Постанова від 02.04.2018 по справі 687/400/18

Справа №687/400/18

№1-в/687/23/2018

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 квітня 2018 року смт. Чемерівці

Чемеровецький районний суд Хмельницької області в складі:

головуючого - судді ОСОБА_1 ,

з участю- секретаря ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Чемерівці подання начальника Чемеровецького ВП Городоцького ВП ГУНП в Хмельницькій області про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, з неповною середньою освітою, неодруженого, непрацюючого, раніше судимого 06 липня 2007 року Апеляційним судом Хмельницької області за ст. 115 ч.1 КК України на 12 років позбавлення волі, звільнений 06.06.2017 року на підставі ухвали Шепетівського міськрайонного суду Хмелньицької області від 29.05.2017 року умовно-достроково на 11 місяців 24 дні,

встановив:

02 квітня 2018 року начальник Чемеровецького ВП Городоцького ВП ГУНП в Хмельницькій області звернувся до Чемеровецького районного суду Хмельницької області з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , посилаючись на те, що останній після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, на попередження працівників органів внутрішніх справ не реагує, зловживає спиртними напоями та порушує громадський порядок, за що 16.03.2018 року та 17.03.2018 року був притягнутий до адміністративної відповідальності.

Заслухавши представника органу внутрішніх справ, який подання підтримав, думку ОСОБА_3 , дослідивши подані матеріали, суд приходить до висновку, що в задоволенні подання слід відмовити.

Відповідно до положень Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами внутрішніх справ.

Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів національної поліції. Разом з поданням до суду надсилаються копія вироку та матеріали, що свідчать про необхідність встановлення адміністративного нагляду за відповідною особою.

При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку. Під іншими правопорушеннями слід розуміти такі порушення, що посягають на громадську безпеку чи порядок управління.

Матеріали подання про встановлення адміністративного нагляду повинні містити дані про заходи стягнення, які застосовувалися за порушення громадського порядку, прав інших громадян або за інші правопорушення; письмове попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду та інші дані, необхідні для вирішення питання про законність і обґрунтованість встановлення адміністративного нагляду.

Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

В матеріалах справи відсутні відомості про систематичні порушення громадського порядку і права інших громадян, вчинення інших правопорушень з боку ОСОБА_3 , які були б вчиненні незважаючи на попередження органів Національної поліції.

Разом з тим, згідно характеристики виданої Чемеровецькою селищною радою Чемеровецького району Хмельницької області від 26.03.2018 року ОСОБА_3 характеризується з позитивної сторони.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що у задоволенні подання про встановлення відносно ОСОБА_3 адміністративного нагляду слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 3-6, 10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", ст. 395 КПК України, суд

постановив:

В задоволенні подання начальника Чемеровецького ВП Городоцького ВП ГУНП в Хмельницькій області про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 відмовити.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Хмельницької області протягом семи днів з дня її оголошення. Апеляційна скарга подається через Чемеровецький районний суд Хмельницької області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Суддя: