі реєстрації актів ревізій, форма якого визначається Держаудитслужбою.

Перший і третій примірники акта ревізії надаються для ознайомлення і підписання об'єкту контролю у строк не пізніше ніж 5 робочих днів після закінчення ревізії одним із таких способів: а) особисто під розписку керівнику або головному бухгалтеру об'єкта контролю; б) через канцелярію (підрозділ з питань діловодства) з відміткою на примірнику акта органу державного фінансового контролю про дату реєстрації в журналі вхідної кореспонденції об'єкта контролю та підписом працівника канцелярії (загального відділу), який здійснив реєстрацію; в) рекомендованим поштовим відправленням з повідомленням. При цьому на примірнику акта, що залишається в органі державного фінансового контролю, зазначаються реквізити поштового повідомлення, яке долучається до матеріалів ревізії.

Щодо позовних вимог позивача про скасування рішення Південного офісу Держаудитслужби ДАСУ, викладене в наказі начальника Південного офісу Держаудитслужби ДАСУ від 17.07.2017р № 207 року, про початок 19.07.2017 року ревізії бюджету, фінансово-господарської діяльності Кодимської міської ради Одеської області за період з 01.02.2015 року по 30.06.2017 року та із завершенням 30.08.2017 року та скасування рішення Південного офісу Держаудитслужби ДАСУ, викладене в наказі начальника Південного офісу Держаудитслужби ДАСУ від 19.07.2017р № 209 року про внесення зміни до наказу від 17.07.2017р № 207, колегія суддів зазначає, що в частині відмови у задоволенні позову рішення суду в апеляційному порядку не оскаржувалось, а тому відповідно до пункту 13.1. Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду від 20.05.2013, № 7 "Про судове рішення в адміністративній справі", апеляційний суд не дає правові висновки щодо неоскарженої частини судового рішення.

Стосовно позовної вимоги про визнання протиправним та скасування рішення Південного офісу Держаудитслужби ДАСУ, викладеного в листі від 15.09.2017 року №15-08-23-14/7681, про поновлення з 18.09.2017 року ревізії бюджету, фінансово-господарської діяльності Кодимської міської ради за період з 01.02.2015 року по 30.06.2017 року, слід зазначити наступне.

Варто зазначити, що у вказаному листі, з посиланням на п. 23 ОСОБА_4 № 550, Південним офісом Держаудитслужби фактично поновлено проведення ревізії бюджету, фінансово-господарської діяльності Кодимської міської ради з 18.09.2017 року та визначено дату завершення такої ревізії - 23.10.2017 року.

Пунктом 23 ОСОБА_4 № 550 встановлено, що у разі відсутності бухгалтерського обліку на об'єкті контролю, недопущення посадових осіб органу державного фінансового контролю до проведення ревізії та ненадання необхідних для перевірки документів, наявності інших об'єктивних і незалежних від органу державного фінансового контролю обставин, що унеможливлюють або перешкоджають проведенню ревізії, посадовою особою органу державного фінансового контролю складається акт про неможливість проведення ревізії із зазначенням відповідних причин, який підписується та вручається об'єкту контролю у тому ж порядку, що і акт ревізії. У разі усунення таких обставин ревізія за рішенням керівника органу державного фінансового контролю може бути завершена в установленому законодавством порядку. При цьому до її тривалості не включається строк, протягом якого ревізія фактично не проводилася. В іншому випадку ревізія не вважається проведеною і орган державного фінансового контролю має право вдруге організувати та провести ревізію об'єкта контролю, зокрема в плановому порядку, протягом того ж календарного року. Про факти недопущення посадових осіб органу державного фінансового контролю до проведення ревізії, ненадання необхідних для перевірки документів та інші незалежні від органу державного фінансового контролю обставини, що перешкоджають проведенню ревізії, орган державного фінансового контролю письмово інформує правоохоронні органи для вжиття заходів, передбачених законодавством. Перешкоджання посадовим особам органу державного фінансового контролю у проведенні ревізії є підставою для застосування до об'єкту контролю санкцій, передбачених законодавством, і для притягнення керівника об'єкта контролю до адміністративної відповідальності. На підставі акта про відсутність бухгалтерського обліку орган державного фінансового контролю пред'являє письмові вимоги об'єкту контролю щодо приведення обліку у відповідність із законодавством та інформує про це орган управління об'єкта контролю.

Слід також вказати, що пунктом 23 ОСОБА_4 № 550 не передбачено прийняття органом державного фінансового контролю рішення щодо поновлення або зупинення проведення ревізії, а визначено порядок та можливість відповідного органу прийняти рішення щодо завершення вже розпочатої ревізії, порядок визнання ревізії не проведеною та право органу державного фінансового контролю вдруге організувати та провести ревізію об'єкта контролю, а також підстави для застосування до об'єкту контролю санкцій.

Колегія суддів вважає, що Південний офіс Держаудитслужби ДАСУ обґрунтовано застосував повноваження, передбачені пунктом 23 ОСОБА_4 № 550. Пунктом 22 ОСОБА_4 № 550 передбачено, що планова виїзна ревізія може бути зупинена у разі необхідності проведення зустрічних звірок, без завершення яких неможливе якісне проведення ревізії, термінового виконання інших завдань відповідно до повноважень, передбачених Законом України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», а також у разі обґрунтованого звернення об'єкта контролю за погодженням з керівником органу державного фінансового контролю.

Листом від 14.09.2017 № 46/10200 орган досудового розслідування - Подільський ВП ГУНП в Одеській області повідомив Офіс про надання доступу до документів фінансово-господарської діяльності Кодимської міської ради Одеської області за період з 01.02.2015 по 30.06.2017, які було вилучено 08.09.2017 працівниками Подільського відділу ГУНП в Одеській області в приміщенні Кодимської міської ради Одеської області за результатами розгляду повідомлення Офісу від 01.08.2017 № 15-08-25-17/6808 про перешкоджання в проведенні ревізії бюджету, фінансово-господарської діяльності Кодимської міської ради Одеської області за період з 01.02.2015 по 30.06.2017, на підставі рішення Котовського міського суду Одеської області від 07.09.2017 (Справа № 5052/2334/17) в рамках досудового розслідування кримінальної справи № 12017160320000031 від 24.01.2017, за ознаками правопорушень, передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 191 КК України.

Отже, керуючись пунктом 23 ОСОБА_4 № 550 Офісом після отримання доступу до необхідних для проведення ревізії документів направлено лист Кодимській міській раді Одеської області від 15.09.2017 № 15-08-23-14/7681 про поновлення проведення ревізії з 18.09.2017.

Таким чином, рішення Південного офісу Держаудитслужби ДАСУ, викладене саме в листі від 15.09.2017 року №15-08-23-14/7681, про поновлення з 18.09.2017 року ревізії бюджету, фінансово-господарської діяльності Кодимської міської ради за період з 01.02.2015 року по 30.06.2017 року відповідає приписам ОСОБА_4 № 550 та Положенню про Південний офіс Держаудитслужби.

Крім того з матеріалів адміністративного позову та матеріалів справи не вбачається які саме права та інтереси позивача порушені та чи наявні такі порушення навіть за умови формального порушення вимог ОСОБА_4 № 550.

Відповідно до статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Надаючи оцінку правомірності дій та рішень органів владних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у статті 2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури, встановлюючи при цьому чи прийняті (вчинені) ним рішення (дії): на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Таким чином, на підставі встановлених в ході судового розгляду обставин, суд першої інстанції правильно дійшов висновку, що позовні вимоги Кодимської міської ради Одеської області є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.

За таких обставин, колегія суддів приходить до висновку, що судом першої інстанції при вирішенні справи неправильно застосовані норми матеріального права, а тому, керуючись пунктом 4 частини 1 статті 317 КАС України, постанова суду першої інстанції підлягає скасуванню з прийняттям нового рішення, яким у задоволенні адміністративного позову слід відмовити.

Керуючись статтями 308, 309, 315, 321, 322, 325, колегія суддів, -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Південного офісу Держаудитслужби ДАСУ - задовольнити.

Постанову Одеського окружного адміністративного суду від 14 грудня 2017 року у справі № 815/4826/17 в частині визнання протиправним та скасування рішення Південного офісу Держаудитслужби ДАСУ, викладене в листі від 15.09.2017 року №15-08-23-14/7681, про поновлення з 18.09.2017 року ревізії бюджету, фінансово-господарської діяльності Кодимської міської ради за період з 01.02.2015 року по 30.06.2017 року - скасувати, ухвалити в цій частині нове рішення, яким у задоволенні адміністративного позову Кодимської міської ради Одеської області відмовити.

В решті постанову Одеського окружного адміністративного суду від 14 грудня 2017 року залишити без змін.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Дата складення у повному обсязі і підписання рішення суду - 26 квітня 2018 року.

Головуючий: ОСОБА_1

Суддя: Суддя: ОСОБА_6 ОСОБА_7