Провадження №1- кс/760/5504/18
Справа 760/9846/18
17 квітня 2018 року слідчий суддя Солом'янського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання начальника 2-го ВРКП СУ ФР Києво - Святошинської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_3 , погоджене із прокурором Києво - Святошинської місцевої прокуратури ОСОБА_4 про призначення позапланової документальної перевірки в рамках досудового розслідування внесеного, до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32017110200000006 від 28.02.2017 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 212 КК України,-
до суду надійшло зазначене клопотання, підтримуючи яке слідчий зазначив, що слідчим управлінням ФР Києво - Святошинської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області розслідується кримінальне провадження за №32017110200000006 від 28.02.2017 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 212 КК України.
Слідчий подав до суду заяву в якій просив проводити розгляд клопотання без його участі, клопотання підтримав з наведених у ньому підстав.
Згідно з нормою ч. 1 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалось.
В обґрунтування клопотання про призначення позапланової перевірки слідчий зазначав, що протягом 2012 -2017 років громадянами України, платниками податків - фізичними особами ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , які являються забудовниками та власниками нерухомого майна (квартир), не сплачено необхідних податків при реалізації нерухомого майна фізичним особам за адресами: АДРЕСА_1 , АДРЕСА_2 , АДРЕСА_2 , АДРЕСА_2 ; АДРЕСА_3 ; АДРЕСА_4 ; АДРЕСА_5 ; АДРЕСА_6 , АДРЕСА_7 ; АДРЕСА_8 ; АДРЕСА_9 ; с. Горенка, перехрестя вул. Садова та Радгоспна, КГ «Сонячне місце».
Крім того, органами досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_5 та ОСОБА_6 у період 2012 -2017 роки здійснювали господарську діяльність без проведення державної реєстрації як фізичні особи - підприємці та не забезпечували ведення обліку результатів своєї підприємницької діяльності відповідно до вимог законодавства, але отримували доходи від операцій з продажу об'єктів нерухомого майна, які не включали до складу загального оподаткованого доходу у податкових деклараціях про майновий стан і доходи за 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 та 2017 р.р.
Таким чином, у слідчого є достатні підстави вважати, що ОСОБА_5 та ОСОБА_6 здійснювали господарську діяльність з будівництва та продажу об'єктів нерухомого майна у порушення настуканих законодавчих норм, саме ст. 18 ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» від 15.03.2003 в частині неподання державному реєстратору документів для реєстрації фізичної особи - підприємця; п.177.5, п.177.1 ст.177 Податкового кодексу України в частині неподання декларацій про майновий стан і доходи за 2012 - 2015 рр. та пп. 168.2.1 п.168.2 ст.168, п.177.1, п.177.2 ст.177 Податкового кодексу України в частині заниження податку на доходи фізичних осіб за 2012 - 2017 р.р.
Встановлено, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_10 та перебуває на обліку як платник податків - фізична особа у Вишгородській ОДПІ ГУ ДФС у Київській області.
Оскільки під час досудового розслідування вбачається, що ОСОБА_6 (ІПН НОМЕР_1 ), діє в порушення вимог діючого законодавства та ухиляється від сплати податків, з метою встановлення збитків, заподіяних державі, виникла необхідність у проведенні позапланової документальної перевірки діяльності даного платника податків.
Перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах вважаю, що клопотання підлягає до задоволення виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому КПК порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, а згідно ч. 2 ст. 84 та п. 4 ч.2. ст. 99 КПК України, процесуальним джерелом доказів є акт перевірки.
Згідно п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
За правилами пп.78.1.11 п.78.1 ст. 78 Податкового кодексу України, документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності, в тому числі, рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки або постанови органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону.
Дослідивши докази по даних матеріалах вважаю, що клопотання є обґрунтованим, оскільки отримана в процесі здійснення перевірки інформація може мати суттєве значення для встановлення істини у кримінальному провадженні.
Проведення такої перевірки слід доручити працівникам ГУ ДФС у Київській області у строки встановлені Податковим кодексом України.
Керуючись ст.ст. 75 п. 75.1, 78 п.78.1 пп. 78.1.11 Податкового кодексу України, ст.84 КПК України, слідчий суддя, -
клопотання задовольнити.
Надати дозвіл на проведення працівниками ГУ ДФС у Київській області позапланової документальної перевірки з питань дотримання вимог податкового законодавства України платником податків - фізичною особою ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_10 , щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів при отримані доходу від здійснення діяльності, пов'язаної з будівництвом та продажем об'єктів нерухомого майна у період з 01.01.2012 по 31.08.2017 роки.
Тривалість проведення вказаної позапланової документальної перевірки за даною ухвалою не повинна перевищувати строку, визначеного п.82.2 ст.82 Податкового кодексу України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1