Справа № 564/617/18
16 квітня 2018 року
м.Костопіль
Костопільський районний суд Рівненської області в особi суддi ОСОБА_1
розглянувши матеріали, що надійшли від Костопільського ВП ГУНП в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянин України, ІН:НОМЕР_1, паспорт серії СР номер 888613 виданий 15.03.2002 року Рівненським МВ УМВС України в Рівненській області, офіційно не працевлаштований, проживає за адресою ІНФОРМАЦІЯ_2, за ст.183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
20 березня 2018 року у м.Костопіль Рівненської області по вул.1Травня 31 відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, начальником Костопільського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області, складено протокол №32 про адміністративне правопорушення, відповідно до якого ОСОБА_2, має заборгованість зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, чим порушив вимоги ст.71 Закону України "Про виконавче провадження". Такі дії ОСОБА_2 попередньо кваліфіковані за ст.183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні ОСОБА_2 факт скоєння ним адміністративного правопорушення підтвердив, пояснив суду, що на даний час ніде не працює, постійного доходу не має, в подальшому буде намагатись сплачувати аліменти по мірі заробітку грошових коштів.
Заслухавши пояснення ОСОБА_2, дослідивши письмові докази у справі, а саме протокол про адміністративне правопорушення №32 від 20.03.2018 року та додані до нього докази, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_2 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Так, судом встановлено наступне.
Згідно виконавчого листа виданого 25.11.2016 року Снігурівським районним судом Миколаївської області по справі №485/947/16-ц, з ОСОБА_2 щомісячно стягуються аліменти у розмірі 1/4 частки всіх видів його доходу, але не менше 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, на утримання сина ОСОБА_3, 28.12.2005 року.
Постанова про відкриття виконавчого провадження винесена 24.01.2017 року.
Згідно розрахунку заборгованості із сплати аліментів №1348 виданого 06.02.2018 року Костопільським районним відділом Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області, ОСОБА_2 станом на 01.02.2018 року мав непогашену заборгованість зі сплати аліментів в розмірі 20130,32 грн., що значно перевищує суму відповідних платежів за шість місяців.
Відповідно до ч.12 ст.71 Закону України "Про виконавче провадження" за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, державний виконавець складає протокол про вчинення боржником адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та надсилає його для розгляду до суду за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби.
Відповідно до ст.183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративна відповідальність настає за несплату аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім'ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання.
Відповідно до ст.22 Кодексу України про адміністративні правопорушення, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
При цьому, в кожному конкретному випадку суд має вирішувати питання про визнання діяння малозначним, виходячи з того, що його наслідки не представляють суспільної небезпеки, не завдали або не здатні завдати значної шкоди суспільним або державним інтересам, правам та свободам інших осіб.
Враховуючи те, що ОСОБА_2 вперше притягується до адміністративної відповідальності за ст.183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, свою вину визнав повністю, щиро розкаявся, дане порушення не потягло за собою наслідків, що негативно вплинули на громадський порядок, не завдало збитків суспільним інтересам чи громадянам, відсутність обтяжуючих обставин, а також, відсутність заяв від стягувача щодо несплати аліментів, суд приходить до висновку, що вчинене ОСОБА_2 адміністративне правопорушення є малозначним, а тому на підставі Кодексу України про адміністративні правопорушення, вважає за можливе звільнити його від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Відповідно до ст.284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, постанова про закриття справи виноситься при оголошенні усного зауваження, передачі матеріалів на розгляд громадської організації чи трудового колективу або передачі їх прокурору, органу досудового розслідування, а також при наявності обставин, передбачених статтею 247 цього Кодексу.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 22, 36, 183-1, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -
Визнати ОСОБА_2 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Звільнити ОСОБА_2 від адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та обмежитись усним зауваженням.
Оголосити ОСОБА_2 усне зауваження та попередити про недопущення вчинення протиправних дій.
Провадження у справі закрити.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Рівненської області протягом десяти днів з дня її винесення через Костопільський районний суд Рівненської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
СуддяОСОБА_1