Справа № 574/319/18
Провадження № 3/574/81/2018
04 квітня 2018 року м. Буринь
Суддя Буринського районного суду Сумської області Куцан В.М. розглянувши матеріали, які надійшли з Буринського ВП Конотопського ВП ГУ НП в Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за ст.124 КУпАП,
Відносно ОСОБА_1 складено протокол про те, що він 01.03.2018 року близько 12-ї години, керуючи автомобілем НОМЕР_1, в м. Буринь по вулиці Незалежності, в порушення п.п.2.3б,12.1,13.1 ПДР України не вибрав безпечної швидкості , не був уважний, не стежив за дорожньою обстановкою і не відреагував на її зміни, в результаті чого здійснив зіткнення з ковшом трактора «Беларусь» номерний знак 13728 під керуванням ОСОБА_2.
Перевіривши матеріали справи про адміністративне правопорушення приходжу до наступних висновків.
Відповідно до ст.254 КУпАП, про вчинення адміністративного правопорушення складається адміністративний протокол, який згідно до ст.251 КУпАП, є одним з основним процесуальним документом (доказом) на основі якого встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність конкретної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 256 цього Кодексу встановлено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Вказані вимоги передбачені і Розділом ІІ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом МВС України 07.11.2015 року №1395 та зареєстрованої в МЮ України 10.11.2015 року за №1408/27853 (далі Інструкція).
Між тим, всупереч вищенаведеним вимогам закону та вказаних нормативних актів протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, так як суть адміністративного правопорушення викладеного в ньому не відповідає диспозиції ст.124 КУпАП, якою встановлено юридичну відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
В даному протоколі відсутні відомості про пошкодження транспортних засобів чи іншого майна в наслідок порушення правил дорожнього руху ОСОБА_1 , а також не вказано про свідків т
а потерпілих ( при їх наявності).
Пунктом 4 розділу VIII «Особливості оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 124 КУпАП» Інструкції встановлено обов'язок поліцейського при складанні схеми місця ДТП також вказати порушення пункту Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10. 2001 року № 1306, однак вказані відомості в схемі місця ДТП відсутні.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
В силу ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення перевіряє чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
З врахуванням вищенаведеного, справа про адміністративне правопорушення підлягає поверненню до Буринського ВП Конотопського ВП ГУ НП в Сумській області для додаткової перевірки та належного оформлення, оскільки без усунення вказаних недоліків суд позбавлений можливості прийняти рішення відповідно до вимог ст.284 КУпАП.
Під час додаткових перевірки та оформлення необхідно усунути вищевказані недоліки і, у залежності від здобутого, у спосіб передбачений законом, вирішити питання про складення протоколу про адміністративне правопорушення, який повинен відповідати вимогам ст. 256 КУпАП.
Керуючись ст.ст.256,278 КУпАП, -
Матеріали справи про адміністративне правопорушення передбачене ст.124 КУпАП відносно ОСОБА_1 повернути до Буринського ВП Конотопського ВП ГУ НП в Сумській області для додаткової перевірки та належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В.М.Куцан