Справа № 815/409/18
29 березня 2018 року о 10 год. 24 хв. м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Юхтенко Л.Р.,
за участю секретаря судового засідання - Закуріної А.М.,
від позивача: ОСОБА_1- за паспортом, свідоцтвом про народження
ОСОБА_2- за ордером
від відповідача: Монастирський Д.О. - за довіреністю
третя особа: не з'явився
розглянувши у підготовчому засіданні в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду клопотання представника Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Одеської міської ради про закриття провадження у справі за позовною заявою законного представника малолітнього ОСОБА_4 ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1, місце проживання: АДРЕСА_1) до Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Одеської міської ради (місцезнаходження: 65039, м. Одеса, вул. Артилерійська,1/1), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на стороні відповідача Департаменту освіти та науки Одеської міської ради (код ЄДРПОУ 02145398, місцезнаходження: 65039, м. Одеса, вул. Канатна,134) про визнання протиправними, незаконними, нечинними та скасування п. п.6.1, 6.2 Протоколу №22 від 28.12.2017 року позачергового засідання Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Одеської міської ради, а саме: в частині «Заборонити відвідування навчально-виховних закладів не щеплених проти кору дітей»; визнання дій протиправними в частині встановлення заборони прийому до дошкільних навчальних закладів та шкіл та заборони відвідування навчально-виховних закладів не щеплених дій та встановлення відсутності компетенції (повноважень) Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Одеської міської ради в частині встановлення заборони відвідування навчально-виховних закладів не щеплених дітей,-
В провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться ця справа.
До суду 26 березня 2018 року від представника Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Одеської міської ради надійшло клопотання про закриття провадження у справі на підставі п.8 ч. 1 ст. 238 КАС України.
На обґрунтування клопотання зазначено, що рішенням Комісії від 14 лютого 2018 року №2 (протокол від 14 лютого 2018 року №5), у зв'язку з поліпшенням ситуації з захворюваності на кір серед дітей, дію пунктів 6.1 та 6.2. рішення Комісії, оформленого протоколом від 28 грудня 2017 року №22, скасовано, які є предметом оскарження у справі, а тому існують підстави для закриття провадження у справі, передбачені п.8 ч. 1 ст. 238 КАС України.
На підготовчому засіданні представник Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Одеської міської ради підтримав зазначене клопотання та просив його задовольнити повністю.
Представники позивача проти закриття провадження у справі заперечували, зазначивши, що на думку позивача, повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання протиправними та скасування рішень Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Одеської міської ради. Хоча, законний представник позивача підтвердив, що зараз відсутні перешкоди у відвідуванні його дитиною дитячого садочку, але в майбутньому можуть виникнути знову такі перешкоди.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Департаменту освіти та науки Одеської міської ради на підготовче засідання не з'явився, про дату, час та місце повідомлений належним чином та завчасно.
Суд, вислухавши пояснення представників учасників справи, дослідивши наявні матеріали справи, дійшов висновку, що клопотання представника Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Одеської міської ради про закриття провадження у справі належить задоволенню частково з таких підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 4 КАС України, адміністративна справа - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір.
Матеріалами справи підтверджено, що підставою для звернення позивача до суду слугували обставини прийняття Комісією з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Одеської міської ради рішення (п.п.6.1.,6..2 протоколу №22 від 28 грудня 2017 року) в частині «Заборонити відвідування навчально-виховних закладів не щеплених проти кору дітей» та визнання дій протиправними в частині встановлення заборони прийому до дошкільних навчальних закладів та шкіл, проте 14 лютого 2018 року рішенням №2 (протокол від 14 лютого 2018 року №5), у зв'язку з поліпшенням ситуації з захворюваності на кір серед дітей, дію пунктів 6.1 та 6.2. зазначеного рішення Комісії, оформленого протоколом від 28 грудня 2017 року №22,скасовано.
Відповідно до п. 8 ч.1 ст. 238 КАС України, суд закриває провадження у справі щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб'єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав і інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що закриття провадження у справі можливе лише за відсутності підстав вважати, що повне відновлення законних прав і інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення, в іншому випадку провадження у справі не може бути закрито на підставі вказаної норми.
З огляду на те, що відповідачем прийнято рішення №2 (протокол від 14 лютого 2018 року №5), яким у зв'язку з поліпшенням ситуації з захворюваності на кір серед дітей, дію пунктів 6.1 та 6.2. зазначеного рішення Комісії, оформленого протоколом від 28 грудня 2017 року №22, скасовано та враховуючи те, що малолітнього ОСОБА_4 було допущено до відвідувань дитячого садочка, а предметом даного позову є визнання незаконними дій та рішень щодо заборони відвідувань навчально-виховних закладів не щеплених проти кору дітей, суд вважає, що оскаржувані порушення були виправлені суб'єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.
Таким чином, суд дійшов висновку, що фактично відповідачем оскаржувані порушення були виправлені самостійно, в зв'язку з чим провадження у справі в частині позовних вимог про визнання протиправними, незаконними, нечинними та скасування п. п.6.1, 6.2 Протоколу №22 від 28.12.2017 року позачергового засідання Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Одеської міської ради, а саме: в частині «Заборонити відвідування навчально-виховних закладів не щеплених проти кору дітей» та визнання дій протиправними в частині встановлення заборони прийому до дошкільних навчальних закладів та шкіл та заборони відвідування навчально-виховних закладів не щеплених дій має бути закрито.
Між тим, суд дійшов висновку, що відсутні правові підстави для закриття провадження у справі, відповідно до п. 8 ч.1 с. 238 КАС України в частині позовної вимоги про встановлення відсутності компетенції (повноважень) Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Одеської міської ради в частині встановлення заборони відвідування навчально-виховних закладів не щеплених дітей, оскільки ця позовна вимога не пов'язана з оскаржуваними діями відповідача та самостійно скасованими пунктами 6.1 та 6.2. Протоколу від 28 грудня 2017 року №22, стосується іншого предмету доказування, а саме: щодо наявності чи відсутності компетенції суб'єкта владних повноважень; визнання дій протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій.
Керуючись ст.ст. 238,243,256, 294 КАС України, суд, -
Клопотання представника Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Одеської міської ради про закриття провадження у справі №815/409/18, - задовольнити частково.
Закрити провадження у справі за позовною заявою законного представника малолітнього ОСОБА_4 ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1, місце проживання: АДРЕСА_1) до Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Одеської міської ради (місцезнаходження: 65039, м. Одеса, вул. Артилерійська,1/1), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на стороні відповідача Департаменту освіти та науки Одеської міської ради (код ЄДРПОУ 02145398, місцезнаходження: 65039, м. Одеса, вул. Канатна,134) в частині визнання протиправними, незаконними, нечинними та скасування п. п.6.1, 6.2 Протоколу №22 від 28.12.2017 року позачергового засідання Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Одеської міської ради, а саме: в частині «Заборонити відвідування навчально-виховних закладів не щеплених проти кору дітей» та визнання дій протиправними в частині встановлення заборони прийому до дошкільних навчальних закладів та шкіл та заборони відвідування навчально-виховних закладів не щеплених дій.
Продовжити провадження в частині невирішених вимог про встановлення відсутності компетенції (повноважень) Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Одеської міської ради в частині встановлення заборони відвідування навчально-виховних закладів не щеплених дітей.
Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала суду може бути оскаржена в строк та в порядку, передбаченому ст.295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням п. п.15.5. п.15. ч.1 Перехідних положень КАС України.
Повний текст ухвали виготовлений та підписаний « 03» квітня 2018 року.
Суддя Л.Р.Юхтенко