Код суду 233 № 233/1376/18
13 квітня 2018 року Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області в складі:
головуючого судді Сітнікова Т.Б.
за участю секретаря судового засідання Циганенко Ю.О.
прокурора Топалової Г.В.
особи, яка притягається до
адміністративної відповідальності ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Костянтинівка Донецької області матеріал про адміністративне правопорушення, який надійшов від управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, стосовно:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який народився в м. Костянтинівка, Донецької області, громадянин України, має вищу освіту, не одружений, приватний підприємець, адвокат, зареєстрований та мешкає за адресою: Донецька область, м. Костянтинівка, вул. О. Невського, 34/6
- за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, якому роз'яснені права відповідно до ст. 63 Конституції України, ст. 268 КУпАП, -
30 березня 2018 року до Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 278 від 29 березня 2018 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, з якого вбачається, що ОСОБА_1, відповідно до рішення Костянтинівської міської ради 6/1-1 від 11.11.2010 року обрано депутатом Костянтинівської міської ради шостого скликання відповідно до п. 8 ст. п. 16 ст. 77 Закону України «Про виборів депутатів місцевих рад, сільських селищних рад та міських рад», і згідно пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», він є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією.
Згідно з ст. 68 Конституції України та п. 1 ст. 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих ради» на депутатів місцевих рад покладено обов'язок додержуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради та інших нормативно- правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів.
Частиною 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме: отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Верховною Радою України 3 березня 2017 року прийнято Закон України № 1975-УІІІ «Про внесення змін до деяких законів України, щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», який набрав чинності 30 березня 2017 року, відповідно до якого продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції подають таку декларацію вперше».
Разом з тим, ОСОБА_1, порушуючи вимоги ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», будучи депутатом Костянтинівської міської ради, і згідно п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, перебуваючи на робочому місці несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію про суттєві зміни в у стані, а саме: про придбання авто марки «ТОУОТА RAV4» 2017 року випуску вартістю 1075261 гривень.
Згідно з офіційною відповіддю голови Національного агентства із запобігання корупції ОСОБА_2 від 02.03.2017 року № 93-05/4886/17 на запит департаменту захисту економіки Національної поліції України, відносно роботи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», співпадає з фактичною датою подання суб'єктами декларування документів до «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».
Відповідно до інформації, розміщеної в Єдиному державному реєстрі декларацій - офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gоу.uаsеаrсh) депутат Костянтинівської міської ради 6 скликання ОСОБА_1 08.11.2017 року не своєчасно подав декларацію про суттєві зміни в майновому стані, а саме: про придбання авто марки «ТОУОТА RAV4» 2017 року випуску вартістю 1075261 грн.
Крім того, уповноважена особа по запобіганню та протидії корупції Костянтинівської міської ради ОСОБА_3 в своєму поясненні пояснила, що вона неодноразово повідомляла депутата шостого скликання Костянтинівської міської ради, ОСОБА_1 про вимоги Закону України « Про запобігання корупції» та те, що необхідно вказувати інформацію до декларації про суттєві зміни майнового стану.
У своєму поясненні ОСОБА_1 пояснив, що він був ознайомлений з вимогами Закону України «Про запобігання корупції», знаходився на території України, не перебував на лікарняному або у відпустці, тобто мав фізичну можливість своєчасно в 10-ти денний термін подати декларацію про суттєву зміну майнового стану, але у зв'язку з особистою заклопотаністю та самовпевненістю він не подав декларацію про суттєву зміну майнового стану у встановлений 10-ти денний термін.
Таким чином, депутат Костянтинівської міської ради ОСОБА_1 несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію про суттєві зміни майнового стану, що є вчиненням правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Прокурор в судовому засіданні обставини, викладені в протоколі про вчинення адміністративного корупційного правопорушення підтримала, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 ознак корупційних діянь передбачених ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні визнав факт вчинення правопорушення, однак просив закрити провадження по справі у зв'язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Вислухавши думку прокурора, пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, оцінивши надані докази, суд прийшов до наступного.
Відповідно до рішення Костянтинівської міської ради 6/1-1 від 11.11.2010 року ОСОБА_1 обрано депутатом Костянтинівської міської ради шостого скликання.
В силу пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією.
Відповідно до інформації, розміщеної в Єдиному державному реєстрі декларацій - офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gоу.uаsеаrсh) депутат Костянтинівської міської ради 6 скликання ОСОБА_1 08.11.2017 року не своєчасно подав декларацію про суттєві зміни в майновому стані, а саме: про придбання авто марки «ТОУОТА RAV4» 2017 року випуску вартістю 1075261 грн.
Згідно з п. 7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю через закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 3 ст. 38 КУпАП України, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Як вбачається з листа регіонального сервісного центру МВС в Донецькій області територіального сервісного центру № 1442 від 23 листопада 2017 року за № 31/5-1442-5050, направленого на адресу Костянтинівської місцевої прокуратури Донецької області, днем виявлення правопорушення є 05.12.2017 року.
Таким чином, враховуючи, що на час розгляду справи минули строки накладення адміністративного стягнення, передбачені ст. 38 КУпАП, вважаю, що справа підлягає закриттю на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 38, 247, 283, 284 КУпАП, -
Провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, закрити в зв'язку із закінченням строку притягнення до адміністративної відповідальності.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги через Костянтинівський міськрайонний суд в апеляційний суд Донецької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Т.Б. Сітніков