Справа № 758/2605/18
02 березня 2018 року м. Київ
Суддя Подільського районного суду м. Києва Гребенюк В.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до інспектора патрульної поліції 1-ї роти 1-го батальйону Бабича Івана Ярославовича, про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,-
ОСОБА_1 звернувся до суду із вищезазначеним адміністративним позовом.
15 грудня 2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу Адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» №2147-VIII від 03.10.2017 року, котрим ЦПК України викладено в новій редакції.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Позов за змістом і формою повинен відповідати вимогам ст. ст. 160-161 КАС України.
Відповідно до ч. 5 ст. 160 КАС України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти (п.2); зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяв (п. 8); власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав (п. 11).
Так, позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ст. 160 КАС України, а саме, звертаючись до суду позивачем не вказано реєстраційний номер облікової картки платника податків чи номер і серія паспорта, не зазначено місцезнаходження відповідача, засобів зв'язку, якщо такі відомі.
В порушення п. 8 ч. 5 ст. 160 КАС України позивачем не вказано чи перебувають у нього в наявності чи в іншої особи оригінали письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; не зазначено чи є на даний час в наявності докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою. Відповідно до ч. 5 ст. 94 КАС України учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Відповідно до ч. 1 ст. 161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи.
В порушення вищезазначених вимог Закону, позивачем не додано копії позову з додатками для відповідача.
Крім того, ОСОБА_1 не надав власне письмове підтвердження про те, що ним не подано іншого позову до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
До позову не надано доказів на підтвердження місця реєстрації позивача за вказаною у позові адресою, оскільки вказана в позові адреса позивача АДРЕСА_1 не відноситься дотериторіальної юрисдикції (підсудності) Подільського районного суду м. Києва, а місцезнаходження вказаного відповідача по справі не можливо встановити, оскільки відсутня адреса, як такого, згідно ч. ч. 1-2 ст. 25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом. У разі невизначеності цим Кодексом територіальної підсудності адміністративної справи така справа розглядається адміністративним судом за вибором позивача. Відповідно до ч. 1 ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення. Оскільки суду надана ксерокопія постанови, в якій зазначено, що місце вчинення адміністративного правопорушення є Київська область, м. Бориспіль, а відтак, суд позбавлений права встановити підсудність вищезазначеного позову.
Частиною 1, 2 статті 169 КАС України передбачено, що суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160 і 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст. ст. 160, 169, 248 КАС України, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до інспектора патрульної поліції 1-ї роти 1-го батальйону Бабича Івана Ярославовича, про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення - залишити без руху;
Надати строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днівднів з дня отримання ухвали;
Роз'яснити, що у разі не усунення недоліків у встановлений в ухвалі строк, позовна заява вважається неподаною та повертається позивачу;
Копію цієї ухвали направити позивачу;
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Гребенюк