про зупинення провадження в адміністративній справі
10 квітня 2018 року Справа № 823/853/18
м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Гаращенко В.В., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до УМВС у Черкаській області в особі ліквідаційної комісії УМВС у Черкаській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до УМВС у Черкаській області в особі ліквідаційної комісії УМВС у Черкаській області, в якій просить:
- визнати бездіяльність ліквідаційної комісії УМВС України в Черкаській області щодо не виготовлення для перерахунку пенсії нової довідки про розмір грошового забезпечення, з врахуванням всіх складових грошового забезпечення передбачених чинним законодавством, за формою передбаченою Додатком 2 до постанови КМУ від 13.02.2008 №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови КМУ від 17.07.1992 №393», з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою КМУ від 11.11.2015 №988, та не направлення її до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, протиправною;
- зобов'язати ліквідаційну комісію УМВС України в Черкаській області, виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області нову довідку про розмір грошового забезпечення з повною реальною інформацією, за формою передбаченою Додатком 2 до постанови КМУ від 13.02.2008 №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови КМУ від 17.07.1992 №393», з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою КМУ від 11.11.2015 №988,постанови КМУ №1294-2007, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад (додаток 4 до постанови КМУ №988) - 2500 грн.; оклад за спеціальним званням, капітан міліції (додаток 1 до постанови КМУ №988) - 1800 грн.; надбавка за вислугу років, 40% (від посадового окладу + окладу за спеціальним званням, додаток 11 до постанови КМУ №988) - 1720 грн.; надбавка за виконання особливо важливих завдань, за розробку та експертизу нормативно-правових актів, за службу на посадах слідчих, дільничих 48% від посадового окладу + окладу за спеціальним званням + надбавки за вислугу років ( пункт 2,5 наказу МВС №499) - 2889 грн. 60 коп.; надбавка за службу в умовах обмежень, 10% (від посадового окладу) (пункт 2 постанови КМУ №414, пункт 2,9 наказу МВС №499) - 250 грн.; надбавка за оперативно-розшукову діяльність 28% (від посадового окладу) - 700 грн.; премія у розмірі 47.30% до грошового забезпечення (від усіх позицій нарахування, підпункт 2 пункту 4 постанови КМУ №988) - 4653 грн. 59 коп.; одноразова грошова допомога при звільненні (ч.2 ст. 9, ст. 15 Закону №2011-ХІІ і постанови КМУ від 11.11.2015 №988) - 5865 грн., всього 20378 грн. 19 коп., перерахувати з дати виконання права на перерахунок, тобто 01.01.2016;
- встановити судовий контроль за виконанням рішення суду.
10.04.2018 від відповідача надійшов відзив на позов у якому зокрема відповідач просить зупинити провадження у справі до набрання чинності рішенням Верховного Суду по розгляду зразкової справи.
Щодо зупинення провадження суд зазначає наступне.
Згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру судових рішень (який функціонує відповідно до Закону України «Про доступ до судових рішень»), ухвалою Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 02.02.2018 відкрито провадження у зразковій адміністративній справі Пз/9901/1/18 (http://reyestr.court.gov.ua/Review/71979490) за позовом пенсіонера МВС України до ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Вінницькій області, третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору - Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити дії.
Як зазначив Верховний Суд, ознаками типової справи, в якій може бути ухвалено рішення цієї зразкової справи, є такі:
1) позивач - пенсіонер органів внутрішніх справ; фізична особа, якому призначено пенсію згідно з Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб»;
2) відповідач - Ліквідаційна комісія Управління Міністерства внутрішніх справ України в Вінницькій області;
3) третя особа - Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області;
4) предмет спору: бездіяльність відповідача щодо не складання нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії та не направлення її до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області; зобов'язання відповідача виготовити на направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення.
Позивачем у справі №823/853/18 є ОСОБА_1 - пенсіонер органів внутрішніх справ, який отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а відповідачем - ліквідаційна комісія управління МВС України в Черкаській області.
Позовні вимоги ОСОБА_1 аналогічні до позовним вимогам у зразковій справі в частині зобов'язання відповідача виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області нову довідку про розмір грошового забезпечення пенсіонера ОСОБА_1 з повною реальною інформацією із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення на момент звільнення з органів внутрішніх справ.
Згідно з ч. 1 ст. 291 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який розглядає типову справу, має право зупинити провадження за клопотанням учасника справи або за власною ініціативою у випадку, якщо Верховним Судом відкрито провадження у відповідній зразковій справі.
Отже, суд дійшов висновку, що адміністративна справа №823/853/18 є типовою у відношенні до зразкової адміністративної справи №Пз/9901/1/18 провадженні у якій відкрито ухвалою Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 02.02.2018.
Відповідно до п. 9 ч. 2 ст. 236 Кодексу адміністративного судочинства України суд має право зупинити провадження у справі в разі розгляду типової справи і оприлюднення повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі - до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі.
Враховуючи те, що при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи (ч. 3 ст. 291 Кодексу адміністративного судочинства України), суд вважає за необхідне зупинити провадження у даній справі.
Керуючись п. 9 ч. 2 ст. 236, ст.ст. 205, 229, 243, 248, 256 КАС України, суд, -
Провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до УМВС у Черкаській області в особі ліквідаційної комісії УМВС у Черкаській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії зупинити до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі №Пз/9901/1/18.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання, однак може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її підписання.
Суддя В.В. Гаращенко