Ухвала від 19.04.2018 по справі 813/1422/18

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №813/1422/18

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

19 квітня 2018 року

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Москаль Р.М. перевірив матеріали позовної заяви Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

16.04.2018 в канцелярію Львівського окружного адміністративного суду надійшла поштою позовна заява Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафу в розмірі 2550 грн. за порушення законодавства про рекламу. Позовні вимоги обґрунтовано тим, що Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області 19.12.2017 прийняло рішення № 0286 про накладення на ФОП ОСОБА_1 штрафу за порушення законодавства про рекламу в сумі 2550 грн. Відповідач отримав це рішення 30.12.2017, проте штраф добровільно не сплатив. Тому позивач звертається до суду про примусове стягнення штрафу.

Відповідно до вимог статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви в тому числі з'ясовує чи позов подано у строк, установлений законом, а також чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Частиною другою цієї статті визначено, що суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі за цим позовом, суддя керується такими нормами КАС України:

- справи про стягнення грошових сум, що ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження та сума яких не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб розглядаються за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи - у письмовому провадженні (пункт 4 частини першої статті 263);

- позовна заява повертається позивачеві, якщо позовну заяву із вимогою стягнення грошових коштів, яка ґрунтується на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, подано суб'єктом владних повноважень до закінчення строку, визначеного частиною другою статті 122 цього Кодексу (пункт 8 частини четвертої статті 169);

- для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (частина друга статті 122);

Отже, провадження в адміністративній справі про стягнення коштів (у сумі, що не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб), що ґрунтується на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, може бути відкрите на підставі позову, що поданий після спливу шестимісячного строку, котрий обчислюється з дня, коли відповідач дізнався або повинен був дізнатися про прийняття згаданого рішення. Якщо позов подано до завершення цього шестимісячного строку, - такий позов слід повернути.

Застосовуючи ці норми КАС України до позову Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області, суддя зазначає таке:

- позовна заява вважається поданою до суду 10.04.2018, оскільки цього дня здана на пошту, що підтверджується відтиском поштового штемпеля на поштовому конверті та відомостями про відстеження пересилання поштових відправлень з офіційного веб-сайту ПАТ «Укрпошта»;

- відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» від 07.12.2017 № 2246-VIII прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб з 1 січня 2018 року складає 1762 грн. Сума, яка не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, становить 176200 грн. (1762*100). Отже, позовні вимоги про стягнення 2550 грн. є меншими за 176200 грн.;

- позовні вимоги про стягнення 2550 грн. ґрунтуються на рішенні № 0286 від 19.12.2017 про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу в сумі 2550 грн., тобто на рішенні контролюючого органу, який є суб'єктом владних повноважень;

- рішення № 0286 від 19.12.2017 вручено ФОП ОСОБА_1 30.12.2017, що підтверджується долученим до позову рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення. Отже, встановлений частиною другою статті 122 КАС України строк для оскарження ФОП ОСОБА_1 цього рішення починає перебіг з 31.12.2017 та спливає 30.06.2018. Отже, станом на дату подання позову до суду цей строк ще не сплив.

Підсумовуючи наведені міркування, суддя дійшов висновку, що цей позов подано передчасно, а тому такий слід повернути позивачеві на підставі пункту 8 частини четвертої статті 169 КАС України.

Керуючись ст.ст. 122, 169, 241, 243, 248, 256, 294, 297 КАС України, суддя -

УХВАЛИВ:

повернути позовну заяву Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості і додані до неї документи позивачу.

Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє його права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала про повернення позовної заяви набирає законної сили з моменту її підписання. Ухвала про повернення позовної заяви може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд у п'ятнадцятиденний строк з дати складання ухвали.

Суддя Москаль Р.М.