Рішення від 10.04.2018 по справі 336/6572/17

Справа № 336/6572/17

Провадження № 2/336/496/2018

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(заочне)

10 квітня 2018 року м. Запоріжжя

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя у складі: головуючого судді Марко Я.Р., при секретарі Палубінській К.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Шевченківському району до ОСОБА_1, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області про стягнення виплачених коштів щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, -

ВСТАНОВИВ:

У листопаді 2017 року Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Шевченківському району звернулось до суду з вищевказаним позовом, який в процесі розгляду справи уточнював та в якому просить суд стягнути з ОСОБА_1 на його користь суму надміру виплачені бюджетні кошти у вигляді щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг у сумі 3 464, 71 грн.

В обґрунтування позовної заяви зазначається, що на обліку в Управлінні соціального захисту населення Запорізької міської ради по Шевченківському району (далі по тексту - Управління) знаходиться облікова справа № 607695 по призначенню щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, ОСОБА_1 зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1 та яка фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_1.

Відповідно до Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. № 505 (далі по тексту - Порядок № 505) та на підставі заяви для призначення адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, ОСОБА_1 в період з 01.04.2016 року по 30.06.2016 року було призначено та виплачувалась допомога як внутрішньо переміщеній особі у розмірі 1 326 грн. Згідно з довідками за зазначений період часу виплачено 3 464, 71 грн.

Звертаючись до Управління із заявою в період з квітня 2016 року по липень 2016 року, а саме в травні 2016 року, коли відповідачем заповнено власноруч заяву, останньою не вказано, що у неї або членів її сім'ї відкрито депозитний рахунок у розмірі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Відповідно до Порядку здійснення верифікації та моніторингу достовірності інформації, поданої фізичними особами для нарахування та отримання соціальних виплат, пільг, субсидій, пенсій, заробітної плати, інших виплат, що здійснюються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів Пенсійного фонду України, фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2016 року № 136 Мінфіном надано інформацію щодо наявності відкритого на ім'я відповідача, депозитного банківського рахунку (АТ «Дельта Банк») у розмірі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

На підставі інформації, наданої Мінфіном та за результатами перевірки справи ОСОБА_1 Управлінням встановлено, що відповідач в заяві про призначення грошової допомоги від 30.05.2016 року надала недостовірну інформацію про відсутність відкритого на її ім'я депозитного банківського рахунку у розмірі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Окрім того, згідно з актом Державної фінансової інспекції в Запорізькій області від 08.09.2016 року № 04-21/5 щодо планової виїзної ревізії використання коштів, виділених з державного бюджету на компенсацію підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період та надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, а також законності призначення, нарахування та виплати усіх видів соціальної допомоги, пільг, субсидій та інших виплат, що здійснюються за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів в Управлінні соціального захисту населення Запорізької міської ради по Шевченківському району за період з 01.01.2014 року по 01.07.2016 року та за даними верифікації, проведеної Фінінспекцією з урахуванням вимог частини 2 статті 14 Закону України «Про захист персональних даних» встановлено, що у відповідача наявні на депозитному рахунку кошти у сумі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

У зв'язку з наданням неповної та недостовірної інформації, яка впливає на призначення і виплату щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам, а саме про факт що у відповідача наявний депозитний банківський рахунок, остання не має права на призначення щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, у зв'язку чим відповідач отримала надміру нараховані грошові кошти за період часу відкриття рахунку, а саме з 01.04.2016 року по 30.06.2016 року у розмірі 3 464, 71 грн.

За твердженнями позивача, відповідачем отримано повідомлення про нарахування та виплату їй надміру нарахованих грошових коштів за вищезазначений період у розмірі 3 464, 71 грн., однак станом на 01.03.2018 року останньою вказану суму в добровільному порядку не повернуто.

Ухвалою Шевченківського районного суду м. Запоріжжя від 14.12.2017 року відкрито провадження у справі та призначено судове засідання.

09.01.2018 року на адресу суду від третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області надійшли письмові пояснення по справі.

07.03.2018 року представником позивача через канцелярію суду подано уточнену позовну заяву відповідно до якої позивачем по справі зазначено Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Шевченківському району.

Ухвалою Шевченківського районного суду м. Запоріжжя від 20.03.2018 року прийнято до розгляду уточнену позовну заяву подану представником позивача 07.03.2018 року, внесено уточнення в назву юридичної особи - позивача по справі, визнано вважати належним позивачем у даній цивільній справі - Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Шевченківському району, закрито підготовче провадження у зазначеній справі та призначено справу до судового розгляду по суті.

Представник позивача в судове засідання не з'явилась, надала суду заяву за змістом якої просила суд розглядати справу без її участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі, позов просить задовольнити, не заперечує проти винесення заочного рішення по справі.

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області в судове засідання не з'явився, надіслав на адресу суду письмові пояснення за змістом яких просив позов задовольнити в повному обсязі, посилаючись на подання відповідачем недостовірної інформації при поданні заяви про надання грошової допомоги, що призвело до отримання останньою коштів з порушенням нормативно-правових актів та не повернення надміру перерахованих сум грошової допомоги добровільно. В своїх поясненнях представник третьої особи просив розглядати справу без його участі.

Відповідач в судове засідання не з'явилась, про день, час та місце його проведення повідомлялась у встановленому законом порядку, причини неявки суду невідомі, відзиву або будь-яких заяв до суду не подавала, а тому на підставі статей 280 - 282 Цивільного процесуального кодексу України суд вважає за можливе провести заочний розгляд даної справи без участі відповідача за письмовою згодою представника позивача.

За таких обставин судом постановлено ухвалу про заочний розгляд справи.

У відповідності до частини 2 статті 247 Цивільного процесуального кодексу України фіксування судового засідання технічними засобами не здійснювалось.

Дослідивши матеріали справи у їх сукупності, всебічно та повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають істотне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до статті 12 Цивільного процесуального кодексу України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій. Суд, зберігаючи об'єктивність і неупередженість: 1) керує ходом судового процесу; 2) сприяє врегулюванню спору шляхом досягнення угоди між сторонами; 3) роз'яснює у випадку необхідності учасникам судового процесу їхні процесуальні права та обов'язки, наслідки вчинення або невчинення процесуальних дій; 4) сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом; 5) запобігає зловживанню учасниками судового процесу їхніми правами та вживає заходів для виконання ними їхніх обов'язків.

Статтею 76 Цивільного процесуального кодексу України встановлено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами:1) письмовими, речовими і електронними доказами;2) висновками експертів;3) показаннями свідків.

Відповідно до статей 77, 78, 79 Цивільного процесуального кодексу України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, що не стосуються предмета доказування. Суд не бере до уваги докази, що одержані з порушенням порядку, встановленого законом. Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.

Згідно зі статтею 80 Цивільного процесуального кодексу України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Відповідно до частини 1 статті 81 Цивільного процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20.10.2014 року № 1706-VII, внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку як внутрішньо переміщена особа з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, що підтверджується довідкою від 18.11.2014 року № НОМЕР_1 (а.с.14).

Відповідно до пункту 2 Порядку № 505 (в редакції від 18.12.2015 року - чинної на момент виникнення спірних правовідносин) грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням і виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців.

Відповідно до пункту 3 Порядку № 505 (в редакції від 18.12.2015 року - чинної на момент виникнення спірних правовідносин) грошова допомога особам, які переміщуються, призначається на сім'ю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди довільної форми про виплату грошової допомоги цій особі від інших членів сім'ї (далі - уповноважений представник сім'ї) у таких розмірах:

для непрацездатних осіб (пенсіонери, діти) - 884 гривні на одну особу (члена сім'ї);

для інвалідів - прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність;

для працездатних осіб - 442 гривні на одну особу (члена сім'ї).

Загальна сума допомоги на сім'ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім'ї та не може перевищувати 2 400 гривень.

Відповідно до пункту 5 Порядку № 505 (в редакції від 18.12.2015 року - чинної на момент виникнення спірних правовідносин) для отримання грошової допомоги (у тому числі у разі призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк, якщо її виплата раніше не здійснювалася через установи уповноваженого банку) уповноважений представник сім'ї звертається за фактичним місцем проживання (перебування) сім'ї до установи уповноваженого банку для відкриття в установленому порядку поточного рахунка, пред'являє паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу, та подає на адресу уповноваженого органу відповідну заяву про надання грошової допомоги (для призначення грошової допомоги вперше) або заяву, в якій повідомляє про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги (у разі призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк, якщо її виплата раніше не здійснювалася через установи уповноваженого банку). З метою визначення дати, часу та адреси подання заяви уповноважений представник сім'ї звертається у контакт-центр уповноваженого банку.

У заяві зазначаються такі відомості про всіх членів сім'ї, які претендують на отримання грошової допомоги:

прізвище, ім'я та по батькові;

число, місяць, рік народження;

серія, номер паспорта громадянина України, ким і коли виданий;

реєстраційний номер облікової картки платника податків (не зазначається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу державної фіскальної служби і мають відмітку в паспорті);

зареєстроване та фактичне місце проживання (перебування);

наявність у будь-кого з членів сім'ї у власності житлового приміщення, розташованого в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України, райони проведення антитерористичної операції та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення;

наявність у будь-кого з членів сім'ї на депозитному банківському рахунку коштів у розмірі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб;

місце роботи осіб працездатного віку та час, з якого особа там працює.

До заяви додається копія свідоцтва про одруження, копії свідоцтв про народження дітей, засвідчені власним підписом уповноваженого представника сім'ї, письмова згода довільної форми про виплату грошової допомоги уповноваженому представнику сім'ї від інших членів сім'ї та згода на обробку персональних даних, а також письмовий дозвіл на розкриття уповноваженим банком інформації, що містить банківську таємницю, щодо поточного рахунка, відкритого уповноваженому представнику сім'ї в установі уповноваженого банку.

До заяви, в якій уповноважений представник сім'ї повідомляє про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги, додаються копії документів, визначених в абзаці сьомому пункту 3 цього Порядку, засвідчені підписом уповноваженого представника сім'ї.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що відповідач знаходиться на обліку у позивача з 18.11.2014 року та отримує щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг призначену їй вперше з 18.11.2014 року, що підтверджується копією рішення про призначення допомоги переміщеним особам на проживання від 21.11.2014 року (а.с.25).

Актом № 299 від 16.03.2015 про обстеження матеріально-побутових умов сім'ї підтверджено право сім'ї відповідача на отримання щомісячної адресної допомоги особам (а.с.28).

Як вбачається з матеріалів справи, на підставі поданої відповідачем заяви від 10.02.2016 року (а.с.21) останній було подовжено виплату призначеної допомоги переміщеним особам на проживання у розмірі 1326, 00 грн. на період з 10.02.2016 року по 17.05.2016 року, що підтверджується копією рішення про призначення допомоги переміщеним особам на проживання від 11.02.2016 року (а.с.16).

30.05.2016 року відповідач звернулась до позивача із заявою про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг із зазначенням своїх анкетних даних, в якій, зокрема, вказала про відсутність у неї або будь-кого з членів сім'ї відкритого депозитного банківського рахунку у розмірі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб (а.с.17).

Позивачем за вищевказаною заявою ОСОБА_1 було подовжено виплату призначеної допомоги переміщеним особам на проживання у розмірі 1326, 00 грн. на період з 30.05.2016 року по 17.11.2016 року, що підтверджується копією рішення про призначення допомоги переміщеним особам на проживання від 31.05.2016 року (а.с.18).

У своїй заяві про призначення щомісячної допомоги від 30.05.2016 року відповідач власноруч ставила підпис усвідомлюючи, що надання неточних чи неповних відомостей про доходи та майновий стан, тягне за собою відповідальність за законодавством України, та одночасно давала згоду на отримання інформації відносно себе та членів сім'ї, пов'язаної з наданням допомоги.

Відповідно до пункту 6 Порядку № 505 (в редакції від 18.12.2015 року - чинної на момент виникнення спірних правовідносин) грошова допомога не призначається у разі, коли: будь-хто з членів сім'ї має у власності житлове приміщення, розташоване в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України, райони проведення антитерористичної операції та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення; будь-хто з членів сім'ї має на депозитному банківському рахунку кошти у сумі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Відповідно до Порядку здійснення верифікації та моніторингу достовірності інформації, поданої фізичними особами для нарахування та отримання соціальних виплат, пільг, субсидій, пенсій, заробітної плати, інших виплат, що здійснюються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів Пенсійного фонду України, фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 року за № 136, Міністерством фінансів України було здійснено верифікацію та моніторинг достовірності поданої фізичними особами для нарахування та отримання соціальних виплат.

Згідно інформації наданої Міністерством фінансів України та проведеної перевірки справи відповідача було встановлено, що остання має відкритий банківський рахунок у АТ «Дельта Банк» з 01.04.2016 року у розмірі, що перевищує 10 - кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленому для працездатних осіб.

Вищенаведене також підтверджується копією акту Державної фінансової інспекції в Запорізькій області від 08.09.2016 року № 04-21/5 щодо планової виїзної ревізії використання коштів, виділених з державного бюджету на компенсацію підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період та надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, а також законності призначення, нарахування та виплати усіх видів соціальної допомоги, пільг, субсидій та інших виплат, що здійснюються за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів в Управлінні соціального захисту населення Запорізької міської ради по Шевченківському району за період з 01.01.2014 року по 01.07.2016 року (а.с.7-12).

З копії протоколу № 607695 від 07.07.2016 року вбачається, що відповідачу призупинено виплату адресної допомоги на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг до з'ясування призначення допомоги з 01.04.2016 року на підставі п. 5 абзацу 11 Порядку № 505 (а.с.15).

Як встановлено судом у період з 01.04.2016 року по 30.06.2016 року відповідачем було отримано суму надміру сплаченої допомоги у розмірі 3 464,71 грн., що підтверджується довідкою-розрахунком (а.с.5) та довідкою від 15.11.2017 року (а.с.13).

Згідно з пунктом 11 Порядку № 505 (в редакції від 18.12.2015 року - чинної на момент виникнення спірних правовідносин) уповноважений представник сім'ї, якому призначено грошову допомогу, зобов'язаний повідомляти уповноваженому органу про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги, протягом трьох днів з дня настання таких обставин. Суми грошової допомоги, виплачені надміру внаслідок подання документів з недостовірними відомостями, повертаються уповноваженим представником сім'ї на вимогу уповноваженого органу. У разі відмови добровільного повернення надміру перерахованих сум грошової допомоги вони стягуються у судовому порядку.

Відповідно до пункту 12 Порядку № 505 (в редакції від 18.12.2015 року - чинної на момент виникнення спірних правовідносин) виплата грошової допомоги припиняється з наступного місяця у разі: виявлення уповноваженим органом факту подання недостовірної інформації або неповідомлення про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги. Виплата грошової допомоги може бути поновлена, якщо протягом місяця з місяця припинення її виплати уповноважений представник сім'ї повідомив уповноваженому органу про зміну обставин, які вплинули на припинення виплати грошової допомоги.

З метою повернення надміру виплачених бюджетних коштів позивачем направлялася на адресу відповідача 21.07.2016 року письмове повідомлення за № 11-19/4299 (а.с.6) з вимогою повернути надмірно отримані кошти в сумі 3 464 грн. 71 коп. на рахунок Управління, однак відповідачем вказана вимога не виконана.

Зважаючи на встановлені факти та вимоги вищезазначених правових норм, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача є такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до частини 1 статті 141 Цивільного процесуального кодексу України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Відповідно до частини 6 статті 141 Цивільного процесуального кодексу України, якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від сплати судових витрат, з другої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, які їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог, а інша частина компенсується за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Якщо обидві сторони звільнені від оплати судових витрат, вони компенсуються за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

У зв'язку із задоволенням позовних вимог, судові витрати у справі, що складаються з витрат на сплату судового збору у розмірі 1600,00 грн., від сплати яких позивач був звільнений при подачі позову до суду, підлягають стягненню з відповідача на користь держави.

Керуючись статтями 4, 5, 12, 13, 76-81, 141, 258, 259, 263, 264, 265, 268, 280-282 Цивільного процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

Позов Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Шевченківському району до ОСОБА_1, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області про стягнення виплачених коштів щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг - задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_2, РНОКПП НОМЕР_2, адреса: АДРЕСА_2) на користьУправління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Шевченківському району (адреса: м. Запоріжжя, вул. Чарівна, буд. 16, одержувач: УСЗН ЗМР по Шевченківському району, р/р 35211028078395, УДКСУ у Шевченківському районі, ЄДРПОУ 37573780, МФО 820172) надміру виплачені бюджетні кошти у вигляді щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг у сумі 3 464, 71 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_2, РНОКПП НОМЕР_2, адреса: АДРЕСА_2) на користь держави судовий збір за подання позову майнового характеру в розмірі 1600 (одна тисяча шістсот) гривень 00 копійок.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності ЦПК України. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Суддя: Я.Р.Марко