Рішення від 29.03.2018 по справі 304/1358/17

Справа № 304/1358/17

Провадження № 2-а/304/3/2018

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 березня 2018 року м. Перечин

Перечинський районний суд Закарпатської області у складі:

головуючого - судді Ганька І. І.,

за участі секретаря судового засідання - Соханич Л.Ю.,

розглянувши в порядку загального позовного провадження адміністративну справу №304/1358/17 за позовом ОСОБА_1 до Перечинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з вищевказаним позовом, який мотивує тим, що з 1987 року по сьогоднішній день її трудова діяльність пов'язана зі службою в органах місцевого самоврядування, а тому 01 вересня 2017 року вона, маючи необхідний стаж, звернулася до відповідача із заявою про призначення пенсії державного службовця. Однак, рішенням Перечинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області № 10 від 02 жовтня 2017 року їй було відмовлено у призначенні пенсії згідно Закону України «Про державну службу» та призначено таку за віком на підставі ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням ст. 45 цього Закону. Свою позицію відповідач мотивував тим, що основним критерієм, який визначає підстави для зарахування того чи іншого періоду роботи особи на посаді державного службовця до стажу, який дає право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону України № 3723-ХІІ «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року (далі - Закон № 3723-ХІІ), є встановлення за займаною посадою відповідного рангу, а відтак право на призначення пенсії державного службовця вона не набула. Разом з цим, вважає вказану відмову незаконною, а дії відповідача такими, що порушують її право на пенсійне забезпечення. Так, 04 травня 1994 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 239 «Про віднесення посад працівників місцевих Рад народних депутатів та їх виконавчих комітетів до відповідних категорій посад державних службовців і присвоєння їм рангів державних службовців» від 18 квітня 1994 року вона прийняла присягу державного службовця та їй було присвоєно 11 ранг в межах шостої категорії посад. Крім цього, 21 травня 2000 року їй присвоєно 9 ранг державного службовця, 17 серпня 2001 року вона прийняла присягу посадової особи місцевого самоврядування, а 29 квітня 2005 року у зв'язку з віднесенням посади секретаря сільської ради до 5 категорії посад посадових осіб місцевого самоврядування їй присвоєно 9 ранг в межах вказаної категорії. Станом на дату подання позову вона продовжує працювати на посаді начальника відділу організаційної роботи та взаємодії з органами місцевого самоврядування, яка відноситься до 6 категорії класифікації посад в органах місцевого самоврядування. Відповідно до п. 6 ст. 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування, які мають стаж служби в органах місцевого самоврядування та/або державної служби не менше 10 років, здійснюється у порядку, визначеному законодавством України про державну службу. У свою чергу, 01 травня 2016 року набрав чинності Закон України № 889-VIII «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року (далі - Закон № 889-VIII), ст. 90 та п.п. 10-12 Прикінцевих положень якого регулюється питання пенсійного забезпечення державних службовців. Згідно вказаних норм (в редакції від 03 серпня 2017 року) для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст. 25 Закону № 3723-ХІІ та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. Оскільки їй було присвоєно відповідні ранги та на час звернення до відповідача вона мала 20 років необхідного стажу, а відтак і право на призначення пенсії державного службовця згідно Закону № 3723-ХІІ, тому з урахуванням змінених вимог просить визнати дії відповідача щодо відмови у призначенні їй пенсії державного службовця протиправними, рішення Перечинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області № 10 «Про відмову в призначенні пенсії» від 02 жовтня 2017 року скасувати, зобов'язати останнє зарахувати до її стажу державної служби періоди роботи з 26 червня 1987 року по 29 березня 1990 року, з 30 березня 1990 року по 12 червня 1995 року, з 13 червня 1995 року по 06 квітня 1998 року, з 07 квітня 1998 року по 27 квітня 2000 року, з 28 квітня 2000 року по 15 квітня 2002 року, з 16 квітня 2002 року по 07 серпня 2006 року та з 06 липня 2007 року по 31 серпня 2017 року, а також призначити їй пенсію відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» з проведенням виплат, враховуючи вже виплачені суми, з моменту звернення, а саме з 01 вересня 2017 року.

У судове засідання ОСОБА_1 та її представник ОСОБА_2 не з'явилися, однак остання подала заяву, в якій просила розгляд справи провести без їх участі, змінені позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, однак подав заяву, в якій просив справу розглянути без його участі, змінений позов у частині зарахування до стажу державної служби періоди роботи з 27 червня 1987 року по 07 червня 2001 року визнав, у задоволенні решти позовних вимог просив відмовити. Крім цього, у ході розгляду справи надав письмовий відзив, в якому свою позицію мотивував тим, що ст. 25 Закону № 3723-ХІІ визначено сім категорій посад державних службовців, в залежності від яких встановлюються ранги та за якими зберігається право на пенсію відповідно до ст. 37 цього Закону, однак посади в органах місцевого самоврядування у цій статті не значаться. Крім цього, відповідно до п. 8 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889-VIII стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством, а саме Порядком обчислення стажу державної служби, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 283 від 03 травня 1994 року (далі - Порядок № 283). Так, згідно п. 2 Порядку № 283 до стажу державної служби зараховується робота (служба), зокрема, на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених ст. 14 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», а також інших посадах не зазначених у цій статті, які віднесені Кабінетом Міністрів України до відповідної категорії посад в органах місцевого самоврядування. Однак, ні у ст. 14 вказаного Закону, ні у Порядку № 283 робота на посадах в селищних та сільських радах відсутня, а тому законних підстав для зарахування позивачу до стажу державної служби роботи в органах місцевого самоврядування немає.

Відповідно до ч. 3 ст. 194 КАС України судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.

Згідно ч. 4 ст. 229 цього Кодексу фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Із змісту ст. 19 Конституції України вбачається, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Встановлено, що 26 червня 1987 року ОСОБА_1 обрана секретарем виконкому Порошківської сільської Ради народних депутатів, 30 березня 1990 року - заступником голови Порошківської сільської Ради народних депутатів, 13 червня 1995 року - секретарем виконкому Порошківської сільської ради, 07 квітня 1998 року - секретарем Порошківської сільської ради та виконавчого комітету, 28 квітня 2000 року - призначена в.о. сільського голови та з 16 квітня 2002 року по 07 серпня 2006 року - працювала секретарем Порошківської сільської ради та виконавчого комітету.

Також встановлено, що 04 травня 1994 року ОСОБА_1 прийняла присягу державного службовця, а 17 серпня 2001 року - присягу посадової особи місцевого самоврядування. При цьому, 04 травня 1994 року їй було присвоєно 11 ранг в межах 6 категорії, 21 травня 2000 року - 9 ранг державного службовця. 29 квітня 2005 року рішенням 15 сесії Порошківської сільської ради Перечинського району IV скликання посаду секретаря сільської ради було віднесено до 5 категорії посад посадових осіб місцевого самоврядування та присвоєно ОСОБА_1 9 ранг в межах категорії.

Як вбачається з розпорядження голови Перечинської районної ради Закарпатської області № 47-к/01-11 від 05 липня 2007 року, позивач з 06 липня 2007 року призначена на посаду начальника відділу організаційної роботи та взаємодії з органами місцевого самоврядування районної ради; станом на 05 липня 2007 року її стаж як посадової особи місцевого самоврядування становив 19 років 01 місяць 11 днів.

Крім цього встановлено, що 01 вересня 2017 року ОСОБА_1 звернулася до Перечинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області із заявою про призначення пенсії державного службовця. Рішенням комісії по розгляду питань, пов'язаних з призначенням (перерахунком) та виплатою пенсій Перечинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області № 10 від 02 жовтня 2017 року, позивачу відмовлено у призначенні пенсії згідно Закону України «Про державну службу» та призначено пенсію за віком відповідно до ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням положень ст. 45 даного Закону. Свою позицію комісія мотивувала тим, що згідно п. 2 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889-VIII втратив чинність Закон № 3723-ХІІ, крім ст. 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу. Так відповідно до останніх передбачено право державних службовців на призначення пенсії згідно ст. 37 Закону № 3723-ХІІ. Пенсії відповідно до Закону № 889-VIII у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців (ст. 37 Закону № 3723-ХІІ) призначаються особам, які досягли пенсійного віку, мають страховий стаж (чоловіки - 35 років, жінки - 30 років), не призначали пенсію відповідно до Закону № 3723-ХІІ, на день набрання чинності Законом № 889-VIII займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених ст. 25 Закону № 3723-ХІІ та актами Кабінету Міністрів України, або на день набрання чинності Законом № 889-VIII мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст. 25 Закону №3723-ХІІ та актами Кабінету Міністрів України незалежно від факту роботи на державній службі станом на 01 травня 2016 року. Довідково зазначила, що ст. 25 Закону № 3723-ХІІ визначено сім категорій посад державних службовців, в залежності від яких встановлюються ранги державних службовців. Основним критерієм, який визначає підстави для зарахування того чи іншого періоду роботи особи на посаді державного службовця до стажу, який дає право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723-ХІІ, є встановлення за займаною посадою відповідного рангу. За таких обставин вважає, що право на призначення пенсії державного службовця ОСОБА_1 не набула.

Так, 01 травня 2016 року набув чинності Закон № 889-VIII від 10 грудня 2015 року, яким визначено право на пенсійне забезпечення державних службовців.

Відповідно до п. 2 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889-VIII втратив чинність Закон № 3723-ХІІ, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу. Пунктами 10 та 12 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889-VIII передбачено право державних службовців на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723-ХІІ, згідно якої таке право мають чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

Зокрема, п. 12 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889-VIII встановлено, що для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону № 3723-ХІІ та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Статтею 25 Закону № 3723-ХІІ установлюються такі категорії посад державних службовців: перша категорія - посади перших заступників міністрів, керівників центральних органів виконавчої влади, які не є членами Уряду України, їх перших заступників, голів та членів державних колегіальних органів, Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим, голів обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, керівників Адміністрації Президента України, Апарату Верховної Ради України, заступників керівників Адміністрації Президента України, Апарату Верховної Ради України, інші прирівняні до них посади; друга категорія - посади керівників секретаріатів комітетів Верховної Ради України, структурних підрозділів Адміністрації Президента України, Апарату Верховної Ради України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, радників та помічників Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем'єр-міністра України, заступників міністрів, заступників інших керівників центральних органів виконавчої влади, першого заступника Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим, перших заступників голів обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій та інші прирівняні до них посади; третя категорія - посади заступників керівників структурних підрозділів, завідувачів секторів, головних спеціалістів, експертів, консультантів Адміністрації Президента України, Апарату Верховної Ради України і Секретаріату Кабінету Міністрів України, заступників Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим, заступників голів обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, а також голів районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, начальників управлінь, самостійних відділів у складі міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, державних колегіальних органів, інші прирівняні до них посади; четверта категорія - посади спеціалістів Адміністрації Президента України, Апарату Верховної Ради України і Секретаріату Кабінету Міністрів України, заступників начальників управлінь, самостійних відділів (підвідділів) міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, державних колегіальних органів, керівників управлінь, відділів, служб обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, інші прирівняні до них посади; п'ята категорія - посади спеціалістів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, державних колегіальних органів, заступників голів районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, заступників керівників управлінь, відділів, служб обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, спеціалістів апарату цих адміністрацій, інші прирівняні до них посади; шоста категорія - посади керівників управлінь, відділів, служб районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, спеціалісти управлінь, відділів, служб обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, інші прирівняні до них посади; сьома категорія - посади спеціалістів районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, їх управлінь і відділів, інші прирівняні до них посади.

Як вбачається з вищенаведених норм, посади, на яких працювала позивач і час роботи на яких просить зарахувати їй до стажу державної служби, у переліку посад, визначеному статтею 25 Закону № 3723-ХІІ відсутні.

Однак, стаж на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначається не лише статтею 25 вказаного Закону, але й актами Кабінету Міністрів України. Так, постановою Кабінету Міністрів України № 229 від 25 березня 2016 року затверджений Порядок обчислення стажу державної служби (далі - Порядок № 229).

Згідно п. 4 Порядку № 229 стаж державної служби обчислюється відповідно до ч. 2 ст.46 Закону № 889-VIII; до стажу державної служби зараховуються, зокрема, час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування". Норма аналогічного змісту міститься і в ч. 2 ст. 46 Закону № 889-VIII.

Статтею 14 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» визначено, що в органах місцевого самоврядування встановлюються такі категорії посад: перша категорія - посади Київського міського голови, голів обласних рад та Севастопольського міського голови; друга категорія - посади Сімферопольського міського голови, міських (міст - обласних центрів) голів; заступників голів обласних рад та Севастопольського міського голови, заступника міського голови - секретаря Київської міської ради; третя категорія - посади перших заступників та заступників міських голів (міст - обласних центрів) з питань діяльності виконавчих органів ради; секретарів міських (міст - обласних центрів та міста Сімферополя) рад, міських голів (міст обласного і республіканського в Автономній Республіці Крим значення, крім міст - обласних центрів), голів районних, районних у містах рад; керуючих справами виконавчих апаратів обласних та Севастопольської міської рад; четверта категорія - посади голів постійних комісій з питань бюджету обласних, Київської та Севастопольської міських рад (у разі коли вони працюють у раді на постійній основі), керівників управлінь і відділів виконавчого апарату обласних, Севастопольської міської та секретаріату Київської міської рад, секретарів міських (міст обласного і республіканського в Автономній Республіці Крим значення) рад, заступників міських (міст обласного і республіканського в Автономній Республіці Крим значення) голів з питань діяльності виконавчих органів ради, керуючих справами (секретарів) виконавчих комітетів, директорів, перших заступників, заступників директорів департаментів міських (міст обласного і республіканського в Автономній Республіці Крим значення) рад, міських (міст районного значення) голів, селищних і сільських голів, посади заступників голів районних рад; п'ята категорія - керуючих справами виконавчих апаратів районних рад, керуючих справами (секретарів) виконавчих комітетів районних у містах рад, помічників голів, радників (консультантів), спеціалістів, головних бухгалтерів управлінь і відділів виконавчого апарату обласних, секретаріатів Київської та Севастопольської міських рад, керівників управлінь, відділів та інших виконавчих органів міських (міст обласного і республіканського в Автономній Республіці Крим значення) рад та їх заступників, керівників відділів (підвідділів) у складі самостійних управлінь, відділів виконавчих органів міських (міст обласного значення) рад, посади заступників міських (міст районного значення), сільських, селищних голів з питань діяльності виконавчих органів ради, секретарів міських (міст районного значення), сільських, селищних рад; шоста категорія - посади керуючих справами (секретарів) виконавчих комітетів міських (міст районного значення), сільських, селищних рад, керівників структурних підрозділів виконавчого апарату районних та секретаріатів районних у містах Києві та Севастополі рад та їх заступників, керівників управлінь, відділів та інших структурних підрозділів виконавчих органів міських (міст районного значення), районних у містах рад та їх заступників, помічників голів, радників, консультантів, начальників секторів, головних бухгалтерів, спеціалістів управлінь, відділів, інших структурних підрозділів виконавчих органів міських (міст обласного значення та міста Сімферополя) рад, старост; сьома категорія - посади радників, консультантів секретаріатів районних у містах рад, спеціалістів виконавчих органів районних у містах, міських (міст районного значення) рад, спеціалістів виконавчих органів сільських, селищних рад. Віднесення інших посад органів місцевого самоврядування, не зазначених у цій статті, до відповідної категорії посад в органах місцевого самоврядування здійснюється Кабінетом Міністрів України за поданням керівників відповідних органів місцевого самоврядування.

Крім того, відповідно до п. 8 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889-VIII стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.

Згідно п. 2 Порядку № 283 до стажу державної служби зараховується робота (служба), зокрема, на посадах керівних працівників і спеціалістів державних органів колишніх УРСР та інших республік, а також колишнього СРСР згідно з додатком.

При цьому, відповідно до Переліку державних органів колишніх УРСР та інших республік, а також колишнього СРСР, період роботи в яких на посадах керівних працівників і спеціалістів зараховується до стажу державної служби (додаток до Порядку № 283) включаються виконавчі комітети місцевих Рад депутатів трудящих, Рад народних депутатів, їх управління, самостійні відділи, інші структурні підрозділи.

Таким чином, враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що періоди роботи позивача секретарем виконкому Порошківської сільської Ради народних депутатів, заступником голови Порошківської сільської Ради народних депутатів, секретарем виконкому Порошківської сільської ради, в.о. сільського голови, секретарем Порошківської сільської ради та виконавчого комітету, а також начальником відділу організаційної роботи та взаємодії з органами місцевого самоврядування районної ради підлягають зарахуванню до стажу державної служби, який дає право на пенсію відповідно до Закону № 889-VІІІ.

Відповідно до п.п. 3-4 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 622 від 14 вересня 2016 року (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з урахуванням стажу державної служби, передбаченого пунктом 2 цього Порядку, якщо до набрання чинності Законом України від 10 грудня 2015 р. N 889-VIII "Про державну службу" не призначалася пенсія відповідно до Закону, мають зокрема жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права.

Згідно ст. 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років. До досягнення віку, встановленого абзацом першим цієї статті, право на пенсію за віком мають жінки 1961 року народження і старші після досягнення ними такого віку, а саме 57 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1958 року по 31 березня 1959 року.

Оскільки у позивача наявне право на призначення пенсії державного службовця, тому відмова відповідача у призначенні їй пенсії згідно Закону України «Про державну службу» є протиправною.

Аналогічні висновки зроблені у постанові Верховного Суду від 21 лютого 2018 року у справі № 607/9911/17, які відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України суд застосовує до спірних правовідносин.

Згідно ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Отже, за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень - Перечинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області на користь ОСОБА_1 підлягає стягненню сплачений нею судовий збір у розмірі 640 грн.

На підставі вищенаведеного та керуючись ст. ст. 1, 2, 5, 19, 20, 30 ч. 3, 73-74, 77-78, 90, 139 ч. 1, 241-246, п. 12 Перехідних положень КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

змінений позов ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) до Перечинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області (89200, Закарпатська область, м. Перечин, пл. Народна, № 6; код ЄДРПОУ 40384254) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії - задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Перечинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області щодо відмови ОСОБА_1 в призначенні пенсії згідно Закону України «Про державну службу».

Скасувати рішення Перечинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області № 10 «Про відмову в призначенні пенсії ОСОБА_1» від 02 жовтня 2017 року.

Зобов'язати Перечинське об'єднане управління Пенсійного фонду України Закарпатської області зарахувати ОСОБА_1 періоди її роботи з 26 червня 1987 року по 29 березня 1990 року, з 30 березня 1990 року по 12 червня 1995 року, з 13 червня 1995 року по 06 квітня 1998 року, з 07 квітня 1998 року по 27 квітня 2000 року, з 28 квітня 2000 року по 15 квітня 2002 року, з 16 квітня 2002 року по 07 серпня 2006 року та з 06 липня 2007 року по 31 серпня 2017 року до стажу державної служби та призначити їй пенсію державного службовця з 01 вересня 2017 року відповідно до Закону України № 889-VІІІ «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року.

Зобов'язати Перечинське об'єднане управління Пенсійного фонду України Закарпатської області виплачувати ОСОБА_1 пенсію державного службовця відповідно до Закону України № 889-VІІІ «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року з урахування проведених виплат, починаючи з 01 вересня 2017 року.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень - Перечинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області на користь ОСОБА_1 понесені нею витрати по сплаті судового збору у розмірі 640 (шістсот сорок) грн. 00 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Апеляційна скарга на рішення суду подається у письмовій формі безпосередньо до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до п. 15.5 Перехідних положень КАС України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Головуючий:Ганько І. І.