Справа № 761/15065/18
Провадження № 3/761/3786/2018
24 квітня 2018 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Мєлєшак О.В., розглянувши матеріали, які надійшли із Шевченківського УП ГУНП в м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянин України, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
За ч.2 ст. 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серія АА № 988429, складеного ДОП Шевченківського УП ГУНП в м. Києві Соколиком М.І., ОСОБА_1 звинувачується у тому, що 26.03.2018 о 10 год. за адресою: АДРЕСА_1 вигулював двох собак породи «Королівський пудель» без повідка які напали на мешканця будинку та його собаку. Таким чином, ОСОБА_1 звинувачується у вчиненні правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст.154 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 заперечував свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, крім того зазначив, що протокол про адміністративне правопорушення не містить даних кому саме і якої шкоди було заподіяно.
Суд, заслухавши пояснення ОСОБА_1, вивчивши матеріали даної адміністративної справи, вважає, що їх необхідно повернути до Шевченківського УП ГУНП в м. Києві для дооформлення з огляду на таке.
Відповідно до вимог ст.280 КУпАП, суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Положеннями ст.ст.251 та 252 КУпАП регламентовано, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Як убачається з наданих матеріалів, а саме з протоколу про адміністративне правопорушення серії АА № 988429 інспектором Шевченківського УП ГУНП в м. Києві Соколиком М.І. зазначається про вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч.2 ст.154 КУпАП України.
Разом з тим, у вказаному протоколі відсутні дані що внаслідок дій ОСОБА_1 було заподіяно шкоду здоров'ю людей або їх майну, а саме не конкретизовано кому саме та якої шкоди було заподіяно, що у свою у свою чергу прямо впливає на кваліфікацію дій ОСОБА_1 та вид можливого застосування адміністративного стягнення.
Оскільки вказані вище дані мають суттєве значення для правильного вирішення справи та з'ясування наявності чи відсутності в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.154 КУпАП, суд приходить до висновку про необхідність повернути справу до Шевченківського УП ГУНП в м. Києві для належного оформлення та додаткової перевірки.
При поверненні справи про адміністративне правопорушення для належного оформлення, суд керується постановою Пленуму Верховного суду України №14 від 23.12.2005 в якому зазначено, що визнається правильною практика тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Також, постановою Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ№11 від 17.10.2014 «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» відповідно до якої звертається увага на те, що норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те особою або без додержання вимог ст.256 цього Кодексу вмотивованою постановою цього суду для належного оформлення.
Керуючись ст. ст.256, 276 КУпАП, cуддя, -
Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.154 КУпАП направити до Шевченківського УП ГУНП в м. Києві для належного оформлення та додаткової перевірки.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: