Постанова від 03.04.2018 по справі 227/395/18

03.04.2018 227/395/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 квітня 2018 року м.Добропілля

Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Мацишин Л.С., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Дніпропетровського управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, генерального директора ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля», який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

20 березня 2018 року до Добропільського міськрайонного суду Донецької області з Дніпропетровського управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби надійшов адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 65/28-10-46-14 від 26 грудня 2017 року, при проведенні Дніпропетровським управлінням Офісу великих платників податків ДФС України позапланової документальної виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «ДТЕК Добропіллявугілля» (акт від 26 грудня 2017 року № 174/28-10-46-14-37014600) виявлено, що генеральним директором ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» ОСОБА_1 вчинено наступне правопорушення: занижено суму податку на додану вартість за вересень - жовтень 2015 року на 21 640 233,92 грн., чим порушено вимоги п. п. 198.1, 198.2, 198.3, 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України та ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.

Своєчасно і належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, клопотання про відкладення розгляду справи від нього до суду не надходило.

За таких обставин та враховуючи вимоги ст. 268 КУпАП, справа може бути розглянута за відсутності ОСОБА_1

Суд, вивчивши зміст протоколу про адміністративне правопорушення та дослідивши додані до нього матеріали, приходить до наступних висновків.

Як встановлено судом, головним державним ревізором - інспектором відділу аудиту Дніпропетровського управління Офісу великих платників податків ДФС ОСОБА_2 було проведено позапланову документальну виїзну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «ДТЕК Добропіллявугілля» з питання своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати ПДВ до бюджету при фінансово - господарських відносинах з ТОВ «Еко-Лідер» за вересень - жовтень 2015 року, за результатами якої встановлено, що факт отримання товарів ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» не підтверджено, податкові накладні на отримання товару (послуг), наведені у п. 3 акту перевірки, виписані з порушенням норм п. 201.7 ст. 201 Податкового кодексу України, тобто в ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» було відсутнє право на формування податкового кредиту по податковим накладним, виписаним ТОВ «Еко-Лідер» за вересень - жовтень 2015 року на загальну суму 21 640 233,92 грн., яку відображено у складі податкового кредиту декларації з ПДВ. Тобто, генеральним директором ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» ОСОБА_1 занижено суму податку на додану вартість за вересень - жовтень 2015 року на 21 640 233,92 грн.. Таким чином, було виявлено порушення генеральним директором ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» ОСОБА_1 вимог п. п. 198.1, 198.2, 198.3, 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України.

Відповідно до вимог ст. 255 КУпАП протокол складено уповноваженою особою органу державної податкової служби. Зміст протоколу відповідає вимогам ст. 256 КУпАП.

Як передбачено пп.16.1.4 п.16.1 статті 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до п. 198.3 ст. 198 Податкового кодексу України, податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду, крім іншого, у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів та наданням послуг; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи).

Згідно п. 198.1 ст. 198 Податкового кодексу України, до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення, крім іншого операцій з придбання або виготовлення товарів та послуг.

Пунктом 198.2 ст. 198 Податкового кодексу України передбачено, що датою віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше, а саме: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг.

Відповідно до п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України, для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

Як передбачено п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України, не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу. У разі коли на момент перевірки платника податку контролюючим органом суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними у абзаці першому цього пункту документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.

Зазначені вимоги Податкового кодексу України ОСОБА_1 виконані не були, внаслідок чого своїми діями він порушив п. п. 198.1, 198.2, 198.3, 198.6 ст.198 Податкового кодексу України.

Частиною 1 ст. 163-1 КУпАП відповідальність передбачена за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.

Вина ОСОБА_1 у скоєнні зазначеного адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП підтверджується даними, що містяться у протоколі про адміністративне правопорушення № 65/28-10-46-14 від 26 грудня 2017 року; актом № 174/28-10-37014600 від 26 грудня 2017 року.

Разом з тим, за правилами ст. 247 КУпАП, провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.

Датою вчинення правопорушення є вересень - жовтень 2015 року.

На момент розгляду справи, закінчився трьохмісячний строк для накладення на ОСОБА_1 стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163 - 1 КУпАП.

З огляду на викладене, вважаю, що справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП підлягає закриттю, та як на момент розгляду справи закінчився строк накладення адміністративного стягнення.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 38, 163-1, 247, 284 КУпАП, п. 44.1 ст. 44, п.п. 198.1, 198.2, 198.3, 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, 13 квітня 1952 народження за ч.1 ст. 163 - 1 КУпАП - закрити у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подання апеляційної скарги до апеляційного суду Донецької області через Добропільський міськрайонний суд.

Суддя Добропільського міськрайонного суду

Донецької області ОСОБА_3