Справа № 588/406/18
3/588/133/18
03.04.2018 року м. Тростянець
Суддя Тростянецького районного суду Сумської області Линник О.С., з участю секретаря Лободи Т.С., за участі прокурора Волохатих К.С., особи, яка притягається до адмінвідповідальності ОСОБА_1
розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління захисту економіки в Сумській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, працює на посаді майстра лісу Маківського лісництва ДП «Тростянецьке лісове господарство», зареєстрований та проживаючий за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, ІПН НОМЕР_1, раніше до адмінвідповідальності не притягався,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП,
Відповідно до наказу №1-к від 02.01.2014 ДП «Тростянецьке лісове господарство» ОСОБА_1 призначений на посаду майстра лісу. Згідно посадової інструкції майстер лісу є безпосереднім організатором охорони лісу від самовільних рубок, лісових пожеж і інших пошкоджень, здійснює контроль за роботами по виконанню виробничої програми в обходах ділянках і безпосередньо підпорядкований лісничому або його помічнику. У своїй діяльності майстер лісу керується чинним законодавством України, лісовим законодавством, наказами, постановами, розпорядженнями, інструкціями відповідних галузевих міністерств, посадовою інструкцією, Постановою Кабінету Міністрів України № 976 від 16.09.2000 року «Про затвердження положення про державну лісову охорону» та іншими нормативними документами, затвердженими у встановленому порядку. Відповідно до пункту 13 інструкції майстер лісу має право затримувати у встановленому порядку осіб, винних у вчиненні лісо порушень, правил полювання, накладає арешт на незаконно добуту в лісі й на шляху з лісу продукцію. Проводить у встановлено законом порядку огляд речей, а також вилучення у правопорушників лісової і мисливської продукції , знарядь порушень і документів на них. Тобто майстер лісу Маківського лісництва ДП «Тростянецьке лісове господарство» є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення пов'язаного з корупцією, згідно п.п. «е» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції».
У ході перевірки встановлено, що ОСОБА_1, відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу СХК №199485 придбав у власність у продавця ОСОБА_2 легковий автомобіль «RENAULT SANDERO» 2017 року випуску за ціною 139000 грн.
Відповідно до абзацу першого п.7 Постанови Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 № 1388 «Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів» Територіальний сервісний центр № 5142 зареєстрував 24.01.2018 за ОСОБА_1, автомобіль ««RENAULT SANDERO», надав номерний знак НОМЕР_2 і свідоцтво про реєстрацію СХК №199485.
Законом України «Про запобігання корупції» в ч. 2 ст. 52 вказується на те, що у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Відповідно до підпункту 2 пункту 2 форми повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб'єкта декларування, затвердженої Рішенням НАЗК № 3 від 10.06.2016, яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за №961/29091, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб'єкта декларування подається ним особисто шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті НАЗК через власний персональний електронний кабінет суб'єкта декларування у системі Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених, на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр). Разом з тим паперова копія повідомлення не надсилається (не подається).
Зазначена у повідомленні інформація включається до реєстру та оприлюднюється у публічній частині Реєстру на офіційному веб-сайті НАЗК. У п. 4 «Повідомлення про суттєві зміни» зазначено, що суб'єкт декларування повинен повідомити про цінне рухоме майно (транспортні засоби), які він придбав (набув у власність), якщо їх вартість перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня звітного року.
Крім цього, згідно листа НАЗК від 02.03.2017 №93-05/4886/17, дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно- телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб'єктами декларування документів до Реєстру.
При перевірці в інформаційно-телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування» повідомлення про суттєві зміни в майновому стані майстра лісу Маківського лісництва ДП «Тростянецьке лісове господарство» ОСОБА_1 зазначено 14.02.2018 року.
Таким чином, ОСОБА_1, 24.01.2018 року придбав майно на суму 139 000,00 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2018 року (88100 грн.), але не повідомив про суттєві зміни у майновому стані у десятиденний термін, що визначено Законом України «Про запобігання корупції.
У судовому засіданні особа, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 пояснив, що даний факт дійсно мав місце, та він придбав автомобіль за 139000 грн., який зареєстрував 24.01.2018 року, інформацію до Єдиного реєстру про зміни у майновому стані подав фактично 14.02.2018 року, так як забув про свій обов'язок подати таке повідомлення у десятиденний строк.
Крім особистого визнання провини ОСОБА_1, його вина підтверджується дослідженими матеріалами справи.
Відповідно до наказу №1-к від 02.01.2014 ДП «Тростянецький лісгосп» ОСОБА_1 обіймає посаду майстра лісу Маківського лісництва (а.с.12), повноваження якого передбачені інструкцією (а.с.15-17).
09.08.2017 директором ДП «Тростянецький лісгосп» керівникам структурних підрозділів та всім суб'єктам декларування було нагадано про необхідність у десятиденний строк письмово повідомити Національне агентство з питань запобігання корупції у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, з чим ОСОБА_1 був ознайомлений під підпис (а.с.18).
За інформацією територіального сервісного центру №5943 Регіонального сервісного центру МВС в Сумській області за ОСОБА_1 24.01.2018 зареєстрований автомобіль RENAULT SANDERO, 2017 року випуску, номерний знак НОМЕР_2 (а.с.20), що також підтверджено копією свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії СХК № 199485 (а.с.21). Про суттєві зміни в майновому стані ОСОБА_1 повідомив 14.02.2018, що підтверджено витягом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (а.с.22, 23-25), тобто поза строком, визначеним ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції».
Таким чином, вивчивши матеріали справи, заслухавши думку прокурора, особи, що притягується до адміністративної відповідальності, суддя прийшов до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП, оскільки він, будучи особою, яка є суб'єктом декларування, в порушення вимог ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, тобто у перевищення десятиденного строку з моменту придбання ним майна, сума якого перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції, про суттєві зміни у майновому стані.
При застосуванні адміністративного стягнення до правопорушника необхідно врахувати характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Так, ОСОБА_1 притягується до адмінвідповідальності вперше, працевлаштований, враховуючи пом'якшуючі провину обставини - визнання вини у скоєному, щире каяття, а також з урахуванням того, що відсутні обтяжуючі відповідальність обставини у справі - необхідно притягнути ОСОБА_1 до адмінвідповідальності у виді штрафу у мінімальному розмірі.
Відповідно до статті 40-1 КУпАП вважаю за необхідне стягнути з правопорушника судовий збір у дохід держави.
На підставі викладеного та керуючись статтями 33, 34, 40-1, 283, 284 КУпАП України, суддя-
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у сумі 352 (триста п'ятдесят дві) грн. 40 коп. у дохід держави.
Штраф має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу.
Постанова про накладення адміністративного стягнення підлягає зверненню до виконання протягом трьох місяців з дня винесення постанови. У разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Сумської області через Тростянецький районний суд Сумської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя О.С. Линник