Справа № 191/1118/18
Провадження № 1-в/191/267/18
іменем України
05 квітня 2018 року м. Синельникове
Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1
за участю секретаря ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Синельникове Дніпропетровської області клопотання адміністрації СВК 94 про встановлення адміністративного нагляду за засудженим:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянином України, раніше засудженим 8 раз,
у цій справі засуджений: 10.06.2014 року Слов'яносербським районним судом Луганської області за ст. 185 ч.3, ст. 71 ч.1 КК України до 4 років позбавлення волі. Ухвалою Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області зараховано в строк відбування покарання попереднє ув'язнення з 29.05.2014 року по 09.07.2014 року включно. Початок строку - 10.06.2014 року, кінець строку 19.04.2018 року,-
Відбуваючи покарання в місцях позбавлення волі ОСОБА_3 зарекомендував себе наступним чином: до СВК-94 прибув 26.08.2015 року, характеризується посередньо, у взаємовідносинах з іншими засудженими не конфліктний, на критику реагує адекватно. До виконання передбачених законом вимог персоналу установи ставиться не завжди сумлінно через особисту неорганізованість, має 9 стягнень, 1 заохочення.
Адміністрація СВК 94 звернулася до суду з клопотанням про встановлення адміністративного нагляду за засудженим, в якому посилається на те, що звільняючись із місць позбавлення волі ОСОБА_3 потребує встановлення адміністративного нагляду згідно з ч. 1 ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, які звільняються із місць позбавлення волі». Також адміністрація клопоче про встановлення обмежень:
- заборонити вихід з місця помешкання з 22:00 до 06:00 годин;
- заборонити відвідувати місця продажу спиртних напої на розлив;
- заборонити виїзд за межі району без дозволу ВП;
- з'являтися до органу Національної поліції (відділу поліції) для реєстрації 4 рази на місяць.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає можливим задовольнити дане клопотання з наступних підстав.
Відповідно до статті 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, які звільняються з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них. Пунктом «б» ст.3 вказаного Закону передбачено встановлення адміністративного нагляду за особами, засудженими до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засудженими два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства.
Враховуючи, що ОСОБА_3 на шлях виправлення не став, суд вважає, що після звільнення засудженого відносно нього повинні бути прийняті тимчасові примусові профілактичні заходи спостереження і контролю за його поведінкою, а тому вважає доцільним встановити за ним адміністративний нагляд.
Керуючись п. «б» ст.3, ч. 1 ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, які звільняються з місць позбавлення волі», суд,-
Встановити адміністративний нагляд за ОСОБА_3 на 1 (один) рік, який рахувати з моменту його оголошення.
Встановити ОСОБА_3 обмеження:
- заборонити вихід з місця помешкання з 22:00 до 06:00 годин;
- заборонити відвідувати місця продажу спиртних напої на розлив;
- заборонити виїзд за межі району без дозволу ВП;
- з'являтися до органу Національної поліції (відділу поліції) для реєстрації 4 рази на місяць.
Ухвалу може бути оскаржено до апеляційного суду Дніпропетровської області через Синельниківський міськрайонний суду протягом семи діб з дня її оголошення.
Головуючий суддя: ОСОБА_1