Ухвала від 16.04.2018 по справі 704/1157/17

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 704/1157/17

УХВАЛА

16 квітня 2018 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого: Бєлової Л.В.

суддів: Безименної Н.В.,

Кучми А.Ю.

за участю секретаря судового засідання: Прудиус І.С.

розглянувши у судовому засіданні у місті Києві, у порядку ч. 4 ст. 229 Кодексу адміністративного судочинства України, питання про витребування доказів у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в особі Звенигородського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Черкаської області про зобов'язання здійснити перерахунок пенсії,

ВСТАНОВИВ:

У вересні 2017 року позивач, ОСОБА_2, звернувся до суду першої інстанції з адміністративним позовом у якому просив зобов'язати відповідача проіндексувати та перерахувати пенсію за віком відповідно до вимог Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за 12 кращих місяців правці в зоні радіоактивного забруднення та здійснити правильний підрахунок трудового стажу відповідно до вимог чинного законодавства України та поданих документів.

Рішенням Тальнівського районного суду Черкаської області від 05 січня 2018 року у задоволенні позовних вимог відмовлено.

Не погоджуючись з таким рішенням суду, позивачем подано апеляційну скаргу у якій просить постанову суду першої інстанції скасувати та прийняти нову, якою позовні вимоги задовольнити.

Заслухавши у судовому засіданні суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку щодо необхідності витребування додаткових доказів у справі.

Відповідно до ч. 4 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

Предметом спору у даній справі є перерахунок пенсії позивача внаслідок обрахування трудового стажу.

Так, відповідач зазначає, що загальний стаж позивача складає 23 роки 2 місяці та 7 днів.

Позивач у апеляційній скарзі та додаткових поясненнях вказує, що обрахунок його стажу проведено помилково та зазначає власний.

Натомість, документи, що містяться у матеріалах справи, не дають суду змоги встановити яким чином відповідачем обраховано загальний стаж позивача.

Відповідно до ч. 2 ст.. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Так, на переконання суду апеляційної інстанції, для повного встановлення фактичних обставин справи, необхідно зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області надати пояснення щодо порядку обрахунку загального стажу позивача та копію його пенсійної справи.

Керуючись ст. 9, 76, 77, 243, 248, 308 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Витребувати у Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області пояснення щодо порядку обрахунку загального стажу ОСОБА_2 (пенсійне посвідчення НОМЕР_1 від 25 квітня 2017 року) та копію його пенсійної справи.

Зазначені докази надіслати до Київського апеляційного адміністративного суду або подати через канцелярію суду до 24 квітня 2018 року.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення є остаточною та оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали виготовлено 16.04.2018

Головуючий Л.В. Бєлова

Судді: Н.В. Безименна,

А.Ю. Кучма