Справа № 137/246/18
"02" квітня 2018 р.
Літинський районний суд Вінницької області
в складі головуючого судді Желіховського В.М.
секретаря судового засідання Голота О.В.
розглянув у відкритому судовому засіданні в смт. Літин цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Бруслинівської сільської ради Літинського району Вінницької області про визнання права власності,-
ОСОБА_1 звернулася до суду із вказаним позовом, в якому зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2, після смерті якої відкрилася спадщина на житловий будинок з господарськими спорудами, який розташований в АДРЕСА_1 Вона є єдиною спадкоємицею за заповітом, однак в нотаріальному порядку оформити спадщину не може, оскільки відсутні правовстановлюючі документи на житловий будинок. Тому змушена звернутися до суду з вказаним позовом і просить його задовольнити.
Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, надала суду заяву про розгляд справи у її відсутність. Позовні вимоги підтримує повністю і просить їх задовольнити.
Представник Бруслинівської сільської ради Літинського району Вінницької області в судове засідання не з'явився, надали суду листа про розгляд справи без їхньої участі. Позов визнають.
Відповідно до ст. 247 ч.2 ЦПК України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося, оскільки сторони не з'явилися у судове засідання.
Із копії свідоцтва про смерть (а.с.5) судом встановлено, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1. Із копії заповіту (а.с.6) встановлено, що ОСОБА_2 заповіла своє майно ОСОБА_1 Із довідки Бруслинівської сільської ради за №54/2-12 від 12.01.2018 року (а.с.7) судом встановлено, що ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 на день смерті була зареєстрована на території Бруслинівської сільської ради за адресою АДРЕСА_1, проживала одиноко. Із довідки Бруслинівської сільської ради за №53/2-12 від 12.01.2018 року (а.с.8) судом встановлено, що згідно записів по господарської книги №3 за 2006-2010 роки власником будинку, господарських будівель та споруд, розташованих за адресою АДРЕСА_1 являється ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1. Із копії технічного паспорту на житловий будинок з господарськими спорудами, який розташований в АДРЕСА_1 (а.с.9-13) судом встановлено, що стоїть відмітка про відсутність правовстановлюючих документів. Із копії рішення Бруслинівської сільської ради 2 сесії 22 скликання від 18.10.1994 року (а.с.14) встановлено, що ОСОБА_2 передано безкоштовно у приватну власність земельну ділянку загальною площею 0,54 га, яка знаходиться в межах села Бруслинів по вул. Ювілейнйі. Із копії листа з Літинської державної нотаріальної контори за №115/02-14 від 26.01.2018 року (а.с.15) судом встановлено, що ОСОБА_1 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, оскільки відсутні документи, які б підтверджували право власності спадкодавця на нерухоме майно.
Згідно ст. 328 ЦК України, право власності вважається набутим правомірно, якщо інше не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Згідно ст. 1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Згідно ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Згідно ч. 1 ст.1297 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов'язаний звернутись до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно. Пунктом 23 Постанови пленуму Верховного суду України за №7 від 30 травня 2008 року "Про судову практику у справах про спадкування" роз'яснено, що за наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розгляду не підлягають. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутись до суду за правилами позовного провадження. Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що в зв'язку з відсутністю необхідних документів для оформлення спадщини після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в нотаріальному порядку позивач ОСОБА_1 не може оформити спадщину, тому позов необхідно задовольнити та визнати за нею право власності на житловий будинок з по господарськими спорудами, оскільки судом встановлено, що вона є спадкоємцем за заповітом і має право на оформлення спадщини. На підставі ст.ст. 328, 392, 1218, 1225, 1261, 1268, 1297 ЦК України, керуючись ст.ст. 4, 12, 48, 76, 81, 259, 263-268 ЦПК України, Постановою пленуму Верховного суду України за №7 від 30 травня 2008 року "Про судову практику у справах про спадкування" суд, -
Позов задовольнити
Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок, загальною площею 42,1 кв.м., житловою площею 26,3 кв.м., літ. «А», прибудова літ. «а», прибудова літ. «а1», прибудова літ. «а2», сарай літ. «Б», прибудова літ. «б», погріб літ. «п/Б», сарай літ. «В», хвіртка №1, ворота №2, огорожа №3, огорожа №4, які розташовані за адресою по АДРЕСА_1 після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
Апеляційну скаргу на рішення суду сторони можуть подати протягом 30 днів після проголошення рішення. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя : Желіховський В. М.