СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
ун. № 759/16151/15-к
пр. № 1-в/759/185/18
19 квітня 2018 року м. Київ
Суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника Святошинського УП ГУ Національної у м. Києві поліції ОСОБА_4 про зміну встановлених обмежень адміністративного нагляду відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, непрацюючого, проживаючого: АДРЕСА_1 , раніше засудженого 25.12.2015 року Святошинським районним судом міста Києва за ст.307 ч.2, 317 ч.1 КК України до 3 (ттрьох) років 1 (одного) місяця позбавлення волі, без конфіскації майна, звільненого 22.03.2018 року умовно-достроково з невідбутим строком 2 місяці 17 днів,
Після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_5 проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Ухвалою Ірпінського міського суду Київської області від 23.02.2018 року ОСОБА_5 встановлений адміністративний нагляд строком на 12 місяців з обов'язками, зокрема - з'являтись на реєстрацію в поліцію за місцем проживання 4 рази на місяць.
18.04.2018 року начальник Святошинського УП ГУ Національної у м. Києві звернувся до суду з поданням, в якому просить змінити встановлені обмеження адміністративним наглядом, а саме: зобов'язати явкою до Святошинського УП ГУНП в м. Києві 3-ї та 4-ї середи кожного місяця з 16 год. 00 хв до 18 год. 00 хв.
Прокурор в судовому засіданні підтримав подання.
Суд, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що дане подання не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Так, згідно статті 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Відповідно до статті 10 даного Закону під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу Національної поліції з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею.
Дослідивши в судовому засіданні подання та додатки до нього, суд встановив, що у поданні ставиться питання про уточнення одного із зобов'язань адміністратвиного нагляду, проте не зміну зобов'язань адміністративного нагляду.
Згідно Інструкції "Про порядок виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, та здійснення контролю щодо осіб, засуджених до таких покарань" затвердженої наказом Державного департаменту України з питань виконання покарань, Міністерства внутрішніх справ України 19.12.2003 N 270/1560 працівники інспекції установлюють періодичність, дні проведення реєстрації засуджених осіб та проводять реєстрацію таких осіб (частина 3 статті 13 Кримінально-виконавчого кодексу України).
Таким чином, суд приходить до висновку, що у додатковому встановленні судом періодичності явки на реєстрацію засуджених осіб не має необхідності.
На підставі викладеного та керуючись статтею 3 Кримінально-виконавчого кодексу України, статтею 1 Законом України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суддя -
У задоволенні подання начальника Святошинського УП ГУ НП у м. Києві ОСОБА_4 про зміну встановлених обмежень адміністративного нагляду відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відмовити.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляції через Святошинський районний суд міста Києва до Апеляційного суду міста Києва протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя Святошинського
районного суду м. Києва ОСОБА_1