Ухвала від 25.04.2018 по справі 520/4998/18

Справа № 520/4998/18

Провадження № 1-кс/520/1520/18

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25.04.2018 року місто Одеса

Слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчого СВ Київського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 про призначення експертизи зброї за спеціальністю 3.1 «Балістичне дослідження вогнепальної зброї та бойових припасів до неї» -

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з клопотання слідчого, 23.04.2018 до ЧЧ Київського ВП в м.Одесі ГУНП в Одеській області надійшов рапорт від інспектора роти №1 батальйону №1 УПП в Одеській області, лейтенанта поліції ОСОБА_4 про те,що 23.04.2018 приблизно о 17:20 годин, в ході патрулювання у складі автомобільного екіпажу "Благо 0102", було виявлено гр. ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , в ході поверхневої перевірки якого, за адресою: АДРЕСА_1 , було виявлено та вилучено предмет ззовні схожий на револьвер марки "Ранг" з номером НОМЕР_1 калібр 3 мм, в магазині якого знаходилось 6 патронів, та предмет ззовні схожий на пістолет з маркуванням "CARRERA" RS 30 № НОМЕР_2 , калібру 9mm P.A.C., без магазину. Вилучені предмети схожі на револьвер, та пістолет запаковані у спеціальні пакети експертної служби №2269190, №1815891 відповідно.

За даним фактом слідчим СВ Київського ВП в м. Одесі внесено відомості до ЄРДР за № 12018160480001436 від 24.04.2018.

Попередня правова кваліфікація ч. 1 ст. 263 КК України.

З метою встановлення виду, назви і властивостей зброї, походження, способу її виготовлення необхідні спеціальні знання, у зв'язку з чим виникла обов'язкова необхідність у проведені експертного дослідження щодо вилученої зброї.

Чинним законодавством, у тому числі Законом України «Про судову експертизу» від 25.02.1994, наказом Міністерства Юстиції України № 301/5 від 03.03.2015 «Про затвердження Положення про експертно-кваліфікаційні комісії та атестацію судових експертів», встановлено перелік судових експертиз та експертних спеціальностей, за якими присвоюється кваліфікація судового експерта фахівцям науково-дослідних установ судових експертиз МЮ України, регламентовано порядок проведення судових експертиз.

Для проведення повного, всебічного та неупередженого розслідування кримінального провадження та встановлення істини, а також з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання в області криміналістики. У рамках досудового розслідування по зазначеному кримінальному провадженню необхідно провести експертизи зброї за експертною спеціальністю 3.1 «Балістичне дослідження вогнепальної зброї та бойових припасів до неї», для проведення якої залучити експертів Одеського НДЕКЦ.

В судове засідання слідчий не з'явився, надав до суду заяву, згідно якої просив провести розгляд клопотання за його відсутності, вимоги викладені в останньому підтримує в повному обсязі та просить задовольнити.

Відповідно до вимог ч.1 ст.242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Згідно зі ст. 243 КПК України експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

Приймаючи до уваги те, що проведення зазначеної експертизи є одним з джерел встановлення об'єктивної істини по провадженню, тобто доказом, який підтверджує або спростовує факт причетності особи до вчинення кримінального правопорушення чи факту наявності самої події кримінального правопорушення, неможливість у інший спосіб отримати доказові відомості, що свідчить про доцільність її проведення, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 93, 110, 242-244, 309, 369-372, 392-395 КПК України, слідчий суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого СВ Київського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 про призначення експертизи зброї за спеціальністю 3.1 «Балістичне дослідження вогнепальної зброї та бойових припасів до неї» - задовольнити.

Призначити експертизу зброї за експертною спеціальністю

3.1 «Балістичне дослідження вогнепальної зброї та бойових припасів до неї» по кримінальному провадженню за № 12018160480001436 від 24.04.2018

за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України, для проведення якої залучити експертів Одеського НДЕКЦ МВС України.

На вирішення експертам поставити наступні питання:

1) Чи є представлений на дослідження предмет, схожий на револьвер,

з наявним маркуванням "Ранг" з номером НОМЕР_1 калібр 3 мм, упакований

у спеціальний пакет експертної служби № 2269190, вогнепальною зброєю?

2) До якого виду, системи, моделі, калібру відноситься представлена

на дослідження зброя?

3) Яким способом виготовлена представлена на дослідження зброя?

4) Чи являється представлений предмет, за зовнішніми ознаками схожий на патрон, бойовими припасами до вогнепальної зброї?

5) Який калібр на представлених на дослідження патронах?

6) Для зброї якого виду, системи, моделі призначений представлені

на дослідження патрони?

7) Яким способом виготовлений представлені на дослідження патрони?

8) Чи придатні представлені на дослідження патрони для стрільби?

Дозволити слідчому направити для дослідження експерту спеціальний пакет експертної служби № 2269190, в який поміщено предмет, зовні схожий на револьвер, з наявним маркуванням «Ранг» з номером НОМЕР_1 калібр 3 мм, в магазині якого знаходиться 6 предметів ззовні схожих на патрони.

Дозволити експерту часткове або повне використання (знищення) об'єктів дослідження.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її постановлення, є остаточною та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

Попередній документ
73617706
Наступний документ
73617708
Інформація про рішення:
№ рішення: 73617707
№ справи: 520/4998/18
Дата рішення: 25.04.2018
Дата публікації: 01.03.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Київський районний суд м. Одеси
Категорія справи: Кримінальні справи (до 01.01.2019); В порядку КПК України; Клопотання слідчого, прокурора, сторони кримінального провадження