Справа № 456/1127/18
Провадження № 3/456/509/2018
30 березня 2018 року Суддя Стрийського міськрайонного суду Львівської області Бучківська В. Л. , дослідивши в порядку підготовки справи до розгляду, матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2
за ч. 2 ст. 187 КУпАП,
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП № 047181 від 23.03.2018 року вбачається, що 21.03.2018 року о 22:45 год. ОСОБА_1 перебуваючи під адміністративним наглядом був відсутній за місцем проживання, чим порушив заборону виходу з будинку.
Відповідно до ст. 278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити, чи правильно складено протокол, та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, суд дійшов висновку, що протокол та додані до нього матеріали підлягають поверненню Стрийському ВП ГУ НП у Львівській області для належного оформлення з наступних підстав.
За змістом ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справі про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з вимогами ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, в такому не вказано, які саме правила адміністративного нагляду порушено ОСОБА_1 та яким органом встановлено адміністративний нагляд, що позбавляє суд можливості вирішити питання, передбачені ст. 278 КУпАП. Окрім цього, з протоколу незрозуміла кваліфікація дій ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП, оскільки у фабулі протоколу відсутня кваліфікуюча ознака - повторність.
Враховуючи вищенаведене, вважаю, що матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 слід повернути до Стрийського відділу поліції ГУ НП у Львівській області для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 245, 256, 268, 278, 283 КУпАП,
Протокол про адміністративне правопорушення серії ГП № 047181 від 23.03.2018 року, складений відносно ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, разом з долученими до нього матеріалами повернути у Стрийський відділ поліції ГУ НП у Львівській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Cуддя ОСОБА_2