Ухвала від 05.04.2018 по справі 163/343/18-а

печерський районний суд міста києва

Справа № 163/343/18-а

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05.04.2018 суддя Печерського районного суду м. Києва Литвинова І. В., розглянувши матеріали позову ОСОБА_1 до старшого лейтенанта Управління патрульної поліції в м. Києві Департаменту патрульної поліції Денискіна Анатолія Валерійовича про скасування постанови про адміністративне правопорушення від 05.02.2018 серії АР № 438181 про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі,-

ВСТАНОВИВ:

03.04.2018 до суду надійшла цивільна справа за вказаним позовом на виконання ухвали Любомльського районного суду Волинської області від 12.03.2018, згідно з якою цивільна справа була направлена до Печерського районного суду м. Києва за підсудністю, на підставі ч. 1 ст. 25, п. 2 ч. 1 ст. 29 Кодексу адміністративного судочинства України.

04.04.2018 справу передано судді, для вирішення питання про відкриття провадження.

Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист, у передбачений частиною 1 статті 5 КАС України, або в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективних захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, згідно з положеннями частини 2 вказаної статті Кодексу.

Як вбачається із змісту позовної заяви та додатків до неї, постановою старшого лейтенанта Управління патрульної поліції в м. Києві Департаменту патрульної поліції Денискіна А. В. про адміністративне правопорушення від 05.02.2018 серії АР № 438181 про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі прийнято рішення застосувати до позивача адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 425 грн. за порушення правил дорожнього руху, що кваліфіковано за частиною 2 статті 122 КУпАП.

За приписами пункту 1 частини 1 статті 20 КАС України, якою визначається розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні, у тому числі, адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.

Згідно з частиною 1 статті 25 КАС України, адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.

У відповідності до частини 3 статті 46 КАС України, відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Як вбачається із змісту позовної заяви, позивач проживає у АДРЕСА_1, при цьому адресу відповідача зазначено помилково (м. Київ, вул. Академіка Богомольця, буд. 10), оскільки Управління патрульної поліції в м. Києві Департаменту патрульної поліції розміщено у Солом'янському районі м. Києва за адресою: вул. Народного Ополчення, буд. 9, м. Київ, поштовий індекс 03680), що за адміністративним поділом міста не відноситься до Печерського району, і відповідно не належить до юрисдикції Печерського районного суду м. Києва як адміністративного.

До виключного випадку встановленої підсудності визначеної нормою статті 27 КАС України позов ОСОБА_1 не відноситься.

За приписами частини 1 статті 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо: 2) при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Згідно з положеннями частини 1, 2 статті 30 КАС України, спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються, і адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.

За частиною 8 статті 30 КАС України, передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.

Керуючись ст.ст. 1-19, 22, 25, 26, 29, 30, 242, 287, 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до старшого лейтенанта Управління патрульної поліції в м. Києві Департаменту патрульної поліції Денискіна Анатолія Валерійовича про скасування постанови про адміністративне правопорушення від 05.02.2018 серії АР № 438181 про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі - передати на розгляд до Солом'янського районного суду м. Києва (вул. Полковника Шутова, буд. 1, Київ, 03113).

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського адміністративного апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя І. В. Литвинова