Справа № 591/749/14-а
Провадження № 6-а/591/33/18
17 квітня 2018 року Зарічний районний суд м. Суми у складі головуючого судді Грищенко О.В., розглянувши в порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 про визнання протиправною бездіяльності ОСОБА_2 міської ради щодо невиконання рішення суду,-
16 березня 2018 року ОСОБА_1 звернувся із заявою про визнання протиправною бездіяльності ОСОБА_2 міської ради в порядку ст. 383 КАС України та просить суд: визнати протиправною бездіяльність ОСОБА_2 міської ради щодо невиконання постанови Зарічного районного суду м. Суми від 24 березня 2014 року у справі №591/749/14-а; за наслідками розгляду цієї заяви постановити ухвалу в порядку передбаченому ст. 249 КАС України.
Суд, вивчивши матеріали заяви про визнання протиправною бездіяльності під час виконання судового рішення, дійшов наступного висновку.
Процесуальні питання, пов'язані з виконанням судових рішень в адміністративних справа урегульовані Розділом ІV КАС України.
Так, ч.1 ст. 383 КАС України встановлено, що особа-позивач, на користь якої ухвалено рішення суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень -відповідачем на виконання такого рішення суду, або порушення прав позивача, підтверджених таким рішенням суду.
За відсутності обставин протиправності відповідних рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень - відповідача та порушення ним прав, свобод, інтересів особи-позивача, суд залишає заяву без задоволення. За наявності підстав для задоволення заяви суд постановляє ухвалу в порядку, передбаченому статтею 249 цього Кодексу.
Судом встановлено, що постановою Зарічного районного суду м. Суми від 24 березня 2014 року задоволено позов ОСОБА_1 та зобов'язано ОСОБА_2 міську раду на найближчому пленарному засіданні чергової сесії розглянути проект землеустрою щодо відведення двох земельних ділянок ОСОБА_1, площею 0,0379 га кожна, для обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд ( у зв'язку із зміною цільового призначення) із земель, що знаходяться в його власності за адресою м. Суми, вул.. Псільська, 48, та прийняти рішення у відповідності до вимог абз. 8 ч. 3 ст. 20 Земельного кодексу України. (а.с.61-62).
Вказана постанова відповідачем не оскаржувалася та набрала законної сили 04 квітня 2014 року.
Відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, виключно на пленарних засіданнях міської ради вирішуються питання регулювання земельних відносин.
Регламентом роботи ОСОБА_2 міської ради встановлено, що рішення ОСОБА_2 міської ради з будь-якого питання приймається на її пленарному засіданні після обговорення шляхом голосування. Рішення з питань порядку денного вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість депутатів від загального (кількісного)складу ради. Оскільки загальний (кількісний) склад ради складає 75 депутатів (п.2 Регламенту), то більшість депутатів складає 38 депутатів.
Згідно з ч. 3 ст. 20 Земельного кодексу України проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленою ст. 186-1 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 20 ч. 3 Земельного кодексу України орган місцевого самоврядування у місячний строк з дня отримання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, погодженого в порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу, приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та зміну її цільового призначення.
Частиною 1 ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що міська рада проводить свою роботу сесійно. Сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок та надання документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності - не рідше ніж один раз на місяць (ч. 5 ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).
На сьогодні в Україні відсутнє законодавче регулювання процедури прийняття нормативних актів органів місцевого самоврядування. Деякі положення щодо цього виду діяльності закріплені у регламентах роботи міської ради, проте Типовий регламент місцевої ради, який був би рекомендований до прийняття місцевим радам, відсутній.
ОСОБА_2 міська рада - представницький орган місцевого самоврядування, який наділений правом представляти інтереси територіальної громади, приймати від її імені рішення та здійснювати в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», іншими нормативно-правовими актами.
Із наданих позивачем письмових доказів судом встановлено, що відповідачем ОСОБА_2 міською радою, в особі її структурного підрозділу (Департаментом забезпечення ресурсних платежів) на звернення ОСОБА_1 04.01.2018 року його було проінформовано про те, що Департамент забезпечення ресурсних платежів ОСОБА_2 міської ради не є правонаступником департаменту містобудування та земельних відносин, тому вказати причину, чому не було виконано постанову Зарічного районного суду м.Суми від 24.03.2014 року у справі № 591/114/14-а, на даний час не можливо. Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у зв'язку зі зміною цільового призначення до департаменту забезпечення ресурсних платежів ОСОБА_2 міської ради надійшов 14 листопада 2017 року. Питання буде винесено на чергове засідання постійної комісії з питань архітектури, містобудування, регулювання земельних відносин, природокористування та екології ОСОБА_2 міської ради. Після позитивного вирішення даного питання , воно буде винесено для розгляду на засіданні сесії ОСОБА_2 міської ради.
Статтею 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено повноваження ради щодо прийняття нормативно-правових та інших актів, та вбачається, що рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень (ч.1 ст. 59 Закону).
Рішення приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом.
Судом встановлено, що відповідно до проекту рішення ОСОБА_2 міської ради № 90-МР «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок та зміну їх цільового призначення ОСОБА_1 за адресою: м. Суми, вул. Псільська, 48» номер сторінки 407 вирішено: затвердити проект землеустрою щодо відведення двох земельних ділянок та з змінити їх цільове призначення із земель сільськогосподарського призначення для індивідуального садівництва на землі житлової та громадської забудови для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд площею 0,0379 га кожна за адресою : м.Суми , вул. Псільська, 48, які знаходяться в приватній власності ОСОБА_1 (НОМЕР_1), на підставі витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності № 2613097 від 18.04.2-13 (кадастровий номер 5910136600:18:016:0077), та на підставі договору купівлі-продажу земельної ділянки від 20.12.2011 (кадастровий номер 5910136600:18:016:0078).
Згідно Переліку питань, що пропонуються для розгляду на черговій ХХХІХ сесії ОСОБА_2 міської ради 25.04.2018 року № 90 винесено на розгляд проект рішення « Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок та зміну їх цільового призначення ОСОБА_1 за адресою: м.Суми, вул. Псільська, 48».
Таким чином, судом встановлено, що колегіальний орган: ОСОБА_2 міська рада, на виконання постанови Зарічного районного суду м. Суми внесла на розгляд сесії ОСОБА_2 міської ради 25 квітня 2018 року питання про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок та зміну їх цільового призначення ОСОБА_1 за адресою : м.Суми, вул. Псільська, 48.
Судом встановлено, що структурний орган відповідача підготував проект рішення, який було внесено на засідання сесії, щодо питання затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок та зміну їх цільового призначення ОСОБА_1 за адресою : м.Суми, вул. Псільська, 48.
Однак доказів того, що це було саме наслідком примусового виконання судового рішення, суду надано не було.
Твердження заявника, що відповідач ОСОБА_2 міська рада вчинила бездіяльність щодо виконання судового рішення, не знайшло свого підтвердження в повній мірі.
Виходячи з вищевикладеного, суд не вбачає підстав для задоволення заяви ОСОБА_1 про визнання протиправною бездіяльності ОСОБА_2 міської ради щодо невиконання постанови Зарічного районного суду м. Суми від 24 березня 2014 року у справі №591/749/14-а та не вбачає підстав для постановлення окремої ухвали, в порядку передбаченому ст. 249 КАС України.
Керуючись ст.ст. 248, 383 КАС України, суд, -
Заяву ОСОБА_1, зареєстроване місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1, 85, про визнання протиправною бездіяльності ОСОБА_2 міської ради щодо невиконання постанови Зарічного районного суду м. Суми від 24.03.2014 року у справі №591/749/14-а та постановлення окремої ухвали в порядку, передбаченому ст. 249 КАС України залишити без задоволення
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом 15 днів з дня її проголошення безпосередньо до Харківського апеляційного адміністративного суду.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційну скаргу може бути подано через Зарічний районний суд м. Суми.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала складена та підписана 17 квітня 2018 року.
Суддя О.В. Грищенко