12 квітня 2018 року № 810/2017/16
Київський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Брагіної О.Є.;
при секретарі судового засідання - Бровчук Ю.В.;
за участі:
представника позивача - ОСОБА_1;
представника відповідача - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в порядку спрощеного провадження, адміністративну справу за позовом управління освіти виконавчого комітету Фастівської міської ради Київської області до управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області
про визнання незаконним та скасування рішення,
позивач звернувся до суду, пред'явивши вимоги про визнання незаконним та скасування рішення №78 від 06.06.2016 р. директора виконавчої дирекції Київського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про повернення грошових коштів та застосування фінансових санкцій.
В обґрунтування своїх вимог зазначив, що прийняте рішення є незаконним, оскільки заявлені до повернення кошти були виплачені застрахованим особам - працівникам Фастівського управління освіти, а порушення процедури оформлення факту втрати листків непрацездатності, на підставі яких були проведені виплати, не означає порушення порядку використання страхових внесків.
У судовому засіданні представник позивача заявлені вимоги підтримала та просила суд замінити неналежну сторону відповідача з Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Київське обласне відділення, виконавча дирекція на управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області.
Згідно ч.1 ст.48 КАСУ суд, своєю усною ухвалою, проголошеною у судовому засіданні, допустив заміну первинного відповідача на управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області.
Уповноважений представник відповідача заперечувала проти задоволення позовних вимог, пославшись на те, що право на одержання допомоги у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю, вагітністю та пологами виникає у застрахованих осіб за наявності листка непрацездатності, оформленого відповідно до вимог Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої спільним наказом МОЗ, Мінпраці, ФСС з тимчасової втрати працездатності та ФСС від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03.11.2004 р. №532/274/136-ос/1406. Наявність листка непрацездатності для одержання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду є обов'язковою. Реєстри виданих листків непрацездатності, сформовані медичними закладами носять інформаційний характер і не можуть бути підставою для фінансування осіб за рахунок коштів Фонду. Інформація про видані лікувальним закладом листки непрацездатності не підтверджує надання цих листків для оплати позивачу. Під час перевірки листки непрацездатності, згідно яких проведені страхові виплати, були відсутні, тому відповідачем прийняте законне рішення про зобов'язання повернути 839685,89 грн. неправомірно витрачених страхових коштів.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши докази справи та матеріали з наданням їм відповідної правової оцінки, суд вважає за необхідне у задоволенні позову відмовити, з огляду на таке:
виконавчою дирекцією Київського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності було проведено перевірку управління освіти виконавчого комітету Фастівської міської ради Київської області на предмет дотримання порядку використання страхових коштів Фонду, направлених на виплату допомоги та надання соціальних послуг застрахованим особам за період з 01.12.2012 року по 31.03.2016 року, за наслідками якої складено акт №11/6 від 30.05.2016 р. ОСОБА_2 встановлено безпідставне призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності згідно з листками непрацездатності за 2012 р. у розмірі 805834,79 грн. у зв'язку з відсутністю 632 листків непрацездатності на цю суму.
Головним бухгалтером управління освіти ОСОБА_3 не були надані аргументовані пояснення з приводу причин втрати такої значної кількості документів суворої звітності. Як слідує із доповідної записки в.о. начальника управління ОСОБА_4 (а.с35 т.1) факт втрати листків непрацездатності було виявлено лише під час проведення перевірки. При цьому зникли не тільки листки непрацездатності, але і протоколи комісій по соціальному страхуванню управління освіти, які зберігалися у папках у кількості 12 папок. Згідно доповідної записки головного бухгалтера управління ОСОБА_3 нестача документів була виявлена під час роботи комісії з перевірки. Оригінали всіх документів зберігалися в кімнаті бухгалтерії, про зникнення документів правоохоронні органи повідомлені не були, причину такого неповідомлення працівники управління освіти ні відповідачу, ні суду не пояснили, вказавши лише підставу втрати халатність. На прохання суб'єкта перевірки контролюючий захід було зупинено на один місяць для пошуку втрачених документів. Після продовження перевірки позивачем були надані реєстри листків непрацездатності та власні листи, які вони скеровували до медичних установ.
Крім того, працівниками виконавчої дирекції ФСС було виявлено та зафіксовано актом перевірки використання з порушенням визначеного законом Порядку отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів ФСС, затвердженого постановою правління Фонду 25.02.2009 р. №12 використання страхових коштів на часткову оплату 7 путівок санаторно-курортного лікування.
Так, із 82 оплачених позивачу путівок 7 використані з порушенням Порядку отримання застрахованими особами та членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується |за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління Фонду від 25.02.2009 р.№12.
Путівка № 000345 в лікувально - санаторному центрі «Дениші», яка видана ОСОБА_5 ОСОБА_6 терміном лікування з 11.09.2012 по 22.09.2012, повною вартістю 4725,00 грн., частковою 1417,50 грн., видана комісією соціального страхування управління освіти в порушення п.4.1 та п.4.9.Порядку №12. В медичній довідці вказано профіль лікування кістково- м'язовий, а путівка, згідно накладної №0058 від 27.06.2012, використана для лікування захворювань органів травлення. Копія накладної, копія зворотнього талону, копія довідки форми №070/о були додані до акту перевірки. Відповідно до абзацу 1.п.1 ст. З0 Закону України «Про обов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 р.№ 2240 та п.6.2 Порядку № 12 сума витрат Фонду за путівку 3307,50 грн. (4725,00-1417,50), що видана з порушенням Порядку, у тому числі не використана, належить відшкодувати Фонду за рахунок страхувальника. І
Путівка № 204051 в ДП «Санаторій «Любінь Великий», що була видана ОСОБА_7 з терміном лікування з 08.10.2012 по 28.10.2012, повна вартість якої складає 5250,00 грн., часткова 1050,00 грн. видана комісією соціального страхування позивача в порушення п.4.1 та п.4.9 Порядку № 12. В медичній довідці зазначено профіль лікування опорно-руховий апарат, а путівка згідно накладної №0122 від 01.10.2012 р. використана для лікування захворювань системи кровообігу. Копія накладної, копія зворотнього талону, копія довідки форми №070/о приєднані до акту перевірки.
Путівка № 174858 в ДП « Клінічний санаторій «Жовтень», яка використана ОСОБА_8Є з терміном лікування з 28.10.2013 по 17.11.2013, повна вартість якої складає 6195,00 грн., часткова 1239,00 грн. видана комісією із соціального в порушення п.4.1 та п.4.9 Порядку №12 12. В довідці ф.070/о зазначений профіль лікування серцево-судинна системи, а путівка згідно накладної № 0283 від 17.10.2013 р. була використана для лікування органів опори та руху. Путівка № 371371 в санаторій «Рубін» для ОСОБА_9 з терміном лікування з 31.03.2014 по 21.04.2014 р., повною вартістю 5817,00 грн., частковою 1163,40 грн. видана комісією згідно накладної № 0070 від 25.03.2014 для лікування урологічних захворювань. проте, в довідці №070/о призначено лікування від гастроентерологічного захворювання.
Путівка № 382981 в санаторій «Рубін» ОСОБА_10 з терміном лікування з 01.04.2014 по 22.04.2014 р. повною вартістю 5817,00 грн., частковою 1163,40 грн. видана комісією із соціального страхування для проведення санаторно-курортного лікування гстроентерологічного захворювання. В довідці ф.070/о вказано профіль лікування урологічне захворювання. Путівка №183147 в ДП « Клінічний санаторій «Жовтень» ОСОБА_11 з терміном лікування з 15.08.2014 по 04.09.2014 р., повною вартістю путівки 6510,00 грн., частковою 1302,00 грн. видана комісією для проведення лікування системи кровообігу (накладна №0123 від 02.06.2014 р.). Згідно довідки №070/о існувала потреба у лікуванні нервової системи. Путівка № 002598 в санаторій «Орізонт» ОСОБА_12 з терміном лікування з 13.09.2014 по 24.09.2014, повною вартістю 6174,00 грн., частковою 1234,80 грн. видана для лікування урологічного захворювання при рекомендованому лікуванні, згідно довідки ф.070/о, кістково-м'язової системи.
Вказані порушення представники відповідача визнали та пояснили їх фактичним використанням путівок без врахування призначень для лікування.
На підставі акту перевірки відповідачем було прийнято рішення №78 від 06.06.2016р. про повернення коштів Фонду у розмірі 839685, 89 грн.
Скарга позивача про скасування цього рішення листом виконавчої дирекції Київського обласного фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності залишена без задоволення.
Надаючи правової оцінки спірним відносинам, суд зазначає таке: правові, організаційні та фінансові основи загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян на випадок тимчасової втрати працездатності, у зв'язку з вагітністю та пологами, у разі смерті, а також надання послуг із санаторно-курортного лікування та оздоровлення застрахованим особам та членам їх сімей відповідно до Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування визначаються Законом № 2240.
Згідно пункту 1 статті 34 Закону № 2240, за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, надається, зокрема, такий вид матеріального забезпечення як допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною). Допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу) (частина перша статті 32 Закону №2240). Статтею 51 Закону України № 2240 встановлено, що підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом - копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи. Порядок і умови видачі, продовження та обліку, здійснення контролю за правильністю його видачі встановлюються спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров'я за погодженням з Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Тобто, для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності єдиною і необхідною умовою, що підтверджує юридичний факт наявності права на її отримання, є належним чином виданий та оформлений листок непрацездатності.
Порядок оформлення і видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, регламентується наказом Міністерства охорони здоров'я України від 09.04.2008р. №189 "Про затвердження Положення про експертизу тимчасової непрацездатності". Згідно з пунктом 3.2 наказу від 09.04.2008р. №189 організація експертизи тимчасової непрацездатності здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства, у тому числі Інструкції від 13.11.2011р. №455 та Інструкції від 03.11.2004р. № 532. Пунктом 1.1 р.1 Інструкції від 13.11.2011р. №455 передбачено, що тимчасова непрацездатність працівників засвідчується листком непрацездатності.
Пунктом 1.2 Інструкції передбачено, що видача інших документів про тимчасову непрацездатність забороняється, крім випадків, обумовлених п. 1.13, 2.7, 2.16, 2.17, 2.18, 2.19, 2.20, 3.4, 3.16, 6.6.
Пунктом 8.1. Інструкції вказує, що контроль за виконанням цієї Інструкції закладами охорони здоров'я усіх відомств здійснюють у межах своєї компетенції Міністерство охорони здоров'я України, Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, профспілки та їх об'єднання.
У разі виявлення порушень правил видачі, зберігання, обліку документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, незадовільного стану експертизи тимчасової непрацездатності лікувально-профілактичний заклад може бути позбавлений права видавати документи, що засвідчують тимчасову непрацездатність, у встановленому порядку.
За правилами п.1-2 ст. 20 Закону України №2240 кошти загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, спрямовуються на: 1) виплату застрахованим особам допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах, на поховання; 2) фінансування санаторно-курортного лікування та оздоровлення застрахованих осіб і членів їх сімей, позашкільне обслуговування, у тому числі придбання дитячих новорічних подарунків.
Для здійснення контролю за правильністю та обґрунтованістю використання коштів фонду страховик, відповідно до ст.28 Закону №2240 має право: здійснювати перевірку обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам; правильності використання страхових коштів на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, у фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників; одержувати необхідні пояснення (у тому числі письмові) з питань, що виникають під час перевірок; накладати фінансові санкції та адміністративні штрафи, передбачені цим Законом та іншими актами законодавства; порушувати відповідно до законодавства питання про притягнення посадових осіб до відповідальності за порушення законодавства у сфері загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, вимагати надання інформації про вжиті заходи; здійснювати контроль за достовірністю поданих страхувальниками та застрахованими особами відомостей, визначених статтями 27 і 51 цього Закону; вести облік і звітність щодо страхових коштів; стягувати надміру виплачені кошти з юридичних і фізичних осіб у встановленому законом порядку тощо.
Згідно із п.3.12 Інструкції про порядок проведення перевірок страхувальників по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, прийняття рішень за їх результатами та процедуру оскарження затвердженої постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 22.12.2010 №29, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 25 березня 2011 р. за № 393/19131 під час перевірок страхувальників перевіряються: здійснення заходів щодо усунення порушень, виявлених попередніми перевірками; стан заборгованості по страхових коштах; повнота та своєчасність сплати та повернення страхових коштів страхувальниками; правомірність призначення та виплати матеріального забезпечення застрахованим особам; правомірність заявлення і використання страхових коштів, які надійшли від органів Фонду; правомірність видачі та використання путівок на санаторно-курортне лікування працівниками та членами їх сімей та правильність ведення їх обліку, своєчасність сплати їх часткової вартості.
Порядок виплати лікарняних ФСС з ТВП наведено у статті 21 Закону №2240. Відповідно до вимог даної статті підставою для такого фінансування з ФСС з ТВП є надання роботодавцем до ФСС з ТВП заяви-розрахунку, що містить інформацію про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення за їх видами. ФСС з ТВП перераховує кошти протягом десяти робочих днів після надходження заяви на окремий поточний рахунок, відкритий роботодавцем. Кошти ФСС з ТВП, що надходять на зазначений рахунок, обліковуються на окремому субрахунку. Страхові кошти, зараховані на окремий поточний рахунок у банку або на окремий рахунок у відповідному органі Державного казначейства України, можуть бути використані страхувальником виключно на надання матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам.
Аналіз норм чинного законодавства дозволяє дійти висновку, що відповідач, як законний розпорядник страхових коштів та орган, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням має право перевіряти правомірність як призначення, так і виплати матеріального забезпечення застрахованим особам, а також правомірність заявлення та використання страхових сум.
У зв'язку з цим суд відкидає твердження позивача, якими обґрунтовані заявлені вимоги, яке зводиться до сентенції "якщо кошти виплачені застрахованим особам, то його дії є правомірними", оскільки перевірці якраз і підлягає вивчення підстав правомірності нарахування проведених виплат та відшкодувань за рахунок коштів ФСС.
Як встановлено судом, і це визнається суб'єктом звернення, на момент проведення перевірки в управлінні освіти були відсутні документи (листки непрацездатності у кількості 632 штук), які були підставою для одержання коштів від Фонду соціального страхування для виплати матеріального забезпечення застрахованим особам працівникам управління. Позивачем не надані суду зрозумілі та достовірні пояснення з приводу причин зникнення такої кількості документів суворої звітності, обставин, за яких відбулась ця неординарна подія та винних у цьому осіб. При цьому уповноважені представники органу управління освіти неодноразово визнали, що процедура документування втрати цих документів ними була порушена та недотримана.
У якості підтвердження наявності листків непрацездатності суду були надані незасвідчені у законний спосіб ксерокопії реєстрів про підтвердження видачі листків непрацездатності працівникам управління освіти ВК Фастівської міськради, оформлені та підписані в.о. керівника управління освіти та головним бухгалтером, які у даній справі є зацікавленими особами, а також ксерокопія реєстру документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність працівників УО ВК Фастівської міськради за підписом в.о. відділення КЗ ФЦПМЕД без зазначення прізвища.
Дослідивши вказані документи, суд не приймає їх у якості доказів, з урахуванням наступного: відповідно до ст.73 КАСУ докази мають бути належними; згідно ч.1 ст.75 КАСУ докази повинні бути достовірними.
Складений працівниками позивача зведений "реєстр документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність працівників" містить в собі неперевірену інформацію, яка продубльована ксерокопією реєстру підписаного невідомим працівником медичного закладу, повноваження якого щодо надання таких відомостей жодним чином не підтверджені.
Крім того, оформлення листків непрацездатності певною медичною установою ще не означає наявність таких документів у позивача на момент нарахування та виплати страхових внесків, не свідчить про те, що ці листки непрацездатності могли бути використані як належні для одержання страхових виплат. Суд погоджується у цій частині з висновком представника управління виконавчої дирекції ФСС, який зазначив, що будь-які документи з приводу видачі листків непрацездатності носять допоміжний та інформаційний характер, оскільки законодавцем встановлена єдина підстава для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах- ст. 51 Закону України № 2240, це виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.
Чіткість та однозначність у визначенні підстави для здійснення соціальних виплат- листок непрацездатності, виключає заміну встановленого законом документу на будь-який інший.
До того ж, суд звертає увагу, що компетенція відповідача охоплюється обов'язком не тільки здійснити перевірку самого факту виплати певної суми матеріальної допомоги конкретній особі, але і встановити правильність видачі листка непрацездатності медичною установою та використання страхових коштів на підставі такого документа, тобто встановити правомірність прийняття рішення комісією із соціального страхування підприємства, згідно п.3.1 Положення про комісію (уповноваженого) підприємства, установи, організації із загальнообов'язкового державного соціального страхування, про призначення або відмову у призначенні матеріального забезпечення.
Саме такої правової логіки дотримувався і ВАСУ при розгляді справ даної категорії. Так, в ухвалі від 11 червня 2015 року К/800/61239/13 суд дійшов висновку про правомірність рішення ФСС щодо повернення витрачених страхових коштів та сплати штрафних санкцій у з урахуванням виявлених ФСС помилок у листках непрацездатності. З посиланням на п.2.15 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 р. № 88, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.06.1995 р. № 168/704 та ст.50 Закону №2240 суд підкреслив, що "листки непрацездатності не можна вважати такими, що видані у встановленому порядку, а проведеними на їх підставі виплатами порушено порядок використання страхових коштів".
Отже, відповідачем має перевірятися як наявність підстав для соціальних виплат, так і їх правомірність. Ураховуючи вказане, за відсутності протоколів комісії із соціального страхування управління освіти, листків непрацездатності або документів, які максимально відтворюють відомості, що в них містяться, при пасивній поведінці з боку працівників управління освіти щодо поновлення втрачених документів та обгрунтованості їхніх позовних вимог виключно рішеннями в інших адміністративних справах, суд приходить до висновку про необхідність відмови у задоволенні позову.
Відповідно до ч.1 ст.77 КАСУ кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких будуються її вимоги та заперечення.
Згідно ч.6 ст.80 КАСУ будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. На неодноразові запитання суду щодо надання всіх доказів, представники позивача заявляли про їх наявність у матеріалах адміністративної справи.
Згідно з частиною першою статті 30 Закону №2240 страхувальники та інші отримувачі страхових коштів у разі порушення порядку використання страхових коштів відшкодовують Фонду в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг і сплачують штраф у розмірі 50 відсотків такої суми.
Отже, здійснені позивачем страхові виплати у сумі 805834,79 грн. за відсутності листків непрацездатності та документів, які максимально відтворюють їх зміст та підтверджують факт одержання листків непрацездатності позивачем та законність їх оплати, суд вважає невиправданими. Те саме стосується і оплати семи путівок, страхові кошти по яких були використанні не за призначення та на підставі абз.1 п.1 ст.30 Закону №2240, та п.6.2 Порядку
№12 підлягають поверненню Фонду.
Відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 №996-ХІV підприємство повинно самостійно забезпечити належне зберігання первинних документів та регістрів бухгалтерського обліку протягом встановленого законодавством терміну. Порядок зберігання таких документів, звітних регістрів, бухгалтерської звітності підприємства незалежно від форми власності (крім банків) визначено у вищезгаданому Положенні. Відповідно до пунктів 6.2 та 6.3 Положення первинні документи та облікові регістри, що пройшли обробку, бухгалтерські звіти і баланси до передачі їх в архів підприємства, установи повинні зберігатися в бухгалтерії у спеціальних приміщеннях або зачинених шафах під відповідальністю осіб, уповноважених головним бухгалтером. Бланки суворої звітності мають зберігатися у сейфах, металевих шафах або спеціальних приміщеннях, що забезпечують їх схоронність.
Згідно з пунктом 6.7 Положення зберігання первинних документів та облікових регістрів, що пройшли обробку і були підставою для складання звітності, а також бухгалтерських звітів і балансів, оформлення і передачу їх до архіву забезпечує головний бухгалтер підприємства, установи. При цьому відповідно до пункту 6.8 Положення видача первинних документів, облікових регістрів, бухгалтерських звітів і балансів з бухгалтерії і з архіву підприємства, установи працівникам інших структурних підрозділів може провадитися лише за рішенням головного бухгалтера.
За порушення процедури збереження і знищення бухгалтерських документів чинним законодавством передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.
Статтею 921 Кодексу України про адміністративні правопорушення за недбале зберігання, псування, незаконне знищення, приховування, незаконну передачу іншій особі архівних документів, порушення порядку щодо доступу до зазначених документів, а також неповідомлення державної архівної установи про наявні архівні документи в разі виникнення загрози знищення або значного погіршення їх стану - тягнуть за собою попередження або накладення штрафу на громадян від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб - від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
У разі проведення перевірки органами Фонду відсутність документів призводить до невизнання підтвердженими даних підприємства щодо сум витрат Фонду та до відповідних наслідків, зокрема і у вигляді прийняття рішення про повернення коштів.
Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у задоволенні адміністративного позову, -відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення .
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Брагіна О.Є.
Дата виготовлення і підписання повного тексту рішення- 17 квітня 2018 р.