Справа № 500/536/18 Провадження № 3/500/201/18
27 квітня 2018 року суддя Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області Бурнусус О.О., ознайомившись з адміністративними матеріалами, які надійшли з Ізмаїльського відділу поліції ГУНП в Одеській області відносно:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, обіймає посаду заступника начальника 1-ї прикордонної комендатури швидкого реагування, мешкає за адресою: Одеська область, м. Ізмаїл, вул. Кишинівська, б. 47, кв. 1
про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173 - 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ГП № 468637 від 05.02.2018 року, що складений відносно ОСОБА_1 який 03.02.2018 року біля 01 години 00 хвилин знаходячись за місцем мешкання в стані алкогольного сп'яніння вчинив сварку в ході якої висловлювався грубою нецензурною лайкою на адресу своєї дружини ОСОБА_2, чим вчинив насильство в сім'ї.
В наслідок чого, відносно ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 173 - 2 КУпАП - вчинення насильства в сім'ї, тобто умисне вчинення будь-яких дій фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування фізичного насильства, що не завдало фізичного болю і не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання захисного припису особою, стосовно якої він винесений, непроходження корекційної програми особою, яка вчинила насильство в сім'ї.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про причини неявки суду не повідомив.
Так відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Винність притягненого ОСОБА_1 у вчиненні вищезазначеного адміністративного правопорушення підтверджується сукупністю наступних доказів, досліджених судом, а саме протоколом про адміністративне правопорушення серії ГП № 468637 від 05.02.2018 року та іншими матеріалами справи.
Листом наданим начальником Ізмаїльського прикордонного загону від 16.02.2018 року за № 62/1115, повідомлено, що наказом начальника Ізмаїльського прикордонного загону від 09.02.2018 року № 53-ос «Про притягнення до дисциплінарної відповідальності» майора ОСОБА_1 притягнуто до дисциплінарної відповідальності, а саме оголошено «догану».
Як вбачається з наказу начальника Ізмаїльського прикордонного загону від 09.02.2018 року за № 53, за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172 - 2 КУпАП ОСОБА_1 оголошено догану.
Частиною 1 ст. 15 КУпАП передбачено, що військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти під час проходження зборів, а також особи рядового і начальницького складів Державної кримінально-виконавчої служби України, служби цивільного захисту і Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, поліцейські несуть відповідальність за адміністративні правопорушення за дисциплінарними статутами. За порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, санітарних норм, правил полювання, рибальства та охорони рибних запасів, митних правил, вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, порушення тиші в громадських місцях, неправомірне використання державного майна, незаконне зберігання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, невжиття заходів щодо окремої ухвали суду, ухилення від виконання законних вимог прокурора, порушення законодавства про державну таємницю, порушення порядку обліку, зберігання і використання документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію, ці особи несуть адміністративну відповідальність на загальних підставах.
До зазначених осіб не може бути застосовано громадські роботи, виправні роботи і адміністративний арешт.
На підставі викладеного та враховуючи те, що наказом начальника Ізмаїльського прикордонного загону від 09.02.2018 року № 53-ос «Про притягнення до дисциплінарної відповідальності», ОСОБА_1 притягнуто до дисциплінарної відповідальності та оголошено «догану», то вважається за необхідне закрити провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173 - 2 КУпАП, у зв'язку із чим, судовий збір не стягується.
Керуючись ст. ст. 173 - 2, 283 КУпАП, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 173 - 2 КУпАП - закрити.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення.
Суддя: ОСОБА_3