Справа № 127/21998/14-к
Провадження № 1-в/127/222/18
"28" березня 2018 р.м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області
в складі головуючого судді: ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
особи, щодо якої розглядається подання ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Вінниці подання заступника начальника Лівобережного ВП Вінницького ВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_4 про зміну обмежень адміністративного нагляду відносно:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого:
12.11.2013 року Вінницьким міським судом Вінницької області за ч. 1 ст. 395 КК України до трьох місяців арешту;
30.05.2014 року Вінницьким міським судом Вінницької області за ч. 1 ст. 125, ч. 1 ст. 296, ч. 1 ст. 185, ч. 1 ст. 309, ч. 2 ст. 342, ст. 70 КК України до чотирьох років позбавлення волі.
28.01.2015 року Вінницьким міським судом Вінницької області за ч. 2 ст.186, ст.71 КК України до чотирьох років шести місяців позбавлення волі.
27.05.2016 року Вінницьким міським судом Вінницької області за ч. 2 ст. 296, ч. 4 ст. 70 КК України до 4 років 6 місяців позбавлення волі. Звільненого 25.10.2017 року по закінченню строку відбування покарання,-
До Вінницького міського суду Вінницької області 27.03.2018 року з поданням про збільшення обмежень адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 звернувся начальник Лівобережного ВП Вінницького ВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_4 .
Подання мотивоване тим, що після відбування покарання ОСОБА_3 знаходився як особа раніше судима два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини. Ухвалою Літинського районного суду Вінницької області від 03.11.2017 року щодо ОСОБА_3 було встановлено адміністративний нагляд, проте, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ систематично порушав публічний порядок вчиняв адміністративні правопорушення, за що неодноразово попереджувався ДОП Лівобережного ВП ВВП ГУНП у Вінницькій області про, що 24.12.2017 року, йому було винесено офіційне попередження як особі відносно якої може бути встановлено адміністративний нагляд.
Не дивлячись на прийняті міри профілактичного впливу ОСОБА_3 , висновків не зробив порушував адміністративний нагляд. Так, останній був попереджений, що у випадку порушення ним громадського порядку, правил перебування під адміністративним наглядом та встановлених судом обмежень, у відношенні нього буде змінено ряд обмежень визначених судом з метою додаткового контролю.
Враховуючи те, що громадянин ОСОБА_3 , після звільнення, проживає в АДРЕСА_1 та приймаючи до уваги те, що він раніше неодноразово судимий, на шлях виправлення не став вчинивши ряд порушень адміністративного нагляду встановлені судом, просив збільшити обмеження адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 .
В судовому засіданні ОСОБА_3 не заперечував щодо задоволення подання.
Суд, заслухавши пояснення ОСОБА_3 дослідивши матеріали за поданням дійшов наступного висновку.
Відповідно до ст. 10 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі”, під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу внутрішніх справ з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею.
З матеріалів слідує, що ОСОБА_3 засуджений вироком Вінницького міського суду Вінницької області від 27.05.2016 року за ч. 2 ст. 296, ч. 4 ст. 70 КК України до 4 років 6 місяців позбавлення волі. Звільненого 25.10.2017 року по закінченню строку відбування покарання. Ухвалою Літинського районного суду Вінницької області від 03.11.2017 року щодо ОСОБА_3 було встановлено адміністративний нагляд, та винесено ряд обмежень на підставі п. «б» ст. 3 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі” відносно нього встановлено адміністративний нагляд на 1 рік, з забороною: - заборонити відвідувати місця із значним скупченням людей: кафе, бари, ресторани, інші заклади де здійснюється реалізація спиртних напоїв на розлив; - реєстрація в органах внутрішніх справ за місцем проживання два рази на місяць. Проте, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ систематично порушав публічний порядок вчиняв адміністративні правопорушення, за що неодноразово попереджувався ДОП Лівобережного ВП ВВП ГУНП у Вінницькій області про, що 24.12.2017 року, йому було винесено офіційне попередження. Таким чином, ОСОБА_3 порушив встановлені правила адміністративного нагляду, суд вважає, що подання обґрунтоване.
Разом з тим, аналіз приписів ч.1 ст. 10 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі” свідчить про можливість суду встановити лише періодичність реєстрації в поліції, та не передбачає повноважень суду щодо встановлення конкретних днів та годин реєстрації в поліції.
Враховуючи зазначене, суд дійшов висновку про доцільність збільшення обмежень адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 з встановленням визначених ст. 10 вищевказаного Закону обмежень.
Керуючись ст. 10 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі”, суд,-
Подання задоволити частково.
Збільшити обмеження адміністративного нагляду відносно - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , встановленого ухвалою Літинського районного суду Вінницької області від 03.11.2017 року, визначивши йому наступні обмеження:
1.Заборонити виходити з будинку (квартири) за місцем проживання з 23:00 години вечора до 06:00 години ранку наступного дня;
2.Заборонити відвідувати ресторани, кафе, бари, заклади де дозволено проводити продаж спиртних напоїв на розлив;
3.Заборонити виїзд за межі м. Вінниці без дозволу керівництва Лівобережного ВП Вінницького ВП ГУНП у Вінницькій області;
4.Зобов'язати з'являтися на реєстрацію до службового приміщення Лівоборежного ВП Вінницького ВП ГУНП у Вінницькій області (м. Вінниця, вул. Київська, 3) один раз на місяць у години та дні, визначені начальником територіального органу внутрішніх справ.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Вінницької області протягом 10 діб з моменту її повідомлення піднаглядному.
Суддя: