Рішення від 20.04.2018 по справі 373/666/18

Справа № 373/666/18

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 квітня 2018 року м. Переяслав-Хмельницький

Суддя Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області Керекеза Я.І., розглянувши позовну заяву Публічного акціонерного товариства ОСОБА_1 «ПРИВАТБАНК» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості,-

ВСТАНОВИВ:

Представник Публічного акціонерного товариства ОСОБА_1 «ПРИВАТБАНК» ОСОБА_3 звернулася до суду з вказаною позовною заявою та просить стягнути з відповідача ОСОБА_2 на користь ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» заборгованість у розмірі 22150 грн. 99 коп. за кредитним договором №б/н від 09 січня 2013 року та судові витрати у розмірі 1762 грн.00 коп.

Вивчивши дану заяву та додані до неї документи в якості доказів, вважаю, що подана позивачем позовна заява не відповідає вимогам ст.175 ЦПК України.

Зокрема, позивач зазначив, що відповідач звернувся до ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» з метою отримання банківських послуг, у зв'язку з чим підписав заяву №б/н від 09 січня 2013 року, згідно якої отримав кредит у розмірі 3000 грн.00 коп. у вигляді встановленого кредитного ліміту на картковий рахунок.

Але позивач не виклав обставини та не зазначив можливих доказів в підтвердження тих обставин, що на ім'я відповідача відкрито картковий рахунок, відповідач отримав платіжну картку та ПІН-КОД до картки.

Моментом надання кредиту відповідачу є день здійснення операції за допомогою картки, але позивач не зазначив та не додав до заяви можливих доказів, що вказують на дату здійснення такої операції відповідачем за допомогою картки, не зазначив термін дії картки та дату повернення кредиту.

Крім цього, позивач не виклав обставини та не зазначив доказів, яким чином і коли саме відповідач допустив порушення виконання зобов'язання за кредитним договором та в чому полягає систематичне порушення договірних зобов'язань, не зазначив дату здійснення останнього платежу відповідачем і суму боргу на момент його здійснення, не зазначив загальні суми позичених та повернутих коштів, рух коштiв на рахунку відповідача.

Згідно з п.7.1 «Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163-2003», які затверджені Наказом Держспоживстандарту України №55 від 07.04.2003 року, розмір шрифту документів виготовлених за допомогою комп'ютерної техніки має становити 12-14 друкарських пунктів.

Проте, копія позовної заяви та додані до неї копії документів подані неналежної якості, що позбавляє іншу сторону можливості відтворити їх зміст без застосування спеціальних оптичних пристроїв, які збільшують зображення.

Додані до заяви документи не всі містять відмітки, що складаються з назви посади особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, а розрахунок заборгованості взагалі не містить будь-яких реквізитів передбачених ДСТУ.

Крім цього, всупереч вимогам ч.3 ст.14 «Про засади державної мовної політики», до заяви додано копію анкети-заяви про приєднання до умов и правил надання банківських послуг в ПриватБанку не державною мовою.

Також до заяви не додано документу, що посвідчує службове становище керівника юридичної особи, що не дає можливості переконатися чи має відповідні повноваження особа, від імені якої видано довіреність на представника позивача.

В цілому, позивачу необхідно привести позовну заяву у відповідність до вимог чинного законодавства та усунути вказані недоліки у встановлений судом строк, інакше позовна заява буде вважатися неподаною та повернута заявнику разом з доданими до неї документами.

За таких обставин, керуючись ст.185 ЦПК України,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Публічного акціонерного товариства ОСОБА_1 «ПРИВАТБАНК» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості - залишити без руху і надати позивачу строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання заявником копії ухвали суду.

Суддя Я. І. Керекеза

Попередній документ
73518029
Наступний документ
73518031
Інформація про рішення:
№ рішення: 73518030
№ справи: 373/666/18
Дата рішення: 20.04.2018
Дата публікації: 24.04.2018
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Переяславський міськрайонний суд Київської області
Категорія справи: