Ухвала від 10.04.2018 по справі 825/1614/18

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

10 квітня 2018 року м. Чернігів Справа № 825/1614/18

Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Д'яков В.І., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 (АДРЕСА_1,14000) до Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у м.Чернігові ради (вул. І. Мазепи, 19, м.Чернігів,14017), Департаменту соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації (пр. Миру, 116-А, м. Чернігів, 14028), Міністерства соціальної політики України (вул. Еспланадна, 8/10, м. Київ, 01601) про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у м.Чернігові ради, Департаменту соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації, Міністерства соціальної політики України в якому просить:

- визнати неправомірними дії Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у місті Чернігові ради, бездіяльності Департаменту соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації щодо нарахування та виплати позивачу щомісячної часткової компенсації 50 % вартості продуктів харчування за фізіологічними ( медичними) нормами в порядку іншому, ніж це визначено пунктом 14 статті 20 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з 01.01.2016 року;

- зобов'язати Департамент соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації при забезпеченні позивачу часткової компенсації вартості продуктів харчування, як особи, що постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесеної до 1 категорії, керуватися, крім фізіологічних (медичних) норм, також додатковими нормами, встановленими Міністерством охорони здоров'я України (додаток № 5 до Постанови КМУ № 258), за період з 01 січня 2016 року;

- зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у м. Чернігові ради з моменту подання адміністративного позову до суду виконувати розрахунки щомісячної часткової компенсації вартості продуктів для осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», (встановивши її у розмірі 50 % вартості продуктів для 1 категорії) згідно до пункту 14 статті 20, враховуючи част. З ст.67 Закону України від 28.02.1991 року № 796-ХІІ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та Постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.1992 року № 258, відповідно до Додатку № 4 і № 5, як інваліду війни другої групи, без обмеження строку проведення виплат;

- зобов'язати Департамент соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації нараховувати та виплачувати позивачу щомісячну часткову компенсацію вартості продуктів для осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», (встановивши її у розмірі 50 % вартості продуктів для 1 категорії) згідно до пункту 14 статті 20, враховуючи ч. 3 ст. 67 Закону України від 28.02.1991 року № 796-ХІІ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та Постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.1992 року № 258, відповідно до Додатку № 4 і № 5, як інваліду війни другої групи, без обмеження строку проведення виплат;

- зобов'язати Міністерство соціальної політики України нараховувати та виплачувати позивачу щомісячну часткову компенсацію вартості продуктів для осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», (встановивши її у розмірі 50 % вартості продуктів для 1 категорії) згідно до пункту 14 статті 20, враховуючи ч. 3 ст. 67 Закону України від 28.02.1991 року № 796-ХІІ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та Постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.1992 року № 258, відповідно до Додатку № 4 і № 5, як інваліду війни другої групи, без обмеження строку проведення виплат.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що протягом тривалого часу позивач одержує часткову компенсацію вартості продуктів харчування в значно меншому розмірі, ніж передбачено законодавством.

Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 02.04.2018 адміністративний позов було залишено без руху та позивачу надано п'ятиденний строк, з дня отримання зазначеної ухвали суду, для усунення недоліків поданої позовної заяви.

У встановлений судом строк недоліки адміністративного позову усунуто, адміністративний позов приведений у відповідність до вимог статті 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, поданий особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність та у строк, установлений законом.

Відповідно до частини 2 статті 122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно приписів статті 121 КАС України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

Вивчивши матеріали адміністративного позову та доводи позивача, зазначені в обґрунтування клопотання про поновлення пропущеного строку звернення до суду, суд приходить до висновку про наявність підстав для визнання поважними причин пропуску позивачем строку звернення до суду.

У відповідності до частини 8 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України питання про відкриття провадження в адміністративній справі суддя вирішує протягом п'яти днів з дня надходження до адміністративного суду позовної заяви, заяви про усунення недоліків позовної заяви у разі залишення позовної заяви без руху, або отримання судом у порядку, визначеному частинами третьою - шостою цієї статті, інформації про місце проживання (перебування) фізичної особи.

За наведених обставин слід прийняти адміністративний позов до розгляду та відкрити провадження у справі.

Згідно пункту 2 частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України справа має розглядатись за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Керуючись статтями 12, 160-162, 171, 257, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

1. Прийняти адміністративний позов до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Визнати поважними причини пропуску строку звернення до суду ОСОБА_1 з даним позовом.

3. Розгляд справи проводити за правилами спрощеного провадження (у письмовому провадженні).

4. Запропонувати відповідачам в 15-денний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надати відзив на позов.

5. Встановити відповідачам 15-денний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання заяви із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

6. Роз'яснити відповідачам, що згідно зі статтею 79 Кодексу адміністративного судочинства України він повинен подати суду докази разом із поданням відзиву на позов, а в разі, якщо доказ не може бути поданий у встановлений строк з об'єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк. Учасник справи також повинен надати докази, які підтверджують, що він здійснив усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання відповідного доказу.

7. Попередити відповідачів, що у разі ненадання відзиву суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

8. Роз'яснити, що згідно із частиною 3 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України копія відзиву (відповіді на відзив і заперечень) та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.

9. Копію ухвали надіслати учасникам справи разом з витягом про їх права та обов'язки.

10. Повідомити відповідачів - суб'єктів владних повноважень, що копію позовної заяви та додані до неї документи можуть бути отримані ним лише безпосередньо в суді (пункт 12 частини дев'ятої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України).

11. Учасники справи можуть отримати інформацію щодо розгляду даної справи на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.cn.court.gov.ua/sud2570/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя В.І. Д'яков