Справа № 555/457/18
Номер провадження 3/555/226/18
03 квітня 2018 рокум.Березне
Суддя Березнівського районного суду Рівненської області Собчук А.Ю., розглянувши матеріали, що надійшли від управління патрульної поліції в Рівненській області департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, працюючого головним інженером філії «Колоденська ДЕД» ДП «Рівненський облавтодор», проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_2 а,
- за ч. 4 ст. 140 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Про права, відповідно до ст. 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, повідомлений,
23 лютого 2018 року о 08 год. 05 хв. ОСОБА_1 будучи посадовою особою інженером філії «Колоденська ДЕД» ДП «Рівненський облавтодор» на 88 км.+086 м. а/д Н-25 «Городище-Рівне-Старокостянтинів» порушив правила норми та стандарти, що стосуються забезпечення дорожнього руху, при утриманні доріг, а саме: стан покриття проїзної частини дороги не відповідає вимогам ДСТУ 3587-97, глибина окремих осідань та вибоїн перевищує 09 см., що супутньо-спричинило скоєння дорожньо-транспортної пригоди. Чим порушив п. 3 ст. 12 ЗУ «Про дорожній рух» п. 11 «Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правила користування ними та охорони» затверджених постановою КМ України від 30.03.1994 року №198, та п.1.5 ПДР України, тобто ОСОБА_1, скоїв своїми діями правопорушення, передбачене ч. 4 ст.140 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 заперечив проти інкримінованого йому адміністративного правопорушення, пояснив, що він обмежений у фінансуванні, поганні погодні умови для ремонту, та має місце кліматичний вплив.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи, вислухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивіши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд встановив, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 будучи посадовою особою інженером філії «Колоденська ДЕД» ДП «Рівненський облавтодор», на 88 км.+086 м. а/д Н-25 «Городище-Рівне-Старокостянтинів» порушив правила норми та стандарти, що стосуються забезпечення дорожнього руху, при утриманні доріг, а саме: стан покриття проїзної частини дороги не відповідає вимогам ДСТУ 3587-97, глибина окремих осідань та вибоїн перевищує 09 см., що супутньо-спричинило скоєння дорожньо-транспортної пригоди. Чим порушив, п. 3 ст. 12 ЗУ «Про дорожній рух» п. 11 «Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правила користування ними та охорони» затверджених постановою КМ України від 30.03.1994 року №198, та п. 1.5 ПДР України, внаслідок чого: 23.02.2018 о 08год. 05 хв. пошкоджено транспортний засіб марки «Volkswagen Passat», д.н.з. НОМЕР_1., тобто ОСОБА_1, скоїв своїми діями правопорушення, передбачене ч. 4 ст.140 КУпАП.
Згідно із ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами (ст. 251 КУпАП).
Вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 140 КупАП стверджується зібраними доказами, що містяться у матеріалах справи про адміністративні правопорушення, а саме: протокол про адміністративне правопорушення серії БР №257229 від 06.03.2018 року, копією протоколу серії №407413 від 23.02.2018 року, схемою місця ДТП, фотознімками ДТП, актом обстеження дорожніх умов на ділянці автомобільної дороги Н-25 «Городище-Рівне-Старокостянтинів» 88км. + 086 м. 23.02.2018 року, фототаблицею, іншими матеріалами.
До пояснень наданих ОСОБА_1 в судовому засіданні про те, що він жодних неправомірних дій не вчиняв, суд ставиться критично, оскільки вказані обставини жодним чином не підтверджується та спростовюються здобутими в судовому засіданні доказами та матеріалами справи, пояснення ОСОБА_1 дані у суді спрямовані на всіляке намагання уникнути адміністративної відповідальності, а відтак не приймаються до уваги.
Таким чином, порушення ОСОБА_1 вимог п.1.5 ПДР України є доведеним, його вірно кваліфіковано за ч. 4 ст. 140 КУпАП, як порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні доріг, що спричинило пошкодження транспортних засобів.
Згідно з положеннями ст. 23 КУпАП адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
На виконання вимог ст. 33 КУпАП судом враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 за вчинення останнім адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 140 КУпАП, дотримуючись принципу співвідношення між тяжкістю вчиненого адміністративного правопорушення та заходом державного примусу, враховуючи умови та характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу правопорушника: вік, соціальне становище, ступінь його вини та ставлення до вчиненого, відсутність обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність, суд вважає за необхідне та достатнє для виховання особи, запобігання вчинення нових правопорушень застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межі санкції ч. 4 статті 140 КУпАП у виді штрафу.
Також, у відповідності до п. 1 ч. 5 ст. 4 ЗУ "Про судовий збір", з ОСОБА_1, підлягає стягненню судовий збір в розмірі 352 (триста п'ядесят дві) грн. 40 коп.
Розглянувши справу відповідно до ст. 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка передбачає, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності,
Враховуючи викладене, керуючись ст.55 Конституції України, ст. 6 Конвенції " Про захист прав людини і основоположних свобод " від 04 листопада 1950 року, ч.4 ст.140, ст.ст. 283, 284 КУпАП суд,-
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.4 ст. 140 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.
Стягнути із ОСОБА_1 в дохід держави 352 (триста п'ядесят дві) грн. 40 коп. судового збору.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Рівненської області через Березнівський районний суд.
Суддя Березнівського
районного суду ОСОБА_2