Рішення від 27.03.2007 по справі 6/147

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА

01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел.486-65-72

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

№ 6/147

27.03.07 р.

За позовом Державної інспекції з енергозбереження

До Дочірньої компанії «Укртрансгаз»Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»

Про стягнення 18470,00 грн.

Суддя Ковтун С.А.

Представники:

від позивача

Полякова М.М. (за дов. № 12/139-34 від 9.01.2007)

від відповідача

не з'явились

Обставини справи:

До господарського суду міста Києва звернулася з позовом Державна інспекція з енергозбереження до дочірньої компанії «Укртрансгаз»Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»про стягнення підвищеної плати за нераціональне використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів у розмірі 18470,00 грн.

Позивні вимоги мотивовані тим, що відповідач має заборгованість перед Державним бюджетом України по сплаті підвищеної плати за нераціональне використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів.

Ухвалою суду від 23.02.2007 було порушено провадження у справі № 6/147 та призначено розгляд останньої на 27.03.2007

Відповідач у судове засідання не з'явився, відзив на позов, письмових заперечень по суті спору та клопотань про відкладення розгляду справи не подав. Ухвала суду про порушення провадження у справі з адреси відповідача не поверталась, що свідчить про наявність у останнього можливості з'явитися до суду для захисту своїх прав та охоронюваних законом інтересів. За таких обставин, суд вважає за можливе на підставі ст. 75 ГПК України розглянути справу у відсутності відповідача за наявними матеріалами.

Дослідивши наявні матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, суд встановив:

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про енергозбереження»суб'єктами правового регулювання відносин у сфері енергозбереження є юридичні та фізичні особи, в результаті діяльності яких здійснюється проведення енергозберігаючої політики та заходів щодо енергозбереження в усіх галузях народного господарства -промисловості, транспорті, будівництві, сільському господарстві тощо, соціальній сфері та побуті, а також у сфері міждержавного співробітництва.

Статтею 26 цього ж Закону передбачено, що державний контроль у сфері енергозбереження здійснюється державною інспекцією з енергозбереження згідно з порядком, встановленим Кабінетом Міністрів України. Державному контролю підлягає енергетичне господарство, що включає всі підприємства і установи по отриманню, переробці, перетворенню, транспортуванню, зберіганню, обліку та використанню паливно-енергетичних ресурсів, розміщених на території України, окремі споруди та інженерні об'єкти інших підприємств та установ, які використовуються для зазначених цілей.

Структурною одиницею Державної інспекції з енергозбереження -територіальним управлінням Державної інспекції з енергозбереження по Донецькій області під час проведення комплексної перевірки використання паливно-енергетичних ресурсів було виявлено на Макіївському лінійному виробничому управлінні магістральних газопроводів «Донбастрансгаз»дочірньої компанії «Укртрансгаз»Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»факти безгосподарного використання паливно-енергетичних ресурсів з систематичним перевищенням стандартизованих енергетичних рівнів та порушення вимог інших вимог раціонального використання та ощадливого витрачання паливно-енергетичних ресурсів, тобто нераціонального використання паливно-енергетичних ресурсів.

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про енергозбереження»економічні заходи для забезпечення енергозбереження передбачають введення плати за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів у вигляді надбавок до діючих цін та тарифів залежно від перевитрат паливно-енергетичних ресурсів щодо витрат, встановлених стандартами.

03.02.2006 за результатами проведення перевірки складено акт за № 18-6/06-006 КП, копія якого знаходиться в матеріалах справи, у якому встановлено факт нераціонального використання паливно-енергетичних ресурсів.

Згідно з висновком вищезазначеного акту нераціональні перевитрати паливно-енергетичних ресурсів по підприємству складають:

- перевитрати паливно-енергетичних ресурсів, спричинені перевищенням затвердженого теплового графіку для опалення приміщень проммайданчика Макіївського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів складають 211Гкал/рік.

Сумарні перевитрати нераціонального використання теплової енергії складають 211Гкал/рік. в перерахунок на природний газ складають 28,215 тис. куб. м., що складає розмір підвищеної плати -18470 грн. (розрахунок -у справі).

Розмір підвищеної плати передбачений постановою Кабінету Міністрів «Про заходи щодо ефективного використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів в народному господарстві».

Відповідно п. 16 «Порядку проведення перевірок ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів на підприємствах в установах та організаціях та усунення фактів їх неефективного використання» підприємство повинно внести підвищену плату протягом 30 днів з дня винесення постанови про її застосування.

04.12.2006 Макіївським лінійним виробничим управлінням магістральних газопроводів УМГ “Донбастрансгаз» була сплачена сума заборгованості в розмірі 18470 грн., що підтверджується платіжним дорученням № 3155.

Оскільки позивач звернувся до суду 15.02.2007, тобто після сплати грошової суми, яка складає ціну позову, правові підстави для задоволення позовних вимог у справі відсутні.

Відповідно до ст. 49 ГПК України судові витрати покладаються на позивача.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України,-

ВИРІШИВ:

У позові відмовити повністю.

Суддя

С.А. Ковтун

Рішення підписано 15 червня 2007 року.

Попередній документ
733509
Наступний документ
733511
Інформація про рішення:
№ рішення: 733510
№ справи: 6/147
Дата рішення: 27.03.2007
Дата публікації: 23.08.2007
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд міста Києва
Категорія справи: Господарські справи (до 01.01.2019); Майнові спори; Розрахунки за продукцію, товари, послуги; Інші розрахунки за продукцію