Ухвала від 16.03.2018 по справі 755/2830/18

Справа № 755/2830/18

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"16" березня 2018 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора: ОСОБА_3 , представника органу, що вніс подання ОСОБА_4 , особи стосовно котрої розглядається подання ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві подання начальника Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Києва, громадянина України, з базовою середньою освітою, одруженого, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого 30.05.2001 року Харківським районним судом м. Києва за ст. 121. ч. 2, ст. 118 ч. 2, ст. 123 КК України до 6-ти років розбавлення волі. 17.07.2008 року Дніпровським районним судом м. Києва за ст. 121 ч. 2 КК України до 8-ми років позбавлення волі.

ВСТАНОВИВ:

До Дніпровського районного суду м. Києва надійшло подання начальника Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_6 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_5 .

Як вбачається з подання після місць позбавлення волі 20.08.2014 року громадян ОСОБА_5 , неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за вчинені адміністративні правопорушення.

18.07.2017 року відносно ОСОБА_5 було складено адміністративний протокол за ч.1 ст. 178 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді попередження. Одночасно, дільничним офіцером поліції було винесено попередження про припинення антигромадської поведінки, щодо якої може бути встановлено адміністративний нагляд.

Однак, належних висновків ОСОБА_5 для себе не зробив. Так, 14.12.2017 року відносно ОСОБА_5 було складено адміністративний протокол за ч. 1 ст. 182 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді попередження. Одночасно, дільничним офіцером поліції було винесено попередження про припинення антигромадської поведінки, щодо якої може бути встановлено адміністративний нагляд.

02.01.2018 року відносно ОСОБА_5 було складено адміністративний протокол за ч. 2 ст. 178 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу 51 гривня. Одночасно, дільничним офіцером поліції було винесено попередження про припинення антигромадської поведінки, щодо якої може бути встановлено адміністративний нагляд. В цей же день відносно ОСОБА_5 було складено адміністративний протокол за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП.

У зв'язку з вчиненням ОСОБА_5 правопорушення про антигромадський спосіб життя, незважаючи на неодноразові винесені попередження працівниками Національної поліції та для більш ефективного контролю за поведінкою раніше судимого за вчинення тяжкого злочину, так як ОСОБА_5 на шлях виправлення не став після звільнення з місць позбавлення волі, виникла необхідність про встановлення ОСОБА_5 адміністративного нагляду.

У судовому засіданні інспектор Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_4 та прокурор подання підтримали, просили його задовольнити.

Особа, щодо якої внесено подання про встановлення адміністративного нагляду, ОСОБА_5 у судовому засіданні проти задоволення подання не заперечував.

Суд, враховуючи, відповідно до положень ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», доповідь про зміст подання та матеріалів, що надійшли разом з ним, пояснення осіб, які з'явилися у судове засідання, наявні матеріали справи, приходить до наступного.

Відповідно до положень ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюється органами Національної поліції.

Згідно з п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.

Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.

Підставою продовження адміністративного нагляду, відповідно до ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», на даному етапі є матеріали органів Національної поліції.

Продовження адміністративного нагляду не суперечать вимогам ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», в частині видів обмежень щодо осіб, відносно яких встановлено адміністративний нагляд, та правилам визначеним ст. 9 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».

Запропонований термін дії адміністративного нагляду відповідає вимогам ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».

Зазначені в поданні обставини, на думку суду, свідчать про те, що ОСОБА_5 на шлях виправлення не став.

За таких обставин, суд, з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки, беручи до уваги завдання адміністративного нагляду, регламентовані ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», вважає за необхідне задовольнити подання про продовження адміністративного нагляду відносно особи, оскільки встановлені обмеження дадуть змогу запобігти вчиненню злочинів піднаглядним, і здійснити належний виховний вплив на останнього.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 1-13 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" від 01 грудня 1994 року (зі змінами та доповненнями), ст.ст. 1-3, 7, 9, 369 - 372, 539 КПК України, ст.ст. 8, 129 Конституції України, суд -

УХВАЛИВ:

Подання начальника Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_6 - задовольнити.

Встановити адміністративний нагляд ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , строком на 1 (один) рік із застосуванням наступних обмежень:

1. з'являтись на реєстрацію по нагляду в Дніпровське управління поліції Головного управління Національної поліції у м.Києві перший четвер, щомісяця в період з 09 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.;

2. заборонити виїзд за межі населеного пункту, де він проживає, без дозволу співробітників територіального органу Національної поліції України.

3. заборонити відвідувати кафе, бари, ресторани та інші розважальні заклади, де реалізують спиртні напої на розлив;

4. заборонити залишати своє місце проживання з 23 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв. наступного дня.

5. з'являтися за викликом працівників Національної поліції у вказаний термін і давати усні і письмові пояснення з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду.

Роз'яснити сторонам, що:

- у разі злісного порушення правил адміністративного нагляду, передбачених статтями 9 і 10 Закону «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, притягаються до відповідальності згідно з законодавством;

-адміністративний нагляд припиняється з підстав регламентованих ст. 8 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі".

Копію ухвали судді вручити сторонам та надіслати для виконання начальнику Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві за місцем проживання особи, щодо якої встановлено нагляд.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через Дніпровський районний суд м. Києва шляхом подання апеляційної скарги протягом семи днів з дня проголошення ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Суддя