Рішення від 19.04.2018 по справі 760/2427/17

Справа № 760/2427/17

2-о-60/18

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 квітня 2018 року м. Київ

Солом'янський районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді Українця В.В.

присяжних Мельника О.І.

Єфремова С.Ю.

при секретарі Трофимчук К.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_3, заінтересована особа Солом'янська районна в м. Києві державна адміністрація Орган опіки та піклування про визнання особи недієздатною, встановлення опіки, призначення опікуна,

ВСТАНОВИВ:

У лютому 2017 року ОСОБА_3 звернулась в суд з заявою, у якій просить визнати недієздатною свою матір ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, встановити над нею опіку та призначити її опікуном.

Свої вимоги мотивує тим, що її мати ОСОБА_4 з 2013 року проживає з нею, оскільки вона потребує сторонньої допомоги. На підставі довідки серія АВ № 0438448 медико-соціальної експертної комісії від 07 грудня 2015 року була встановлена І група інвалідності з дитинства. З 2004 року ОСОБА_4 перебуває на обліку у лікаря-психіатра в Київському міському психоневрологічному диспансері № 5.

Ухвалою судді Солом'янського районного суду м. Києва від 07 лютого 2017 року відкрито провадження у справі.

Ухвалою Солом'янського районного суду м. Києва від 14 грудня 2017 року по справі призначена судово-психіатрична експертиза.

У судовому засіданні заявник підтримала заяву та просила її задовольнити.

Представник Солом'янської районної у м. Києві державної адміністрації Орган опіки та піклування у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином (а.с. 73). Направив до суду лист, з якого вбачається, що Орган опіки та піклування не заперечує проти задоволення заяви ОСОБА_3 та просить розглядати справу у його відсутність (а.с. 74).

Заслухавши пояснення заявника, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Судом встановлено, що ОСОБА_4, яка є матір'ю заявника, хворіє стенокардією, атеросклеротичним склерозом, хронічним панкреатитом, гіпертонічною атеросклеротичною енцефалапатією ІІ ст. та іншими хворобами, що підтверджується довідкою Київської міської лікарні № 6 від 05 березня 2015 року (а.с. 22).

З наданого консультативного висновку № 1390 вбачається, що ОСОБА_4 перебуває на обліку у лікаря-психіатра в Київському міському психоневрологічному диспансері № 5 з 2004 року (а.с. 16).

На підставі довідки МСЕК серія АВ № 0438448 від 07 грудня 2015 року ОСОБА_4 була встановлена І група інвалідності з дитинства (а.с. 17).

Відповідно до ч. 1 ст. 39 ЦК України фізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.

Ухвалою Солом'янського районного суду м. Києва від 14 грудня 2017 року по справі призначена судово-психіатрична експертиза.

Згідно з Висновком судово-психіатричного експерта № 94 від 12 лютого 2018 року ОСОБА_4 виявляє ознаки органічного ураження головного мозку судинного ґенезу з психоорганічним синдромом, і за своїм психічним станом не здатна усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, потребує встановлення над нею опіки (а.с. 64-68).

За таких обставин, є підстави визнати ОСОБА_4 недієздатною.

Відповідно до ч. 1 ст. 60 ЦК України суд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування.

З подання Органу опіки та піклування Солом'янської районної у м. Києві державної адміністрації № 108-9446 від 12 червня 2017 року вбачається, що останній вважає за доцільне призначити ОСОБА_3 опікуном над ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 37-38).

Перешкод для призначення ОСОБА_3 опікуном над ОСОБА_4 судом не встановлено.

З огляду на наведене, заява підлягає задоволенню.

Частинами 6, 7 ст. 300 ЦПК України визначено, що строк дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною визначається судом, але не може перевищувати двох років.

Клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною має право подати опікун, представник органу опіки та піклування не пізніше ніж за п'ятнадцять днів до закінчення строку, визначеного частиною шостою цієї статті.

З урахуванням матеріалів справи та висновку судово-психіатричного експерта, суд вважає за можливе визначити строк дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною - два роки з дня набрання рішенням суду законної сили.

Керуючись статтями 39, 60-65 ЦК України, статтями 4, 5, 12, 13, 76-81, 141, 259, 263-265, 268, 272, 293, 295-300 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Заяву ОСОБА_3, заінтересована особа Солом'янська районна в м. Києві державна адміністрація Орган опіки та піклування про визнання особи недієздатною, встановлення опіки, призначення опікуна задовольнити.

Визнати недієздатною ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1.

Встановити опіку над ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Призначити її опікуном ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Визначити строк дії рішення про визнання ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, недієздатною тривалістю в два роки з дня набрання рішенням суду законної сили.

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду міста Києва через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом тридцяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя:

Присяжні:

Попередній документ
73656594
Наступний документ
73656596
Інформація про рішення:
№ рішення: 73656595
№ справи: 760/2427/17
Дата рішення: 19.04.2018
Дата публікації: 03.05.2018
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Солом'янський районний суд міста Києва
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Окреме провадження; Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи; про визнання фізичної особи недієздатною