Справа № 186/382/18
Провадження № 3/0186/161/18
в справі про адміністративне правопорушення
10 квітня 2018 року м. Першотравенськ
Суддя Першотравенського міського суду Дніпропетровської області Кривошея С. С. , розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшла від Першотравенського ВП Павлоградського ВП ГУНП в Дніпропетровській області відносно:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця і мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, працюючого монтажником трубопроводів Першотравенського МЖКП, притягнутого за ч.2 ст.187 КУпАП,
ОСОБА_1 обвинувачується у тому, що 06 березня 2018 року о 23 годині 30 хвилин, перебуваючи під адміністративним наглядом, був відсутній за місцем проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду.
Правопорушник ОСОБА_1 вину у вчиненому адміністративному правопорушенні не визнав та пояснив, що 06 березня 2018 року о 23 годині 30 хвилин, він знаходився за місцем проживання, у квартирі АДРЕСА_1, спав, оскільки йому рано вставати на роботу. Стуків у двері він не чув.
Вислухавши пояснення правопорушника, дослідивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адмінправопорушення, а тому справа підлягає закриттю з наступних підстав.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно з вимогами статті 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, а також іншими документами.
Положеннями ст. 252 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до вимог ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають істотне значення для правильного вирішення справи.
Як вбачається з матеріалів справи, ухвалою Першотравенського міського суду Дніпропетровської області від 11 травня 2017 року відносно ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на 12 місяців та заборонено вихід з будинку за місцем проживання з 22.00 до 04.00 год.
Відповідно до рапорту ІСРПП №4 Першотравенського ВП Павлоградського ВП ГУНП в Дніпропетровській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_2 від 07 березня 2018 року, в якому відсутня дата і час проведення перевірки ОСОБА_1 зазначено, що під час несення служби у складі СРПП було здійснено виїзд за місцем проживання піднаглядного ОСОБА_1 по вулиці Чайковського, 29/46, міста Першотравенська. Провести перевірку останнього не представилось можливим, оскільки двері квартири ніхто не відчинив.
Як вбачається з листка контролю за дотриманням встановлених обмежень у відношенні піднаглядного ОСОБА_1, останній містить виправлення у третьому стовпці двадцять восьмого рядку «Дата і час перевірки», а саме, виправлено дату перевірки, що унеможливлює встановлення дати проведення перевірки та час відсутності ОСОБА_1 за місцем проживання.
На підставі зазначеного вище рапорту 15 березня 2018 року ДОП СП Першотравенського ВП старшим лейтенантом поліції ОСОБА_3 було складено відносно ОСОБА_4 протокол про адміністративне правопорушення за ч.2 ст.187 КУпАП.
Згідно з вимогами ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Таким чином, закон розглядає протиправну дію (бездіяльність), вчинену певною особою, як адміністративний проступок лише в тому випадку, якщо має місце вина цієї особи, тобто вчинення було здійснено навмисно або з необережності. Наявність вини є невід'ємною ознакою складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи викладене, вважаю, що матеріалами справи не доведено наявність прямого умислу в діях ОСОБА_1 на ухилення від виконання правил адміністративного нагляду та відповідно самого факту порушення ОСОБА_1 правил адміністративного нагляду.
Згідно з вимогами ч.ч. 1, 2 ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
В силу вимог ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності складу адміністративного правопорушення.
У відповідності до вимог ст. 62 Конституції України ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Враховуючи викладене, а також те, що в силу принципу презумпції невинуватості всі сумніви у винності особи, що притягується до відповідальності, тлумачаться на її користь, а недоведена вина прирівнюється до доведеної невинуватості, вважаю, що справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.187 КУпАП слід закрити, за відсутності в його діях складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. 221, п. 1 ч. 1 ст. 247, ст.ст. 280, 283, 284, 294 КУпАП, - суддя
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.187 КУпАП, відносно ОСОБА_1 закрити, у зв'язку з відсутністю в його діях події та складу адміністративного правопорушення.
Судові витрати віднести за рахунок держави.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу, а також постанов, прийнятих за результатами розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 185-3 цього Кодексу.
СУДДЯ: /ОСОБА_5/
Постанова набирає законної сили:_______________________
Строк пред'явлення постанови до виконання ________________________________