Постанова від 08.12.2017 по справі 759/14206/17

ун. № 759/14206/17

пр. № 2-а/759/422/17

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 грудня 2017 року м. Київ

Святошинський районний суд м. Києв під головуванням судді Сенька М.Ф., при секретарі Фещук Т.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації про визнання дій протиправними, зобовязання вчинити дії,

встановив:

ОСОБА_1 у вересні 2017 року звернувся до суду з позовом до Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії та просив визнати протиправними дії посадових осіб відповідача щодо невиконання вимог Порядку проведення безоплатного капітального ремонту власних житлових будинків і квартир осіб, що мають право на таку пільгу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 565 від 20.05.2009р. (далі - Порядок) та неприйняття у місячний строк рішення про проведення безоплатного капітального ремонту квартири, що належить позивачу та зобов'язати Святошинську районну у м. Києві державну адміністрацію, відповідно до Порядку, утворити комісію, провести обстеження будинку, скласти перелік та визначити види і обсяги робіт, які необхідно виконати, скласти дефектний акт, кошторисний розрахунок вартості капітального ремонту, після чого звернутися до Київської міської ради, для подальшої роботи.

В судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити за підстав викладених в заяві.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час і місце був повідомлений належним чином, заперечень проти позову не надходило.

Судом встановлено таке.

ОСОБА_1 23.08.2017р. звернувся до відповідача із заявою про проведення безоплатного капітального ремонту, як інваліду війний 2-ї групи, відповідно до п.8, ч.1, ст.13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Відповідач своїм листом від 15.09.2017 року фактично відмовили в задоволенні заяви, пославшись на відсутність відповідного фінансування з бюджету України.

Проте, погодитись з такою відмовою не можна.

За посвідченням інваліда війни 2-ї групи серії НОМЕР_1 від 26.04.2017 року, виданого Управлінням праці та соціального захисту населення Святошинської РДА в м. Києві, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, є інвалідом 2-ї групи і має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - інвалідів війни.

Із 12.04.2014 року позивач зареєстрований за адресою АДРЕСА_1, відповідно до Витягу з реєстру територіальної громади м. Києва про зареєстрованих осіб у житловому приміщенні №2555475 від 07.06.2017 року.

Як вбачається з матеріалів справи, а саме рішення Виконавчого комітету Ленінградської районної ради народних депутатів від 23.10.1989 року № 579 «Про затвердження акту приймання буд. АДРЕСА_1 до експлуатації та його реєстрацію», капітальний ремонт у зв'язку з аварійним станом провадився за місцем проживання позивача у 1989 році.

Згідно з п.8, ч.1, ст.13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», особам з інвалідністю внаслідок війни та прирівняним до них особам (стаття 7) надаються позачерговий безплатний капітальний ремонт власних жилих будинків і квартир та першочерговий поточний ремонт жилих будинків і квартир у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно п. 5 Порядку, для вирішення питання щодо проведення безоплатного капітального ремонту орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування утворює комісію у складі спеціалістів житлово-експлуатаційних і ремонтно-будівельних організацій, представників органу, що фінансує виконання ремонтних робіт (є головним розпорядником коштів місцевого бюджету), органу технічної інвентаризації та інших уповноважених осіб та на підставі обстеження, шо проводиться комісією, у присутності заявника, будинку чи квартири, у місячний строк приймається рішення про проведення такого ремонту.

Окрім цього, відповідно до Порядку, комісією складається дефектний акт, перелік робіт, які необхідно виконати, кошторисний розрахунок та визначається загальна вартість капітального ремонту 1 кв. метра квартири, відповідно до вимог ДБН Д.1.1-1-2000 «Правила визначення вартості будівництва» та ДБН Д.2.4-2000 «Ресурсні елементні кошторисні норми на ремонтно-будівельні роботи».

Вартість безоплатного капітального ремонту, відповідно до Порядку, визначається як добуток вартості капітального ремонту 1 кв. метра будинку, квартири та площі, яка належить особі, що має право на пільгу, на праві приватної, зокрема спільної, власності у таких будинку, квартирі.

При цьому площа не може перевищувати 21 кв. метр загальної площі будинку, квартири.

Згідно п. 9 Порядку, за заявою особи, щодо якої прийнято рішення про проведення безоплатного капітального ремонту, комісія приймає рішення про виконання в межах вартості безоплатного капітального ремонту одного чи кількох видів ремонтних робіт, визначених за результатами обстеження.

Відповідно п. 7 Положення комісія визначає види та обсяг робіт із врахуванням останнього капітального ремонту.

За таких фактів та відповідних їм правовідносин, суд приходить до висновку, що позивач має право на пільги визначені п.8, ч.1, ст.13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», і такі пільги не залежать від наявності фінасування. Напроти суд вважає, що відповідач має визначитись чи є підстави та необхідність у здійсненні капітального ремонту помешкання позивача, визначити обсяг необхідних робіт, скласти кошторис, тощо, і вже потім клопотати про надання відповідного бюджетного фінасування .

Відповідно до п. 2. ч. 4 ст. 105 КАС України, адміністративний позов може містити вимоги про зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії.

Тому, суд вважає, що позов є обгрунтованим і таким, що підлягає задоволенню повністю.

Судові витрати у справі, суд знаходить за можливе віднести на рахунок держави.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 11, 70,71, 88, 159, 162, 163 КАС України, суд

постановив:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії задовольнити.

Визнати протиправними дії Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації щодо відмови ОСОБА_1 в позачерговому безплатному капітальному ремонті належної йому частки будинку.

Зобов'язати Святошинську районну у м. Києві державну адміністрацію, відповідно до п.8, ч.1, ст.13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», п.п. 2, 3, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 Порядку проведення безоплатного капітального ремонту власних житлових будинків і квартир осіб, що мають право на таку пільгу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 565 від 20.05.2009р., утворити комісію, провести обстеження будинку АДРЕСА_1, скласти перелік, визначити види та обсяг робіт, які необхідно виконати, скласти дефектний акт, скласти кошторисний розрахунок, яким визначится із загальною вартістю капітального ремонту, після чого звернутися до Київської міської ради, що є головним розпорядником коштів місцевого бютжету, для подальшої роботи, тобто у місячний строк прийняти рішення про проведення безоплатного капітального ремонту - 21 кв. метра загальної площі будинку АДРЕСА_1, яка належить на праві власності інваліду війни 2-ї групи ОСОБА_1 .

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Святошинський районний суд м.Києва протягом десяти днів з дня проголошення.

Головуючий Сенько М.Ф.