Ухвала від 24.04.2018 по справі 498/1199/15-ц

Справа №498/1199/15-ц

Провадження по справі №4-с/498/1/18

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 квітня 2018 року смт. Велика Михайлівка

Суддя Великомихайлівського районного суду Одеської області Чернецька Н.С., розглянувши скаргу Публічного акціонерного товариства «УкрСиббанк» на дії державного виконавця Великомихайлівського МВДВС ГТУЮ в Одеській області Гайдаманчук Людмили Хомівни про визнання неправомірними дій державного виконавця, скасування постанови про закінчення виконавчого провадження,

ВСТАНОВИВ:

ПАТ «УкрСиббанк» звернулись до суду зі скаргою на дії державного виконавця Великомихайлівського МВДВС ГТУЮ в Одеській області Гайдаманчук Людмили Хомівни про визнання неправомірними дій державного виконавця, скасування постанови про закінчення виконавчого провадження, в якій просили визнати неправомірними дії державного виконавця Великомихайлівського міжрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області в частині винесення постанови про закінчення виконавчого провадження ВП № 53783755 від 12.12.2017 року; постанову державного виконавця Великомихайлівського міжрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області ОСОБА_1 від 12.12.2017 року про закінчення виконавчого провадження ВП № 53783755 скасувати.

Згідно ст.447 ЦПК України, сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права чи свободи.

Відповідно до ч.1 ст.448 ЦПК України, скарга подається до суду, який розглянув справу як суд першої інстанції.

Згідно п. а) ч.1 ст.449 ЦПК України, скаргу може бути подано до суду: у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її права або свободи.

Згідно ч.2 ст.449 ЦПК України, пропущений з поважних причин строк для подання скарги може бути поновлено судом.

Відповідно до роз'яснень, наданих у п.16 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 07.02.2014 № 6 «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судових рішень у цивільних справах», строки можуть бути поновлені за наявності поважних для цього причин за заявою заявника, яка подається одночасно зі скаргою або викладається в скарзі у вигляді клопотання. Якщо скаргу подано з пропуском строку, встановленого законом, та відсутнє клопотання про його поновлення, така скарга суддею одноособово залишається без розгляду при її прийнятті та повертається заявникові. При цьому заявникові може бути роз'яснено право на повторне звернення до суду на загальних підставах.

Як вбачається із матеріалів скарги, предметом оскарження, зокрема, виступає постанова про закінчення виконавчого провадження від 12.12.2017 року серії ВП № 53783755, прийнята державним виконавцем Великомихайлівського МВДВС ГТУЮ в Одеській області Гайдаманчук Л.Х.

З матеріалів поданої скарги також вбачається, що про винесення вищесказаної постанови представнику ПАТ «УкрСиббанк» через «АСВП» стало відомо 11.04.2017 року, державний виконавець надіслав дану постанову про закінчення виконавчого провадження на електронну пошту представника ПАТ «УкрСиббанк» 12.04.2017 року, а заявник звернувся до Великомихайлівського районного суду Одеської області з даною скаргою 23 квітня 2018 року, тобто позивачем пропущено десятиденний строк на звернення до суду з такою скаргою. При цьому, ні подана до суду скарга, ні додатки до неї, не містять клопотання заявника про поновлення строку для подання скарги, з посиланням на докази поважності причини пропуску такого строку.

Залишення скарги без розгляду не позбавляє права заявника повторно звернутись до суду, одночасно поставивши питання про поновлення йому строку на оскарження з наданням відповідних документів і доказів щодо поважності причин пропуску даного строку.

Керуючись ст.ст.258-261, 353, 449 ЦПК України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Скаргу Публічного акціонерного товариства «УкрСиббанк» на дії державного виконавця Великомихайлівського МВДВС ГТУЮ в Одеській області Гайдаманчук Людмили Хомівни про визнання неправомірними дій державного виконавця, скасування постанови про закінчення виконавчого провадження - залишити без розгляду та повернути заявнику.

Роз'яснити ПАТ «УкрСиббанк», що залишення скарги без розгляду не позбавляє права повторного звернення до суду з такою скаргою із клопотанням про поновлення пропущеного строку на оскарження з наданням відповідних документів і доказів щодо поважності причин пропуску даного строку.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до апеляційного суду Одеської області через Великомихайлівський районний суд Одеської області протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Н.С.Чернецька

Попередній документ
73675309
Наступний документ
73675312
Інформація про рішення:
№ рішення: 73675311
№ справи: 498/1199/15-ц
Дата рішення: 24.04.2018
Дата публікації: 03.05.2018
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Великомихайлівський районний суд Одеської області
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); В порядку ЦПК України; Скарги на дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби, що розглядаються в порядку цивільного судочинства
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (24.12.2015)
Дата надходження: 07.10.2015
Предмет позову: про стягнення суми заборгованості за кредитним договором, процентів, нарахованих за користування кредитом та пені
Учасники справи:
головуючий суддя:
ТКАЧУК ОЛЕНА ЛЕОНІДІВНА
суддя-доповідач:
ТКАЧУК ОЛЕНА ЛЕОНІДІВНА
відповідач:
Логінов Олександр Васильович
позивач:
ПАТ "УкрСиббанк"