Ухвала від 23.04.2018 по справі 760/10477/18

Провадження №1- кс/760/5826/18

Справа 760/10477/18

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 квітня 2018 року слідчий суддя Солом'янського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби прокуратури Київської області ОСОБА_3 про проведення комплексної позапланової виїзної ревізії в рамках досудового розслідування внесеного, до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32018110000000002 від 09.01.2018 р. за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 212 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

до слідчого судді Солом'янського районного суду м. Києва надійшло клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби прокуратури Київської області ОСОБА_3 призначення проведення комплексної позапланової виїзної ревізії з питань додержання законодавства України службовими особами Білоцерківської міської ради (код ЄДР 26376300) за період з 01.01.2016 року по 31.12.2017 рік.

Прокурор подав до суду заяву в якій просив проводити розгляд клопотання без його участі, клопотання підтримав з наведених у ньому підстав.

Згідно з нормою ч. 1 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалось.

Як вбачається із матеріалів клопотання, слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №32018110000000002 від 09.01.2018 р. за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 212 КК України.

В обґрунтування клопотання прокурор зазначав, що службові особи ПП «Фірма «Мангуст», ПП «Термокрай» та ТОВ «Білоцерківтеплоенерго», в період 2016-2017 років за рахунок використання коштів Білоцерківської міської ради (в особах: Комунального підприємства Білоцерківської міської ради «Білоцерківтепломережа», Відділу капітального будівництва Білоцерківської міської ради, Комунального закладу Білоцерківської міської ради Міської госпрозрахункової поліклініки профоглядів, Комунального пiдприємства Білоцерківської міської ради Житлово-експлуатаційної контори №7, Комунального пiдприємства Білоцерківської міської ради Житлово-експлуатаційної контори №6), та проведення безтоварних операцій з метою безпідставного формування податкового кредиту з ПДВ із підприємствами: ТОВ «Держ-Буд», ТОВ «ВКФ «Сігма», ТОВ «Стандарт Авто БЦ», ТОВ «Тайпа», ПП «Укрпостачбуд», ПП «Юніопт Трейд», ТОВ «Укрпрофбізнес», ТОВ «ТД «Юніверсал Трейдінг Компані», ухилилися від сплати податків у значних розмірах, що підтверджується відповідними аналітичними дослідженнями №1/10-36-16-20 та №2/10-36-16-20 від 03.01.2018 року.

В ході досудового розслідування встановлено, що протягом 2016-2017 років на сесіях Білоцерківської міської ради, шляхом голосування депутатів, приймалися рішення щодо виділення бюджетних коштів на реконструкцію (оснащення житлового фонду) засобами обліку теплової енергії житлових та нежитлових будівель у м. Біла Церква. Рішеннями міської ради визначався перелік об'єктів із зазначенням адрес та номерами будинків та визначено Відділ капітального будівництва Білоцерківської міської ради як замовника робіт по реконструкції житлового фонду засобами обліку теплової енергії. Дана інформація підтверджується допитом керівника Відділу капітального будівництва Білоцерківської міської ради ОСОБА_4

26.02.2018 року, в рамках досудового розслідування проведено обшук за адресою Відділу капітального будівництва Білоцерківської міської ради та вилучено ряд первинних документів. Проведеним аналізом договорів, встановлено що Замовником будівельних робіт по встановленню теплових лічильників виступає Відділ капітального будівництва Білоцерківської міської ради, Виконавцем: ТОВ «Білоцерківтеплоенерго» та ТОВ «ВКФ «Сігма».

Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи КП БМР «Білоцерківтепломережа», ТОВ «Виробничо-Комерційна фірма «Сігма», ТОВ «Білоцерківтеплоенерго» подавали податкову звітність в електронному форматі використовуючи одну ІР-адресу: 31.129.162.114.

Слідчим управлінням ФР ГУ ДФС у Київській області направлено запит до інтернет-провайдера, щодо надання інформації про абонентів, які користуються вказаною ІР-адресою та фактичного місця її використання. У відповідь на запит інтернет-провайдер ТОВ «Магнус Лімітед» повідомив, що вказана ІР-адреса за Договором надання телекомунікаційних послуг належить КП БМР «Білоцерківтепломережа», за адресою підключення: Київська обл., м. Біла Церква, вул. Мережна, буд. 3, зазначене вказує на те, що контроль на діяльністю КП БМР «Білоцерківтепломережа», ТОВ «Виробничо-Комерційна фірма «Сігма», ТОВ «Білоцерківтеплоенерго» здійснюється одними і тими ж особами.

Проведено аналіз інформаційних систем АІС «Податковий блок», інформаційно-аналітична система ГУ ДФС: «Єдиний реєстр податкових накладних», підсистеми «Перегляд результатів співставлення». За результатами проведеного аналізу звітності з ПДВ та реєстрації податкових накладних згідно єдиного реєстру податкових накладних ТОВ «Білоцерківтеплоенерго», встановлено, що протягом 2016-2017 років ТОВ «Білоцерківтеплоенерго» перебувало у фінансово-господарських взаємовідносинах із ПП Фірма "Мангуст", ТОВ "Ліфтрембуд".

В ході досудового розслідування встановлено засновника ТОВ "Ліфтрембуд" ОСОБА_5 . Відповідно до пояснень ОСОБА_5 , відношення до здійснення фінансово-господарської діяльності підприємства не має: жодних дій по реєстрації підприємства не вчиняв, статутний фонд не формував, печатку підприємства не замовляв та нею не користувався, документів стосовно призначення директора, бухгалтера, як засновник не підписував.

Так, проведено аналіз інформаційних систем АІС «Податковий блок», інформаційно-аналітична система ГУ ДФС: «Єдиний реєстр податкових накладних», підсистеми «Перегляд результатів співставлення». За результатами проведеного аналізу звітності з ПДВ та реєстрації податкових накладних згідно єдиного реєстру податкових накладних ПП Фірма"Мангуст", встановлено, що протягом 2016-2017 років ПП Фірма"Мангуст" перебувало у фінансово-господарських взаємовідносинах із ПП "Укрпостачбуд". В ході досудового розслідування встановлено та допитано директора ПП "Укрпостачбуд" ОСОБА_6 . Відповідно до показів ОСОБА_6 , він за грошову винагороду став директором підприємства, проте відношення до здійснення фінансово-господарської діяльності підприємства не мав та не має.

Окрім цього, відповідно до вилучених документів, під час проведення обшуків в рамках кримінального провадження, Відділ капітального будівництва Білоцерківської міської ради, відповідно до рішення Білоцерківської міської ради безкоштовно передало на баланс КП БМР «Білоцерківтепломережа», об'єкти на яких встановлено засоби обліку теплової енергії - теплові лічильники.

Для встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, виникла необхідність у проведенні позапланової документальної виїзної перевірки з метою встановлення розміру завданих державі збитків діями службових осіб Білоцерківської міської ради (код ЄДР 26376300).

Враховуючи викладене, керуючись ст. 2, 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», в рамках проведення ревізії необхідно дослідити питання додержання законодавства України службовими особами Білоцерківської міської ради (код ЄДР 26376300) за період з 01.01.2016 року по 31.12.2017 рік.

Перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Згідно ч.2 ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Вимогами ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» передбачено проведення ревізій органами державного фінансового контролю. Так, позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, органів доходів і зборів, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Національного антикорупційного бюро України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю. Позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду.

Відповідно до п.27 Постанови Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2006 р. N 550 «Про затвердження Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами», за зверненням правоохоронного органу контролюючі органи в межах своєї компетенції проводять планові та позапланові виїзні ревізії за місцезнаходженням об'єкта контролю.

Згідно п. 29 Постанови Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2006 р. N 550 «Про затвердження Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами», позапланова виїзна ревізія об'єкта контролю за зверненням правоохоронного органу проводиться у разі надання ним клопотання слідчого або прокурора про призначення позапланової виїзної ревізії та ухвали суду про дозвіл на її проведення.

Отже, з урахуванням вищенаведеного, слідчий суддя вважає, що детективом доведено наявність достатніх підстав для проведення ревізії, а відтак клопотання є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 93, 110, 223, 309, 395 КПК України, ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», ст.ст. 27, 29 Постанови Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2006 р. N 550 «Про затвердження Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами», слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

клопотання задовольнити.

Надати дозвіл в 15 (п'ятнадцять) робочих днів, за період з 01.01.2016 року по 31.12.2017 рік проведення співробітниками Північного офісу Держаудит служби (код ЄДР 40479560), комплексної позапланової виїзної ревізії з питань додержання законодавства України службовими особами Білоцерківської міської ради (код ЄДР 26376300).

Проведення ревізії доручити Північному офісу Держаудит служби.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1