Справа № 761/11225/18
Провадження № 2-а/761/568/2018
30 березня 2018 року суддя Шевченківського районного суду міста Києва Мальцев Д.О., вивчивши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Департаменту охорони здоров'я Київської обласної державної адміністрації про оскарження дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень,
До Шевченківського районного суду м. Києва надійшов адміністративний ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач) до Департаменту охорони здоров'я Київської обласної державної адміністрації (далі по тексту - відповідач), відповідно до якого позивач просить визнати протиправної бездіяльність відповідача щодо ненадання публічної інформації за запитом; зобов'язати відповідача надати позивачу повну інформацію, що запитувалась згідно інформаційного запиту та розглянути справу в скороченому провадженні.
Частиною 1 статті 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист
Разом з тим, згідно з вимогами ч.1 ст. 20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1 - 3 частини першої цієї статті.
При цьому, у відповідності до ч. 2 ст. 20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Отже, виходячи з аналізу вищенаведених положень закону, суддя вважає, що заявлені позивачем вимоги підсудні окружному адміністративному суду, а не місцевому загальному суду як адміністративному суду.
В свою чергу, згідно п.2 ч.1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
За вказаних обставин, суддя прийшов до висновку, що адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Департаменту охорони здоров'я Київської обласної державної адміністрації про оскарження дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень слід передати на розгляд до Окружного адміністративного суду міста Києва.
Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 20, 29, 248, 256, 294, 295 КАС України, суддя, -
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Департаменту охорони здоров'я Київської обласної державної адміністрації про оскарження дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень, - передати на розгляд до Окружного адміністративного суду міста Києва.
Ухвала може бути оскаржена протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення шляхом подачі апеляційної скарги до Київського апеляційного адміністративного суду через Шевченківський районний суд м. Києва.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Суддя: