Справа № 473/1058/18
іменем України
"25" квітня 2018 р. м.Вознесенськ
Вознесенський міськраойнний суд в складі
головуючої судді Миронова О.В.,
за участю секретаря Туришевої К.В., Мухи О.В.,
прокурора Ватуліної А.І.
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1,
розглянувши адміністративну справу про вчинення корупційного правопорушення, яка надійшла від управління захисту економіки в Миколаївської області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, не працюючого, одруженого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, депутата Прибужанівської сільської ради Вознесенського району Миколаївської області 08 скликання, ідентифікаційний номер НОМЕР_1
за ч.1 ст.172-6 Кодекс України про адміністративні правопорушення, суд
Рішенням І сесії Прибужанівської сільської ради 8-го скликання № 1 від 24 лютого 2016 року «Про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів Прибужанівської сільської ради VIII скликання» визначено повноваження депутата цієї ради ОСОБА_2
Відповідно до підп. «Б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_2, як депутат селищної ради, є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону.
Згідно ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені в підпункт Б п. 1 ст. 3 цього ж Закону, народні депутати України, депутати Верховної Ради АР Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови, зобов'язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
В подальшому згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» 1975-УІІІ від 23.03.2017 року, розділ XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» доповнено пунктом такого змісту а саме:продовжити до 01 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше.
Але ОСОБА_2 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік подав лише 17.03.2018 року, не маючи поважних причин для неподання декларації своєчасно, чим допустив порушення встановленого строку подання вказаної декларації.
Таким чином, ОСОБА_2, вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування..
В судовому засіданні ОСОБА_2 винним себе в скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, не визнав, зазначивши, що він дійсно є депутатом Прибужанівської сільської ради 8-го скликання, але про те, що він має подавати декаларацію не знав. Про те, що необхідно подавати щорічну декларацію, вперше він дізнався у 2018 році. Крім того в кінці 2016 року та на початку 2017 року він тривалий час хворів.
Але вина ОСОБА_2 повністю підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами.
Так, ОСОБА_2 є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення з огляду на положення п.п.Б п.1 ч.1 ст.3 Закону України “Про запобігання корупції” оскільки відповідно рішення 1-ї сесії 8-го скликання Прибужанівської сільської ради Вознесенського району Миколаївської області від 24 грудня 2016 року №1 є депутатом Прибужанівської сільської ради 8-го скликання.
Згідно ст.49 Закону України “Про місцеве самоврядування”, повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання.
Тому, відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» зазначений суб'єкт зобов'язаний щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
В подальшому згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» від 23.03.2017 року, розділ XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» доповнено пунктом такого змісту а саме:продовжити до 01 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше.
Але ОСОБА_2 в передбачений Законом України “Про запобігання корупції” строк декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування за 2016 рік не подав, без поважних причин.
Відповідно до довідок КБ “ПриватБанк” ОСОБА_2 отримував сертифікат електронного цифрового підпису 15.03.2018 року , що свідчить про те, що він не мав наміру до цього часу подавати декларацію за 2016 рік.
Декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік подана ОСОБА_2 17 березня 2018 року, що підтверджується скріншотом сторінки веб-сайту Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Що ж стосується доводів ОСОБА_2 Про те, що він хворів, то суд не може прийняти дані доводи до уваги, так як відповідно до довідки Мартинівської АЗПСМ Вознесенської ЦРЛ він перебував на лікарняному лише з 25.11.2016 року по 13.12.2016 року та з 27.01.2017 року по 13.02.2017 року.
Звідси, суд приходить до висновку про доведеність вини ОСОБА_2 О,Л, у вчиненні адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст.172 -6 КУпАП України - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування.
Згідно ч.2 ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність. Під час розгляду справи судом з'ясовано що, ОСОБА_2 має сім'ю, позитивно характеризуєтся, звідси суд вважає можливим застосувати до нього адміністративне стягнення у мінімальному розмірі передбаченого санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян . Дане стягнення, на думку суду, забезпечить запобігання вчиненню ним нових правопорушень. Крім того, відповідно до ч. 1 ст.40-1 КУпАП підлягає стягненню з ОСОБА_2 судовий збір у розмірі 352 грн. 40 коп.
Керуючись ст.ст. 283-285 КУпАП,
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні правопорушення,
передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП і накласти стягнення у вигляді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 850 ( вісімсот п'ятдесят ) грн. в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір у розмірі 352 (триста п'ятдесят дві) грн. 40 коп., які сплатити на рахунок: Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача (МФО) 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106, призначення платежу: судовий збір.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Вознесенського
міськрайонного суду ОСОБА_3