Постанова від 14.03.2018 по справі 574/257/18

Справа № 574/257/18

Провадження № 3/574/60/2018

ПОСТАНОВА

14 березня 2018 року м. Буринь

Суддя Буринського районного суду Сумської області Куцан В.М. розглянувши матеріали, які надійшли з Буринського ВП Конотопського ВП ГУ НП в Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за ч.3 ст.178 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Відносно ОСОБА_1 складено протокол про те, що вона 09.02.2018 року близько 5-ї години, знаходилася на площі Привокзальній м. Буринь в п'яному вигляді, мала не охайний зовнішній вигляд, хитку ходу невиразну мову, чим ображала людську гідність та громадську мораль.

Перевіривши матеріали справи про адміністративне правопорушення приходжу до наступних висновків.

Відповідно до ст.254 КУпАП, про вчинення адміністративного правопорушення складається адміністративний протокол, який згідно до ст.251 КУпАП, є одним з основним процесуальним документом (доказом) на основі якого встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність конкретної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Статтею 256 цього Кодексу встановлено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Вказані вимоги передбачені і Розділом ІІ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом МВС України 06.11.2015 року №1376 та зареєстрованої в МЮ України 01.12.2015 року за №1496/27941 (далі Інструкція).

Між тим, всупереч вищенаведеним вимогам закону та вказаного нормативного акту протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, так як суть адміністративного правопорушення викладеного в ньому не відповідає диспозиції ч.3 ст.178 КУпАП, якою встановлено відповідальність за дії, передбачені ч.1 ст.178 КУпАП вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалась адміністративному стягненню за розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або появу в громадських місцях у п'яному вигляді.

Обвинувачуючи ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.3 ст.178 КУпАП органи Національної поліції до протоколу не додали докази, а саме постанов про накладення на неї адміністративного стягнення за ч.1 та ч.2 ст.178 КУпАП, які підтверджують, що вона протягом року двічі піддавалася адміністративному стягненню за вищевказані дії.

Також в порушення ч.2 та ч.3 ст.256 КУпАП протокол не підписаний особою, яка притягується до адміністративної відповідальності, а відомості про відмову в підписання останньої протоколу відсутні (протокол містить запис тільки про відмову ОСОБА_2 в наданні пояснень) які про вручення примірника протоколу останній.

Частиною 2 статті 7 КУпАП встановлено, що провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

В силу ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення перевіряє чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

З врахуванням вищенаведеного, справа про адміністративне правопорушення підлягає поверненню до Буринського ВП Конотопського ВП ГУ НП в Сумській області для додаткової перевірки та належного оформлення, оскільки без усунення вказаних недоліків суд позбавлений можливості прийняти рішення відповідно до вимог ст.284 КУпАП.

Під час додаткових перевірки та оформлення необхідно усунути вищевказані недоліки і, у залежності від здобутого, у спосіб передбачений законом, вирішити питання про складення протоколу про адміністративне правопорушення, який повинен відповідати вимогам ст. 256 КУпАП.

Керуючись ст.ст.256,278 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали справи про адміністративне правопорушення передбачене ч.3 ст.178 КУпАП відносно ОСОБА_1 повернути до Буринського ВП Конотопського ВП ГУ НП в Сумській області для додаткової перевірки та належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя В.М.Куцан