10.3
Іменем України
03 квітня 2018 рокуСєвєродонецькСправа № 812/545/18
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Петросян К.Є., розглянувши в порядку письмового спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Станично - Луганської районної державної адміністрації про зобов'язання вчинити певні дії,-
02 березня 2018 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі позивач) до Управління соціального захисту населення Станично - Луганської районної державної адміністрації (далі УСЗН Станично-Луганської районної адміністрації або відповідач), відповідно до якої позивач просить суд зобов'язати відповідача відновити дію довідки про взяття позивача на облік, як внутрішньо переміщену особу.
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що у липні 2014 року вона була змушена покинути місце свого постійного проживання у м. Луганську, у зв'язку із проведенням антитерористичної операції та фактичними бойовими діями і переміститися до с. Верхня Вільхова.
02 серпня 2016 року позивач отримала довідку №905002457 від 03.02.2016 як внутрішньо переміщена особам, а у 2017 році народила третю дитину, тому звернулася для внесення змін до довідки, на підставі чого довідку № 905002457 вилучили та видали іншу від 02.06.2017 № 2457.
13 листопада 2017 року позивач звернулася до УСЗН Станично-Луганської райдержадміністрації для отримання адресної допомоги, однак їй повідомили, що 29 серпня 2017 року скасовано дію довідки № 2457 від 02.06.2017 рішенням УСЗН Станично-Луганської райдержадміністрації на підставі того, що постійне місце проживання позивача у с.Верхня Вільхова було до виникнення обставин, які змусили залишити або покинути своє місце проживання.
Позивач з даним твердженням відповідача не згодна, зазначила, що мешкала у м. Луганську та працювала там, а переїхати до с.В.Вільхова позивача змусили обставин, передбачені ст.1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».
На думку позивача, УСЗН Станично-Луганської райдержадміністрації у Луганській області своїм рішенням обмежило її права як внутрішньо переміщеної особи, тому, відповідно вважає його неправомірним та таким, що підлягає скасуванню.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 05.03.2018 відкрито провадження у справі № 812/545/18 та призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
Позивач належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, не прибула у судове засідання, розгляд справи просила проводити без її участі (а.с.27).
Представник відповідача, належним чином повідомлений про дату, час та місце проведення судового засідання, не прибув до суду надав заяву про розгляд справи без його участі.
26.03.2018 засобами поштового зв'язку через канцелярію суду від представника відповідача надійшов відзив на адміністративний позов, відповідно до якого зазначено наступне.
ОСОБА_2 черговий раз звернулась до УСЗН 03.08.2016 із заявою для призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. До заяви ОСОБА_2В додала копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи №2457, копії свідоцтва про народження ОСОБА_3 та ОСОБА_4.
Згідно п.9 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою КМУ № 365 від 08.06.2016 Управлінням було здійснено перевірку ОСОБА_2, яка перебувала разом з молодшою донькою ОСОБА_3 за адресою фактичного проживання, про що зроблений відповідний запис до акта обстеження матеріально-побутових умов сім'ї. Зі слів ОСОБА_2 будинок належить співмешканцю ОСОБА_5 Згідно ст.3 Сімейного кодексу України від 10.01.2002 № 2947-ІІІ: сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки.
Згідно п.6 постанови КМУ України від 01.10.2014 № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово- комунальних послуг» грошова допомога не призначається у разі, коли будь- хто із членів сім'ї має у власності житлове приміщення / частину житлового приміщення, що розташоване в інших регіонах, ніж тимчасово окупована територія України, населені пункти, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення, крім житлових приміщень, які непридатні для проживання, що підтверджується відповідним актом технічного стану.
Відповідно до пункту 12 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам», рішенням про призначення/відновлення/ про відмову в призначенні у призначенні/відмовленні соціальної виплати з моменту припинення її виплати приймає Комісія з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам (далі - Комісія).
Комісія, яка утворена Станично-Луганською районною військово- цивільною адміністрацією, прийняла рішення відмовити в призначенні (відновленні) виплати грошової допомоги (протокол № 13 від 29.09.2016).
02.06.2017 ОСОБА_2 звернулася до УСЗН із заявою про призначення державної допомоги при народженні дитини. Згідно вказаної заяви позивачу була призначена допомога.
Згідно рішення про проведення обстеження фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщених осіб № 2248 від 11.08.2017 того ж дня соціальними інспекторами Управління була здійснена перевірка фактичного місця проживання/перебування ОСОБА_6, про що зроблений відповідний запис до акта обстеження матеріально-побутових умов сім'ї. Зі слів сусідів ОСОБА_2 мешкає за адресою Верхня Вільхова, вул. Крилова,3 з 2009 року, а донька ОСОБА_3 з матір'ю не проживає, навчається у Великочернігівській спеціалізованій школі з 2016 року.
На підставі п.5 ч.І ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20.10.2014 начальником Управління прийнято рішення про скасування дії довідки ОСОБА_2 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 29.08.2017 № 682. Підставою для скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та внесення відомостей про це в Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб є подання завідомо недостовірних відомостей.
На підставі вищенаведеного, відповідач просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог.
Відповідно до частини 9 статті 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи положення частини 9 статті 205 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.90 КАС України, суд дійшов наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 5, 6).
З липня 2014 року позивач мешкає за адресою: вул.Крилова, 3, с.Верхня Вільхова, Станично - Луганський район, Луганська область та має склад сім'ї: ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, що підтверджено довідками виконавчого комітету Вільхівської Сільської ради Станично - Луганського району Луганської області від 09.04.2015 № 570, від 03.02.2016 № 258 та від 30.01.2018 № 212 (а.с.11,12).
03.02.2016 позивач отримала довідку № 905002457 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, яка видана УСЗН Станично - Луганської районної державної адміністрації, де зазначено, що позивач прибула з малолітніми, неповнолітніми особами: ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4 (а.с.8, 11).
Відповідно до копії посвідчення серії БС № 095089 та свідоцтва про народження серії І-ЕД № 384944 позивач народила третю дитину - ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_5 (а.с.17,29).
Згідно довідки № 14 від 21.03.2018, яка видана філією «Нижньовільхівської сільської лікарської амбулаторії» комунального закладу «Станично - Луганський районний центр первинної медико - санітарної допомоги» ОСОБА_2 проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_6, Станично - Луганський район, Луганська область. ЇЇ діти: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_7, перебуває на обліку з 01.09.2015, а 30.08.2016 вибула до Чернігівської середньої школи; ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, перебуває на обліку з 05.05.2015 та ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_5 - на обліку з 19.04.2017 (а.с.30).
02.06.2017 позивачем отриману іншу довідку за № 2457 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, яка видана УСЗН Станично - Луганської районної державної адміністрації, згідно якої адресою фактичного місця проживання залишилась вул.Крилова, 3, с.Верхня Вільхова, Станично - Луганський район, Луганська область (а.с.7).
Рішенням начальника УСЗН Станично - Луганської районної державної адміністрації, на підставі п.п. 5, 6 Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365, направлено спеціалістів Управління для перевірки достовірності зазначеної в заяві інформації про фактичне місце проживання - перебування внутрішньо переміщеної особи та складання акта обстеження матеріально - побутових умов позивача (а.с.37).
Відповідно до акта обстеження матеріально - побутових умов сім'ї від 11.08.2017 у розділі VІІІ Додаткова інформація (узагальнена інформація щодо нужденності сім'ї або можливості знаходження додаткових джерел для існування) соціальним інспектором Сафаровою О.Л. зазначено, що зі слів мешканців с.Верхня Вільхова внутрішньо переміщена особа ОСОБА_2 мешкає за адресою: вул. Крилова, 3, с.Верхня Вільхова з 2009 року (а.с.40).
Рішенням (розпорядженням) від 29.08.2017 за № 682 УСЗН Станично - Луганської районної державної адміністрації відповідно до п.5 ст.12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» скасовано дію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи ОСОБА_2 № 2457 від 02.06.2017 та внесено про це відомості до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб (а.с.10).
З даного рішення вбачається, що воно прийнято на підставі акта обстеження матеріально - побутових умов сім'ї від 11.08.2017, яким підтверджено постійне проживання особи за вказаною у заяві адресою до виникнення обставин, які змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру, на момент їх виникнення (а.с.10).
Спірним у даній справі є питання щодо правомірності скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи ОСОБА_2 від 02.06.2017 за № 2457.
Розглядаючи справу по суті заявлених позовних вимог суд виходить з наступного.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, який постійно проживає в Україні, якого змусили або який самостійно покинув своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, масових порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.
Згідно із частиною 1 статті 4 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи; підставами для взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є наявність реєстрації місця проживання на території, де виникли обставини, зазначені в статті 1 цього Закону, на момент їх виникнення.
Пунктом 1 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509, визначено, що цей порядок регулює механізм видачі довідки про взяття на облік особи внутрішньо переміщеної особи (далі Порядок № 509).
Згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб» для отримання довідки переміщена особа звертається особисто із заявою за формою про взяття на облік до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за фактичним місцем проживання.
У день подання заяви безоплатно видається довідка за формою, наведеною у додатку, яка роздруковується на папері формату А4 і підписується посадовою особою уповноваженого органу та скріплюється печаткою відповідного уповноваженого органу ( пункт 6 Порядку № 509).
Сторонами не заперечується, що позивач у встановленому законом порядку звернулася до відповідача за отриманням довідки внутрішньо переміщеної особи та отримала таку довідку 02.06.2017 за № 2457.
Пунктом 5 Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання /перебування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 визначено, що структурний підрозділ з питань соціального захисту населення протягом десяти робочих днів з дня прийняття рішення його керівником про проведення перевірки фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи або з дня отримання інформації від органів, зазначених у підпунктах 1-4 пункту 4 цього Порядку, проводить таку перевірку із складенням акта обстеження матеріально-побутових умов сім'ї з урахуванням положень пунктів 8 і 9 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 № 365. За результатами такої перевірки структурний підрозділ з питань соціального захисту населення готує подання про призначення (відновлення) або відмову у призначенні (відновленні) соціальних виплат до комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, утвореної районними, районними у мм. Києві і Севастополі держадміністраціями, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - комісія).
За відсутності внутрішньо переміщеної особи за фактичним місцем проживання/перебування представник структурного підрозділу з питань соціального захисту населення або робочої групи робить відповідний запис в акті обстеження матеріально-побутових умов сім'ї і залишає внутрішньо переміщеній особі повідомлення про необхідність протягом трьох робочих днів з'явитися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення для проходження фізичної ідентифікації.
Представник робочої групи протягом одного робочого дня передає акт обстеження матеріально-побутових умов сім'ї відповідному структурному підрозділу з питань соціального захисту населення (пункт 6 Порядку).
Форма акту обстеження матеріально - побутових умов сім'ї затверджена Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 28.04.2004 №95.
За наявності підстав для скасування довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, визначених статтею 12 Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”, що підтверджується письмовою інформацією Держприкордонслужби, МВС, СБУ, Національної поліції, ДМС, Мінфіну, Держфінінспекції, Держаудитслужби та інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, громадських об'єднань, волонтерських, благодійних організацій, інших юридичних і фізичних осіб, що надають допомогу внутрішньо переміщеним особам, керівник структурного підрозділу з питань соціального захисту населення приймає рішення про скасування такої довідки.
У день прийняття рішення про скасування довідки керівник структурного підрозділу з питань соціального захисту населення припиняє призначені структурним підрозділом з питань соціального захисту населення соціальні виплати такій особі та інформує про прийняте рішення органи, що здійснюють соціальні виплати, які припиняють соціальні виплати такій особі до прийняття остаточного рішення комісією (пункт 9 Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання /перебування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016).
Відповідно до ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» підставою для скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та внесення відомостей про це в Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб є обставини, за яких внутрішньо переміщена особа:
1) подала заяву про відмову від довідки;
2) скоїла злочин: дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади; посягання на територіальну цілісність і недоторканність України; терористичний акт; втягнення у вчинення терористичного акту; публічні заклики до вчинення терористичного акту; створення терористичної групи чи терористичної організації; сприяння вчиненню терористичного акту; фінансування тероризму; здійснення геноциду, злочину проти людяності або військового злочину;
3) повернулася до покинутого місця постійного проживання;
4) виїхала на постійне місце проживання за кордон;
5) подала завідомо недостовірні відомості.
Рішення про скасування дії довідки приймається керівником структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад за місцем проживання особи та надається внутрішньо переміщеній особі протягом трьох днів з дня прийняття такого рішення.
Як вбачається з акта обстеження матеріально - побутових умов сім'ї від 11.08.2017 № 6609, він не містить жодних відомостей щодо позивача та інформацію про її відсутність за фактичним місцем проживання. Також, в ньому відсутній підпис ОСОБА_2 як уповноваженого представника сім'ї (а.с. 40).
Разом з тим, у розділі VІІІ Додаткова інформація (узагальнена інформація щодо нужденності сім'ї або можливості знаходження додаткових джерел для існування), соціальним інспектором Сафаровою О.Л. зазначено інформацію про те, що зі слів мешканців с.Верхня Вільхова внутрішньо переміщена особа ОСОБА_2 мешкає за адресою: вул. Крилова, 3, с.Верхня Вільхова з 2009 року, хоча даний розділ не передбачає внесення такої інформації, як пояснення сусідів чи інших осіб.
Отже, висновок відповідача про те, що позивач проживає у с.Верхня Вільхова з 2009 року ґрунтується виключно на поясненнях мешканки зазначеного села, що на думку суду, не може бути беззаперечною підставою для скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
При цьому, суд не приймає в якості доказу на підтвердження факту проживання ОСОБА_2 в с.Верхня Вільхова з 2009 року, довідку від 27.03.2018 № 495 військово - цивільної адміністрації сіл Нижня Вільхова, Верхня Вільхова, Малинове, Плотина та Пшеничне Станично - Луганського району Луганської області, оскільки вона жодним чином не могла вплинути на прийняте відповідачем рішення (розпорядження) від 29.08.2017 №682 про скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи ОСОБА_2 внаслідок її відсутності у відповідача на момент прийняття рішення (довідка датована 27.03.2018, тоді як рішення прийнято 29.08.2017 (а.с. 50).
Оцінюючи у сукупності зібрані по справі докази, суд вважає прийняте відповідачем рішення (розпорядження) від 29.08.2017 таким, що не ґрунтується на вимогах закону.
Щодо обраного позивачем способу захисту порушеного права, суд зазначає наступне.
Згідно з частиною другою статті 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
В розумінні адміністративного судочинства:
рішення - нормативно-правовий акт або індивідуальний акт (нормативно-правовий акт) - акт управління (рішення) суб'єкта владних повноважень , який встановлює, змінює, припиняє (скасовує) загальні правила регулювання однотипних відносин, і який розрахований на довгострокове та неодноразове застосування; індивідуальний акт - акт (рішення) суб'єкта владних повноважень, виданий (прийняте) на виконання владних управлінських функцій або в порядку надання адміністративних послуг, який стосується прав або інтересів визначеної в акті особи або осіб, та дія якого вичерпується його виконанням або має визначений строк);
дії - певна форма поведінки суб'єкта владних повноважень, яка полягає у здійсненні суб'єктом владних повноважень своїх обов'язків у межах наданих законодавством повноважень чи всупереч їм;
бездіяльність - певна форма поведінки суб'єкта владних повноважень, яка полягає у невиконанні ним дій, які він повинен був і міг вчинити відповідно до покладених на нього посадових обов'язків згідно із законодавством України.
Оскільки дії відповідача виразились у прийнятті рішення (розпорядження) від 29.08.2017 №682 про скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи ОСОБА_2, суд вважає, що відповідачем у даному випадку прийнято протиправне рішення. Тому, з метою ефективного захисту прав позивача, суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог, самостійно обравши спосіб захисту, який відповідає об'єкту порушеного права та у спірних правовідносинах є достатнім та необхідним (ефективним).
Стаття 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту) гарантує, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
Під ефективним засобом (способом) необхідно розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект. Тобто ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам.
Отже, обираючи спосіб захисту порушеного права, слід зважати й на його ефективність з точки зору статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог з обранням належного способу захисту порушеного права позивача шляхом визнання протиправним та скасування рішення (розпорядження) УСЗН Станично-Луганської районної державної адміністрації від 29.08.2017 за № 682.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 05.03.2018 відстрочено ОСОБА_2 сплату судового збору у розмірі 704,80 грн за подання до суду позовної заяви до ухвалення судового рішення у справі.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Оскільки суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог, судовий збір у сумі 704,80 грн підлягає стягненню з бюджетних асигнувань відповідача до спеціального фонду Державного бюджету України.
Керуючись ст. ст. 2, 8, 9, 19, 20, 32, 77, 132, 139, 205, 241-246, 250, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Станично - Луганської районної державної адміністрації про зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення (розпорядження) Управління соціального захисту населення Станично - Луганської районної державної адміністрації від 29.08.2017 №682 про скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи ОСОБА_2.
Стягнути з Управління соціального захисту населення Станично - Луганської районної державної адміністрації (код ЄДРПОУ 03197049, 93600, Луганська область, Станично - Луганський район, смт.Станиця - Луганська, вул.Центральна, 52) судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень у сумі 704,80 грн. (сімсот чотири гривні 80 копійок) до спеціального фонду Державного бюджету України (отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя ОСОБА_9