Постанова від 21.03.2018 по справі 820/1046/18

Харківський окружний адміністративний суд

61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

21 березня 2018 р. № 820/1046/18

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Зінченко А.В.

при секретарі судового засідання Алавердян Е.А.

за участі сторін:

позивача - ОСОБА_1

представника відповідача - не прибув

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (вул. АДРЕСА_1 код НОМЕР_1) до Валківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області (вул. Пушкіна, буд. 26,м. Валки,Валківський район, Харківська область,63002, код ЄДРПОУ40387023) визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Валківського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Харківської області, в якому просить визнати незаконними дії Валківського об'єднаного управління пенсійного фонду України Харківської області щодо відмови в зарахуванні до пенсії його доходів під час проходження військової служби в рядах збройних сил колишнього СРСР та зобов'язати Валківське об'єднане управління пенсійного фонду України Харківської області провести перерахунок раніше призначеної мені пенсії, зарахувавши 12 років трудового стажу за період роботи з 1989 по 2000 роки в кооперативі "СОЮЗ-89" і на спільному українсько-американському підприємстві "Зебра", в коефіцієнт заробітної плати для розрахунку пенсії з урахуванням заробітної плати, яку позивач отримував під час проходження військової служби в рядах збройних сил колишнього СРСР та сплачувати пенсію в розмірі 2211,12 грн., щомісячно і стягнути з відповідача на користь позивача недоплачену різницю в пенсії за період з 17.03.2015 по 17.03.2016 року, на загальну суму 10596,36 гривень та судовий збір на суму 2560,00 гривень.

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив позов задовольнити.

В судове засідання представник відповідача не прибув, але надав до суду заперечення, в яких проти позову заперечував, в задоволенні позовних вимог просив відмовити.

Вислухавши пояснення позивача, дослідивши надані матеріали справи, судом встановлено наступне.

ОСОБА_1 звернувся за призначенням пенсії за віком 17.04.2014 р., право на призначення пенсії за віком позивач набув з 19.04.2014 р.

Протоколом від 24.04.2014 р. йому було призначено пенсію за віком з 19.04.2014 р. в розмірі 949,00 грн. При цьому загальний трудовий стаж складав 30 років 9 місяців 14 дні: за період з 01.09.1972 р. по 04.04.1990 р. - військова служба - 17 років 7 місяців 4 дні, за період з 01.09.1990 р. по 27.01.1993 р. - кооператив "Союз-89" - 2 роки 4 місяці 27 днів,за період з 19.03.1993 р. по 31.08.1998 р. - спільне Українсько-американське підприємство "Фірма Зебра" - 5 років 5 місяців 13 днів,за період з 01.09.1998 р. по 30.06.2000 р. - Приватне підприємство "ТМГ"- 1 рік 10 місяців 0 днів,за період з 01.07.2000 р. по 31.12.2003 р. - Приватне підприємство "ТМГ"- З роки 6 місяців 0 днів.

Суд вказує, що відповідно до статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період стажу починаючи з 01 липня 2000 року.

За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами у період до 1 січня 2016 року або у разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв.

Розрахунок пенсії позивачу проводився відповідно до записів в трудовій книжці та за даними персоніфікованого обліку.

Судом встановлено, що відповідно до розпорядження №132202 від 01.05.2014 р.(на заміну) управлінням проведено до призначення пенсії позивачу при цьому загальний трудовий стаж становив 36 років 11 місяців 18 днів, із них військова служба 17 років 7 місяців 4 дні, страховий стаж з 01.07.2000 р. 9 років 8 місяців 4 дні, загальний стаж після 2004 року 6 років 2 місяці 4 дні. При цьому розмір пенсії за віком становив 76,86 грн., доплата до прожиткового мінімуму 769,32 грн., доплата за понаднормований стаж 1,80 грн. - за 1 рік, загальний розмір пенсії за віком склав 847,98 грн., загальний розмір пенсії за віком по 2-х складових 950,80 грн. Таким чином, розмір пенсії позивачу з 19.04.2014 р. склав 950,80 грн. (перерахунок проведено 17.04.2014 р.)

19.04.2014р. управлінням знову проведено перерахунок (зміну виду розрахунку), розмір пенсії позивача склав 954,85 грн., із них розмір пенсії за віком 584,51 грн., доплата до прожиткового мінімуму 364,49 грн., доплата за понаднормативний стаж 5,85 грн. за 1 рік.

Матеріалами справи підтверджено, що не погодившись з призначеною пенсію позивач подав до Валківського районного суду Харківської області адміністративний позов про визнання дій управління неправомірними під час нарахування пенсії за віком та зобов'язання вчинити певні дії.

В позові оскаржувалось розпорядження №132202 від 24.06.2014 р., розмір пенсії в сумі 954,85 грн., про зарахування заробітної плати позивача в Українсько-американському спільному підприємстві "Зебра".

Для проведення перерахунку пенсії позивач надав Довідку про заробітну плату для обчислення пенсії за № 17 від 21.04.2004 року, видану ТОВ Спільним підприємством Українсько-американською фірмою "Зебра". В даній довідці не вказано про переведення заробітку з вересня 1996 року у гривні. Згідно з вимогами Указу Президента України "Про грошову реформу України" від 25.08.1996 року № 762/96 з вересня 1996 року розпочато проведення грошової реформи та введено в обіг визначену Конституцією України національну валюту України - гривню. Отже, в довідках, які містять відомості про заробітну плату за період до 1 вересня 1996 року і після цієї дати, розміри заробітку до 1 вересня 1996 року перераховуються в гривні в співвідношенні 1:100000. Оскільки заробітна плата, зазначена в наданій позивачем довідці, значно перевищує (зокрема, у 1993 році більше ніж у півтори тисячі разів) середньомісячну заробітну плату працівників, зайнятих у галузях національної економіки України за відповідні роки, та враховуючи вищевикладене, прийняти вищезазначену довідку про заробітну плату для проведення перерахунку пенсії можливо лише за умови підтвердження її первинними документами.

Згідно постанови Валківського районного суду Харківської області від 17.12.2014 р. по справі №615/1802/14-а ОСОБА_1 в задоволенні позовних вимог відмовлено.

В судовому засіданні знайшло своє підтвердження, що 17.03.2015 р. позивач звернувся із заявою до управління про перерахунок йому пенсії по заробітній платі за 5 років.

Відповідно до архівної довідки Міністерства оборони Російської федерації від 29.06.2015 р. №15/3/3742. виданої управлінню на офіційний лист від 25.06.2015 р. №1060/02-06 проведено перерахунок пенсії з 17.03.2015 р. розпорядженням №132202 від 15.07.2015р. Розмір пенсії позивача склав 1328,09 грн., основний розмір пенсії 1318,60 грн., доплата за понаднормативний стаж 9,49 грн.

Тобто заяву позивача було належним чином розглянуто і винесено відповідне рішення

Відповідно до перерахунку 21.06.2017 р. розмір пенсії позивача з 18.07.2016 р. становив 1329,90 грн., з 01.12.2016 р. розмір пенсії становив 1331,07 грн., з 01.05.2017 р. розмір пенсії становив 1331,72 грн.(з 03.08.2009 р. по 17.07.2016 р., самозайнята особа). З 18.07.2016 р. за заявою позивача проведено перерахунок пенсії, як не працюючій особі.

З 01.10.2017 р. відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" від 03.10.2017 р. №2148- VIII розмір пенсії позивача становить 1465,61 грн.

Також судом встановлено, що довідка про заробітну плату, отриману під час роботи в кооперативі "Союз-89", в матеріалах пенсійної справи відсутня.

З врахуванням вищевикладеного, повно і всебічно з'ясувавши обставини, які мають значення для правильного вирішення справи, оцінюючи наявні в справі докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні на предмет належності, допустимості та достовірності кожного доказу окремо, а також достатності та взаємного зв'язку доказів у їх сукупності, як того вимагає процесуальне законодавство, проаналізувавши норми матеріального права, які належить застосувати до спірних правовідносини, суд вважає позовні вимоги такими, що не підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 243, 244, 245, 246 КАС України, суд,-

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Валківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області - відмовити.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі безпосередньо до Харківського апеляційного адміністративного суду апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня вручення повного рішення суду у відповідності до ст. 295 цього Кодексу.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Рішення у повному обсязі складено 03 квітня 2018 року.

Суддя Зінченко А.В.