08500, м. Фастів, вул. Івана Ступака, 25, тел. (04565) 6-17-89, факс (04565) 6-16-76, email: inbox@fs.ko.court.gov.ua
2-а/381/31/18
381/969/18
02 квітня 2018 року суддя Фастівського міськрайонного суду Київської області Осаулова Н.А., розглянувши матеріали справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Служби у справах дітей виконавчого комітету Фастівської міської ради, третя особа на стороні позивача ОСОБА_2, треті особи: Орган опіки та піклування виконавчого комітету Фастівської міської ради, Центр соціального захисту дітей, молоді та спорту про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дію, -
30 березня 2018 року позивач ОСОБА_1 звернувся до Фастівського міськрайонного суду із адміністративним позовом до Служби у справах дітей Виконавчого комітету Фастівської міської ради, третя особа на стороні позивача ОСОБА_2, треті особи: Орган опіки та піклування виконавчого комітету Фастівської міської ради, Центр соціального захисту дітей, молоді та спорту, в якому просив суд визнати протиправними дії служби у справах дітей Виконавчого комітету Фастівської міської ради та зобов'язати службу у справах дітей взяти на облік кандидатів в усиновлювачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на підставі заяви від 08.02.2018 року.
Згідно п.1 ч.1 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правовових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до п. 4 ч. 1ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Положеннями ч. 1ст. 20 КАС України встановлений виключний перелік справ, які підсудні місцевим загальним судам.
Відповідно до ст. 20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Таким чином, згідно предметної підсудності адміністративних справ, визначеної ст. 20 КАС України, поданий адміністративний позов ОСОБА_1 відноситься до підсудності окружних адміністративних судів, в даному випадку, до підсудності Київського окружного адміністративного суду.
При визначенні окружного суду, суд приймає до уваги вимоги ч. 1 ст. 25 КАС України, а саме, що дана справа підлягає розгляду окружним адміністративним судом, територіальна юрисдикція якого охоплює Київську область. Таким судом згідно Указу Президента України від 16.11.2004 року №1417/2004 є Київський окружний адміністративний суд.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до частини 6 вищевказаної статті питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини 1 цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу справи адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали , яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного для після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а вразі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення. (ч. 8 ст. 29 КАС України).
Згідно ч. ч. 1-2 ст. 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
Враховуючи вищенаведене та те, що позивач звернувся із позовом, який не відноситься до територіальної юрисдикції (підсудності) Фастівського міськрайонного суду Київської області, суд дійшов висновку про наявність підстав для передачі справи за підсудністю до Київського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст. ст. 20, 29, 171, 248, 294, 295 КАС України, суд -
Справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Служби у справах дітей Виконавчого комітету Фастівської міської ради, третя особа на стороні позивача ОСОБА_2, треті особи: Орган опіки та піклування Виконавчого комітету Фастівської міської ради, Центр соціального захисту дітей, молоді та спорту про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дію, передати за підсудністю до Київського окружного адміністративного суду (01133, Київ, бульвар, Лесі Українки, 26).
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. У разі оголошення лише вступної та резолютивної частини судового рішення зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.