Справа № 815/1323/18
02 квітня 2018 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Левчук О.А., розглянувши матеріали позовної заяви товариства з обмеженою відповідальністю «Вікол» до Лиманської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправними дій, визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії, -
До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява товариства з обмеженою відповідальністю «Вікол» до Лиманської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області, в якій позивач просить суд:
- визнати дії Лиманської об'єднаної ДПІ ГУ ДФС в Одеській області протиправними;
- зобов'язання Лиманської об'єднаної ДПІ ГУ ДФС в Одеській області утриматися від дій, що перешкоджають нормальній роботі ТОВ «Вікол» та її контрагентам;
- визнати бездіяльність Лиманської об'єднаної ДПІ ГУ ДФС в Одеській області протиправною;
- зобов'язати Лиманську об'єднану ДПІ ГУ ДФС в Одеській області зареєструвати в Єдиному реєстрі ПН/РК № 1 від 05.07.2017 року на суму 15000,00 грн. та № 2 від 10.07.2017 року на суму 8808,00 грн. в відповідності до діючого законодавства України.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Проте, позовна заява не містить ідентифікаційного коду позивача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, його офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти та ідентифікаційного коду відповідача.
Відповідно до п. 4, 9 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
Так, позивач просить суд визнати дії Лиманської об'єднаної ДПІ ГУ ДФС в Одеській області протиправними та зобов'язати Лиманську об'єднану ДПІ ГУ ДФС в Одеській області утриматися від дій, що перешкоджають нормальній роботі ТОВ «Вікол» та її контрагентам, проте позивач не вказує які саме дії слід визнати протиправними та від яких саме дій слід зобов'язати Лиманську об'єднану ДПІ ГУ ДФС в Одеській області утриматись.
Також позивач просить визнати бездіяльність Лиманської об'єднаної ДПІ ГУ ДФС в Одеській області протиправною, проте позивач не вказує в чому полягає бездіяльність Лиманської об'єднаної ДПІ ГУ ДФС в Одеській області.
Крім того, позивач просить суд, крім іншого, зобов'язати Лиманську об'єднану ДПІ ГУ ДФС в Одеській області зареєструвати в Єдиному реєстрі ПН/РК № 1 від 05.07.2017 року на суму 15000,00 грн. та № 2 від 10.07.2017 року на суму 8808,00 грн. в відповідності до діючого законодавства України.
Згідно п. 9 ч. 1 ст. 4 КАС України відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 4 КАС України суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Разом з тим, Наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 року №566 затверджено Порядок роботи комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації та є постійно діючим колегіальним органом при ДФС, що діє в межах повноважень, визначених пунктом 201.16 статті 201 розділу V Податкового кодексу України та постановою Кабінету Міністрів України від 29 березня 2017 року № 190 «Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації».
Таким чином, саме комісія Державної фіскальної служби України приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації .
Відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачем до позовної заяви додано платіжне доручення № 765 від 26 березня 2018 року про сплату судового збору в розмірі 1 762,00 грн.
Згідно ч. 1, 2 ст. 9 ЗУ «Про судовий збір» судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Однак, згідно даних автоматизованої системи “Діловодство спеціалізованого суду” Одеського окружного адміністративного суду, сума судового збору у розмірі 1 762,00 грн., згідно наданого до суду платіжного доручення 765 від 26 березня 2018 року, не зарахована до спеціального фонду Державного бюджету України.
Згідно ч. 1 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до абзацу 4 статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з 1 січня 2018 року прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1762 гривень.
В даному адміністративному позові ТОВ «Вікол» заявлено п'ять вимог немайнового характеру, а саме:
- визнати дії Лиманської об'єднаної ДПІ ГУ ДФС в Одеській області протиправними;
- зобов'язання Лиманської об'єднаної ДПІ ГУ ДФС в Одеській області утриматися від дій, що перешкоджають нормальній роботі ТОВ «Вікол» та її контрагентам;
- визнати бездіяльність Лиманської об'єднаної ДПІ ГУ ДФС в Одеській області протиправною;
- зобов'язати Лиманську об'єднану ДПІ ГУ ДФС в Одеській області зареєструвати в Єдиному реєстрі ПН/РК № 1 від 05.07.2017 року на суму 15000,00 грн. в відповідності до діючого законодавства України;
- зобов'язати Лиманську об'єднану ДПІ ГУ ДФС в Одеській області зареєструвати в Єдиному реєстрі ПН/РК № 2 від 10.07.2017 року на суму 8808,00 грн. в відповідності до діючого законодавства України.
Згідно ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: За подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем - 1 розмір прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
Отже, сума судового збору, яка підлягає сплаті за подання даного адміністративного позову складає - 8 810, 00 грн., з розрахунку (1762,00 грн * 5), проте позивачем сплачено лише 1762,00 грн.
Тобто недоплачена сума судового збору становить - 7 048,00 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
Згідно ч. 2 ст. 161 КАС України суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Позивачем до позовної заяви не додано копії позовної заяви та копій документів, зазначених в додатках для відповідача, при цьому до позовної заяви додано квитанцію та опис вкладення, як докази надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу копії позовної заяви, проте позивач, ТОВ «Вікол», на виконання приписів ч. 1 ст. 161 КАС України, повинен надати до суду копію позовної заяви та додані до неї належним чином завірених копії документів для відповідача.
Згідно ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У зв'язку з вищевикладеним, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків.
Недоліки повинні бути усунені шляхом приведення позовної заяви у відповідність до вимог ст. 160, 161 КАС України, а саме шляхом зазначення ідентифікаційного коду позивача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, його офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти та ідентифікаційного коду відповідача, визначення позовних вимог та відповідача з урахуванням зауважень, викладених в ухвалі, надання копії позовної заяви та доданих до неї належним чином завірених копії документів для відповідача, сплати судового збору в повному обсязі та надання доказів на підтвердження, а також шляхом надання копій позовної заяви після усунення недоліків разом з належним чином завіреними копіями документів, що надаються до суду відповідно до кількості учасників справи.
Керуючись ст. 160, 161, 169, 171, 248 КАС України, суд -
Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Вікол» до Лиманської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправними дій, визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії, - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність в десятиденний строк з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути недоліки та роз'яснити, що в іншому випадку позов буде повернутий відповідно до вимог ч. 1 п. 4 ст. 169 КАС України.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Суддя О.А. Левчук