Постанова від 04.04.2018 по справі 387/229/18

Справа № 387/229/18

Номер провадження по справі 3/387/53/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 квітня 2018 року смт. Добровеличківка

Суддя Добровеличківського районного суду Кіровоградської області Цоток В. В.

з участю прокурора Палій К.В.

розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління захисту економіки в Кіровоградській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, жительки села Перчунове Добровеличківського району Кіровоградської області, вулиця Миру,81, має на утриманні неповнолітню дитину, працює вчителем Перчунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, депутата 7-го скликання Перчунівської сільської ради Добровеличківського району Кіровоградської області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,

за ч.1 ст. 172-6 КУпАП , -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 проживаючи в ІНФОРМАЦІЯ_3, будучи депутатом 7-го скликання Перчунівської сільської ради Добровеличківського району Кіровоградської області, являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, відповідно до пп. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону " Про запобігання корупції " та примітки до ст.172-6 КУпАП, на якого поширюється його дія, будучи ознайомленою 16.03.2017 року з обов'язком подати електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування за 2016 рік до 01.04.2017 року, в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону "Про запобігання корупції ", пункту 1 Рішення НАЗК від 10.06.2016 року №2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», усвідомлюючи протиправний характер своєї бездіяльності, перебачаючи їх шкідливі наслідки та свідомо допускаючи настання цих наслідків, без поважних причин, несвоєчасно подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування за 2016 рік, а саме, подала вказаний документ 19.07.2017 року, о 17 годині 35 хвилин .

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину визнала повністю. Не оспорювала факту несвоєчасного подання нею декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік . На обґрунтування своїх доводів, пояснила, що 16.03.2017 року секретар Перчунівської сільської ради ОСОБА_2 роз'яснила їй обов'язок подати електронну декларацію про доходи за 2016 рік. ОСОБА_1 своєчасно вчинила дії по заповненню вказаного документа та його відправленню, вважаючи, що таким чином вчинила всі необхідні дії. Однак, в червні 2017 року, вона дізналася від поліцейських, що складена нею декларація за 2016 рік, до НАЗК не надійшла. В зв'язку з цим, в липні 2017 року вона здійснила чергову спробу та подала декларацію.

Згідно рішення № 1 першої сесії Перчунівської сільської ради Добровеличківського району Кіровоградської області сьомого скликання від 10.11.2015 року " Про визнання повноважень депутатів Перчунівської сільської ради ", було визнано повноваження депутата Перчунівської сільської ради ОСОБА_1, обраної 25.10.2015 року і зареєєстрованої Перчунівською виборчою комісією по виборчому окрузі № 10 ( а.с.15).

Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством (НАЗК).

Згідно Рішення НАЗК від 10.06.2016 № 3 «Про правила заповнення форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» декларацію заповнюють та подають особи, зазначені у пункті І, підпункті б пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», упродовж періоду, коли такі особи здійснюють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, щороку у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, що охоплює попередній звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно). Відповідно до пункту 6 розділу II Закону України № 1975-VIII від 23.03.2017 р. «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які подають таку декларацію вперше.

Таким чином, у ОСОБА_1 виник обов'язок подати до НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування за 2016 рік в термін з 01.01.2017 року до 01.05.2017 р.

Вина ОСОБА_1 у вчиненому доводиться даними, що містяться в : протоколі № 48/18 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 29.03.2018 р. (а.с.1-8); розписці ОСОБА_1 від 16.03.2017 року про отримання нею повідомлення щодо обов'язку до 01.04.2017 року здати електронну декларацію про доходи за 2016 рік ( а.с.17 ); протоколах допиту свідків ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 (а.с. 22-35); скриншоті декларації ОСОБА_1 з єдиного державного реєстру декларацій (а.с.44-47).

Отже, в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст. 172- 6 КУпАП, оскільки вона несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування, за 2016 рік, чим порушила вимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції».

Статтею 23 КУпАП передбачено, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

При накладенні стягнення, відповідно до ст. 33 КУпАП, суддя враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.

Відповідно до ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

ОСОБА_1 має на утриманні неповнолітню дитину, вчинила правопорушення вперше, раніше не притягувалася до юридичної відповідальності, за місцем проживання та роботи характеризується виключно з позитивної сторони, приймає активну участь в громадському житті, займається волонтерською діяльністю .

Вказане правопорушення не становить великої суспільної небезпеки, не завдало збитків державним, суспільним інтересам чи безпосередньо громадянам, є малозначним.

За таких обставин, вважаю, що ОСОБА_1 можливо звільнити від адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст.172-6 КУпАП, з оголошенням їй усного зауваження.

Відповідно до ч.2 ст.284 КУпАП при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття справи.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір стягненню не підлягає.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 7, 9, 22, 23, 33, 40-1, ч. 1 ст. 172-6, ст.ст. 221, 276, 283-285, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ПОСТАНОВИВ:

Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у зв'язку з малозначністю вчиненого правопорушення.

Оголосити ОСОБА_1 усне зауваження. Провадження по справі закрити.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження та може бути оскаржена до Апеляційного суду Кіровоградської області на протязі десяти днів з дня її винесення, шляхом подачі апеляційної скарги через суд першої інстанції .

Суддя

Добровеличківського районного суду

Кіровоградської області ОСОБА_9