Ухвала від 10.04.2018 по справі 755/2739/18

Справа № 755/2739/18-к

1-кс/755/2024/18

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 квітня 2018 року слідчий суддя Дніпровського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участі прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури №4 ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, в рамках кримінального провадження №42018101040000022 від 14 лютого 2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 362 КК України,

ВСТАНОВИВ:

10 квітня 2018 року прокурор Київської місцевої прокуратури №4 ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання дозволу йому та старшому оперуповноваженому Лівобережного МРВ ГУ СБУ у м. Києві та Київській області ОСОБА_4 на тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Міністерства юстиції України, розташованого в АДРЕСА_1 , а саме інформацію щодо фактів «ручної передачі» (в системі), виконавчих проваджень майнового характеру від одного державного виконавця ІНФОРМАЦІЯ_2 до іншого, сума грошових стягнень по яких за виконавчими документами становить від 100 000 гривень і вище, використовуючи ідентифікатор доступу начальником ОСОБА_5 та заступниками ОСОБА_6 , ОСОБА_7 за період з 05.01.2017 по 05.04.2018 із зазначенням дати їх передачі, ПІБ державних виконавців, за якими провадження обліковувались та яким передавались, єдиних унікальних номерів виконавчих проваджень, сум коштів, які підлягали стягненню за виконавчими документами, стану виконавчого провадження (закінченні чи не закінченні) та категорії стягнення за виконавчим документом.

В обґрунтування клопотання прокурор посилається на те, що в провадженні СВ Дніпровського УП ГУ НП в м. Києві перебувають матеріали кримінального провадження №42018101040000022 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань «14» лютого 2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 362 КК України.

Відповідно до положень Конституції України та Кримінально-процесуального кодексу України Київської місцевою прокуратурою № 4 здійснюється організація і процесуальне керівництво вказаним досудовим розслідуванням.

Під час проведення досудового розслідування встановлено, що відповідно до отриманої ІНФОРМАЦІЯ_3 оперативної інформації начальником відділу та його заступником ІНФОРМАЦІЯ_2 була організована злочинна схема отримання незаконних матеріальних благ - шляхом незаконного втручання у АСВП (автоматична система виконавчих проваджень, далі - Система), тобто «ручного перерозподілу» виконавчих проваджень зі значними сумами між трьома довіреними державними виконавцями всупереч Закону України «Про виконавче провадження» та Положення про автоматизовану систему виконавчого провадження (далі - Положення) затвердженого наказом ІНФОРМАЦІЯ_4 №2432/5 від 05.08.2016.

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про виконавче провадження» реєстрація виконавчих документів, документів виконавчого провадження, фіксування виконавчих дій здійснюється в автоматизованій системі виконавчого провадження, порядок функціонування якої визначається Міністерством юстиції України. Інформація повинна містити відомості про час її розміщення.

Автоматизованою системою виконавчого провадження забезпечується: 1) об'єктивний та неупереджений розподіл виконавчих документів між державними виконавцями; 2) надання сторонам виконавчого провадження інформації про виконавче провадження; 3) виготовлення документів виконавчого провадження; 4) централізоване зберігання документів виконавчого провадження; 5) централізоване зберігання інформації про рахунки органів державної виконавчої служби та приватних виконавців, відкриті для цілей виконавчого провадження; 6) підготовка статистичних даних; 7) реєстрація вхідної і вихідної кореспонденції та етапів її проходження; 8) передача документів виконавчого провадження до електронного архіву; 9) формування Єдиного реєстру боржників.

Несанкціоноване втручання у роботу автоматизованої системи виконавчого провадження тягне за собою відповідальність, установлену законом.

Рішення виконавців та посадових осіб органів державної виконавчої служби виготовляються за допомогою автоматизованої системи виконавчого провадження. У разі тимчасової відсутності доступу до автоматизованої системи допускається виготовлення документів на паперових носіях з подальшим обов'язковим внесенням їх до автоматизованої системи не пізніше наступного робочого дня після відновлення її роботи.

Також, відповідно до пунктів 11-17 Положення керівник органу державної виконавчої служби або його заступник кожного робочого дня до 09.30 здійснює облік виходу на роботу державних виконавців та у разі відсутності державного виконавця вносить відповідні дані до Системи. Автоматичний розподіл виконавчих документів на відсутнього державного виконавця не здійснюється.

За десять робочих днів до запланованої відсутності державного виконавця строком від чотирнадцяти та більше днів керівник органу державної виконавчої служби вносить відповідні дані до Системи й автоматичний розподіл виконавчих документів на такого державного виконавця не здійснюється. Автоматичний розподіл поновлюється після внесення до Системи відповідних відомостей керівником органу державної виконавчої служби або закінчення строку запланованої відсутності.

Рішення про взаємозамінність державних виконавців приймає керівник органу державної виконавчої служби та вносить таку інформацію до Системи.

У разі внесення до Системи інформації про заплановану відсутність державного виконавця в останній робочий день такий державний виконавець передає незавершені виконавчі провадження іншому державному виконавцю відповідно до взаємозамінності, про що ІНФОРМАЦІЯ_5 формується акт. Виконавчі провадження повертаються державному виконавцю, на виконанні якого вони перебували згідно з автоматичним розподілом, у день фактичного виходу його на роботу, про що Системою формується акт.

У разі незапланованої відсутності державного виконавця керівник органу державної виконавчої служби або його заступник до 10.00 години першого дня його відсутності вносить до Системи інформацію про необхідність передачі виконавчих проваджень іншому державному виконавцю. Державний виконавець за допомогою Системи приймає всі незавершені виконавчі провадження відсутнього державного виконавця відповідно до взаємозамінності, про що Системою формується акт. У день виходу (до 10.00 години) на роботу державного виконавця керівник органу державної виконавчої служби або його заступник вносить до Системи відповідну інформацію. Виконавчі провадження, які передавалися іншому державному виконавцю, повертаються державному виконавцю, про що Система формує акт. На період своєї відсутності державний виконавець не має права користуватися ІНФОРМАЦІЯ_5 .

У разі внесення до Системи інформації про звільнення державного виконавця Система розподіляє незавершені виконавчі провадження, які перебували на виконанні у такого державного виконавця, на іншого державного виконавця відповідно до взаємозамінності.

Вищевказані державні виконавці після виконання виконавчого провадження офіційно отримують винагороду в розмірі 2 відсотків від стягнутої суми або вартості майна боржника, переданого стягувачу за виконавчим документом. Дане положення передбачене Порядком виплати винагород державним виконавцям та їх розміри і розмір основної винагороди приватного виконавця (далі - Порядок) затвердженим постановою Кабінету міністрів України від 8 вересня 2016 року №643.

Після отримання грошової суми передбаченої Порядком державні виконавці, що є учасниками злочинної змови, зобов'язані передати в якості неправомірної винагороди начальнику ІНФОРМАЦІЯ_6 або його заступнику частину грошових коштів отриманих від стягнутих сум у виконавчому провадженні.

При проведенні досудового слідства виникла необхідність дослідити інформацію, яка перебуває у володінні Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Міністерства юстиції України, розташованого в АДРЕСА_1 , а саме інформацію щодо фактів «ручної передачі» (в системі), виконавчих проваджень майнового характеру від одного державного виконавця ІНФОРМАЦІЯ_2 до іншого, сума грошових стягнень по яких за виконавчими документами становить від 100 000 гривень і вище, використовуючи ідентифікатор доступу начальником ОСОБА_5 та заступниками ОСОБА_6 , ОСОБА_7 за період з 05.01.2017 по 05.04.2018 із зазначенням дати їх передачі, ПІБ державних виконавців, за якими провадження обліковувались та яким передавались, єдиних унікальних номерів виконавчих проваджень, сум коштів, які підлягали стягненню за виконавчими документами, стану виконавчого провадження (закінченні чи не закінченні) та категорії стягнення за виконавчим документом.

Вказана інформація має важливе доказове значення у кримінальному провадженні, не становлять охоронювану законом таємницю та перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_7 .

В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав та просив його задовольнити з підстав зазначених в мотивувальній частині клопотання.

У відповідності до ч. 2 ст. 163 КПК України, клопотання розглядається без виклику осіб, у володінні яких знаходяться вищевказані документи.

Заслухавши думку прокурора, дослідивши матеріали клопотання та додані до нього документи, слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Порушень вимог Глави 10 КПК України - заходи забезпечення кримінального провадження і підстави їх застосування та Глави 15 КПК України - тимчасовий доступ до речей і документів, у судовому засіданні, слідчим суддею не виявлено.

За таких обставин, слідчий суддя дослідивши, матеріали клопотання, за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин провадження, керуючись законом, оцінюючи сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв'язку вважає, що наявні у провадженні докази, передбачені параграфами 3-5 Глави 4 КПК України (показання, речові докази і документи, та інші) свідчать про те, що прокурором у судовому засіданні, у відповідності до вимог ч. 5 ст. 132 КПК України, надано ґрунтовні докази, які дають змогу прийти до висновку про неможливість іншим способом, на даному етапі, довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, забезпечити повноту, всебічність та неупередженість розслідування вищезазначеного кримінального правопорушення, отримати відомості, що є необхідними для з'ясування всіх важливих обставин у їх сукупності, кореспондуються з вимогами ст. 132 КПК України.

Враховуючи викладене, керуючись статями 159, 163-164, 309, 369-372 КПК України,

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури №4 ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.

Надати дозвіл прокурору Київської місцевої прокуратури № 4 ОСОБА_3 та старшому оперуповноваженому Лівобережного МРВ ГУ СБУ у м. Києві та Київській області ОСОБА_4 на тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Міністерства юстиції України, розташованого в АДРЕСА_1 , а саме інформацію щодо фактів «ручної передачі» (в системі), виконавчих проваджень майнового характеру від одного державного виконавця ІНФОРМАЦІЯ_2 до іншого, сума грошових стягнень по яких за виконавчими документами становить від 100 000 гривень і вище, використовуючи ідентифікатор доступу начальником ОСОБА_5 та заступниками ОСОБА_6 , ОСОБА_7 за період з 05.01.2017 по 05.04.2018 із зазначенням дати їх передачі, ПІБ державних виконавців, за якими провадження обліковувались та яким передавались, єдиних унікальних номерів виконавчих проваджень, сум коштів, які підлягали стягненню за виконавчими документами, стану виконавчого провадження (закінченні чи не закінченні) та категорії стягнення за виконавчим документом, з можливістю вилучення копій документів.

Строк дії ухвали - один місяць з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Перший примірник оригіналу знаходиться в матеріалах судового провадження №755/2739/18-к.

Другий примірник оригіналу наданий прокурору ОСОБА_3

Копія - Державному підприємству « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Міністерства юстиції України.

Слідчий суддя ОСОБА_1