Рішення від 26.03.2018 по справі 808/582/18

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

26 березня 2018 року о/об 12 год. 14 хв.Справа № 808/582/18 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Гудименко Я.А., розглянувши у місті Запоріжжі за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1 (72000, Запорізька область, Михайлівський район, смт.Михайлівка, вул.Коноваленко, буд.113; ідентифікаційний номер НОМЕР_1)

до Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області (69059, Запорізька область, м.Запоріжжя, вул.Українська, буд.50; код ЄДРПОУ 39820689)

про визнання протиправним і скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (надалі - позивач або ОСОБА_1В.) звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області (надалі - відповідач або ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області), в якому позивач просить суд: 1) визнати протиправним та скасувати рішення відповідача від 18.01.2018 №М-10467-126/0/18-18 щодо відмови позивачу у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно площею 1,75га у власність, що розташована на території Михайлівської селищної ради Михайлівського району Запорізької області для ведення особистого селянського господарства; 2) зобов'язати відповідача вчинити дії по розгляду заяви позивача від 20.12.2017 (реєстраційний номер М-10467/0/5-17), щодо надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно площею 1,75га у власність, що розташована на території Михайлівської селищної ради Михайлівського району Запорізької області для ведення особистого селянського господарства, у порядку та спосіб, передбачені п.7 ст.118 Земельного кодексу України.

У позові (а.с.4-11) зазначено, що ОСОБА_1, на підставі Рішення №237 Виконавчого комітету Михайлівської селищної ради від 24.06.1998 отримав у постійне користування земельну ділянку для ведення особистого підсобного господарства за межами населеного пункту у розмірі 1,75га. Вказані обставини підтверджуються копією Рішення №237 Виконавчого комітету Михайлівської селищної ради від 24.06.1998 зі списком №1 та списком №2, довідкою Михайлівської селищної ради, а також схемою розташування земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства на території Михайлівської селищної ради. Протягом 2017 року, позивач декілька разів звертався до ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області з клопотанням про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою. Однак, відповідач своїми листами систематично відмовляв ОСОБА_1 у наданні дозволу посилаючись на різні підстави. Доказом цього є додані копії отриманих від ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області відповіді, а саме від 04.03.2017 №М-360-1587/6-17, від 20.09.2017 №М-8531-6672/6-17, від 18.01.2018 №М-10487-126/0/18-18. В останньому листі ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області від 18.01.2018 №М-10487-126/0/18-18 зазначило, що місце розташування запитуваної земельної ділянки не відповідає вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів (ч.7 ст.118 Земельного кодексу України). Позивач з вказаним рішенням ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області не погоджується, оскільки чітко не вказано які саме недоліки місця розташування земельної ділянки не дають можливості відповідачу надати дозвіл на розробку документації. Підставою для відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може бути невідповідність місця розташування об'єкта вимогам саме схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, генеральних планів населених пунктів тощо. Однак, у своєму рішенні ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області від 18.01.2018 №М-10487-126/0/18-18, відповідач жодним чином не вказав про будь-яку невідповідність місця розташування об'єкта. Отже, рішення ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області від 18.01.2018 №М-10487-126/0/18-18 містить підставу для відмови, яка не передбачена ст.118 ЗК України. Таким чином, зазначене рішення винесене відповідачем всупереч вказаної норми законодавства, тобто не на підставі закону України, а відтак рішення є протиправним. У попередній відповіді ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області від 20.09.2017 №М-8531-6672/6-17 він посилається на постанову Кабінету ОСОБА_2 України "Деякі питання удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними" від 07.06.2017 №413, як на підставу для відмови у наданні ОСОБА_1 дозволу на розроблення проекту землеустрою. Будь-яких змін до самого порядку одержання дозволу на розробку проекту землеустрою, передбаченого Земельним кодексом України, у зв'язку із затвердженням вказаної Стратегії, не внесено. Позивач вважає, що належним способом відновлення його порушеного права є зобов'язання відповідача вчинити дії по розгляду заяви позивача від 20.12.2017 (реєстраційний номер М-10467/0/5-17) щодо надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно площею 1,75га у власність, що розташована за межами смт.Михайлівка, Михайлівського району, Запорізької області, на території Михайлівської селищної ради для ведення особистого селянського господарства, у порядку та у спосіб, передбачені п.7 ст.118 Земельного кодексу України.

Позивач на задоволенні позовних вимог наполягав.

Відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву (а.с.48-51), в якому зазначено, що на розгляді у ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області перебувало клопотання ОСОБА_1 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, орієнтовною площею 1,75га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована на території Михайлівської селищної ради Михайлівського району Запорізької області. 18.01.2018, листом №М-10467-126/0/18-18 відповідач повідомив, що відмовляє у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, орієнтовною площею 1,75га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована території Михайлівської селищної ради Михайлівського району Запорізької області. Відповідач з посиланням на приписи п.2 "Положення про Головне управління Держгеокадастру у Запорізькій області", затвердженого 17.11.2016 Наказом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру №308, ст.19 Конституції України, Закону України "Про особисте селянське господарство", ст.ст.22, 118, 122 Земельного кодексу України наполягає, що Листом від 18.01.2018 №М-10467-126/0/18-18 Головне управління надало мотивовану відмову ОСОБА_1 у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, орієнтовною площею 1,75га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована території Михайлівської селищної ради Михайлівського району Запорізької області. Вказана відмова обумовлена невідповідністю місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до законів нормативно-правових актів (ч.7 ст.118 Земельного кодексу України).

Відповідач просив у задоволенні позову відмовити.

Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з'ясував наступне.

На підставі Рішення Виконавчого комітету Михайлівської селищної ради №237 від 24.06.1998 ОСОБА_1 надано у постійне користування земельну ділянку для ведення особистого підсобного господарства за межами населеного пункту у розмірі 1,75га. (при вже наявній у користуванні земельної ділянки площею 0,25га).

Вказані обставини підтверджуються копією Рішення №237 Виконавчого комітету Михайлівської селищної ради від 24.06.1998 зі списком №1 та списком №2, довідкою Михайлівської селищної ради, а також схемою розташування земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства на території Михайлівської селищної ради (а.с.16-18).

Надані ОСОБА_1 Рішенням Виконавчого комітету Михайлівської селищної ради №237 від 24.06.1998 1,75га він отримав у постійне користування для ведення особистого підсобного господарства за межами населеного пункту на виконання Рішення 17 сесії 21 скликання Михайлівської селищної ради №13 від 03.03.1994 про виділення із земель запасу земельних ділянок для їх збільшення до 2га.

Позивачем надано до суду витяг із Публічної кадастрової карти України (розділ "Відомості та витяги про земельні ділянки") щодо земельної ділянки з кадастровим номером 2323355100:08:008:0001 площею 60,9808 га (а.с.19). При цьому не зазначено, кому належить ця земельна ділянка і як вона стосується позивача.

Згідно ж довідки, виданої Михайлівською селищною радою Михайлівського району Запорізької області (без дати та номеру) в земельнокадастровій книзі Михайлівської селищної ради за ОСОБА_1 числиться земельна ділянка площею всього 2,00га, з них: 0,15га - присадибна земельна ділянка, 0,10га - для ведення ОСГ в межах населеного пункту та 1,75га - для ведення ОСГ за межами населеного пункту; земельних ділянок із земель КСП (паї) - немає (а.с.17).

Сторонами не надано до суду відомостей про внесення вказаних Михайлівською селищною радою Михайлівського району Запорізької області у Довідці земельних ділянок ОСОБА_1 до Публічної кадастрової карти України.

У відповіді ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області (вих.№М-10467-126/0/18-18 від 18.01.2018) на адресу позивача зазначено наступне: "… Головне управління Держгеокадастру у Запорізькій області розглянуло Ваше клопотання (вх. реєстраційний номер М-10467/0/5-17 від 20.12.2017) з приводу надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 1,75га для ведення особистого селянського господарства, розташованої на території Михайлівської селищної ради Михайлівського району Запорізької області. З цього приводу повідомляємо наступне. Відповідно до вимог ст.118 Земельного кодексу України, громадяни, які зацікавлені в одержані безоплатно у власність земельної ділянки, у межах норм безоплатної приватизації, із земель державної власності подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади, який передає земельні ділянки державної власності у власність відповідно до повноважень, визначених ст.122 Кодексу. У клопотанні зазначає цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб). Місце розташування запитуваної Вами земельної ділянки не відповідає вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів (частина сьома статті 118 Земельного кодексу України). Надана відповідь у будь-якому разі не позбавляє зацікавлену особу повторно звернутися з клопотанням про надання дозволу на виготовлення документації із землеустрою. Разом з цим, звертаємо Вашу увагу, на можливість відслідковувати на офіційному веб-сайті Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області розміщення оприлюдненого переліку земельних ділянок, які пропонуватиметься передати у відповідному кварталі поточного року на території Запорізької області. …" (а.с.12).

Позивачем надано до суду відповідь ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області (вих.№М-8531-6672/6-17 від 20.09.2017) на звернення позивача, в якій, серед іншого, зазначено наступне: "… Вказана обставина обумовлюється тим, що у кварталі, що передував другому кварталу право оренди земельних ділянок на території Михайлівської селищної ради Михайлівського району Запорізької області не було продано. За вищенаведених обставин та в силу ч.7 ст.118 Земельного кодексу України місце розташування об'єкта (земельної ділянки, орієнтовною площею 1,75 гектара, яка розташована на території Михайлівської селищної ради Михайлівського району Запорізької області) не відповідає вимогам нормативно-правового акту у вигляді згаданої Стратегії, що є мотивованою підставою для відмови у наданні дозволу. З огляду на вищенаведене Головне управління Держгеокадастру у Запорізькій області не вбачає підстав у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на території Михайлівської селищної ради Михайлівського району Запорізької області. Разом з цим, звертаємо Вашу увагу на можливість відслідковувати на офіційному веб-сайті Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області розміщення оприлюдненого переліку земельних ділянок, які пропонуватиметься передати у відповідному кварталі поточного року на території Михайлівського району Запорізької області. За наявності таких земельних ділянок, Ви матимете змогу звернутись до Головного управління з обґрунтованим клопотанням про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення необхідної Вам ділянки. …" (а.с.13-14).

Вирішуючи по суті переданий до суду публічно-правовий спір враховуючи викладене вище суд виходить з такого.

Як передбачено ч.4 ст.122 Земельного кодексу України, центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.

Згідно з ч.6 ст.118 Земельного кодексу України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до ОСОБА_2 міністрів Автономної Республіки Крим. ОСОБА_3 Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

Відповідно до абз.1 ч.7 ст.118 Земельного кодексу України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Відповідач документально не обґрунтував, у чому саме полягає не відповідність місця розташування запитуваної позивачем земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів (ч.7 ст.118 Земельного кодексу України).

Так, у Рекомендації Комітету ОСОБА_2 Європи (77)31, прийнятої 28.09.1977 на 275-му засіданні заступників міністрів, зазначено: "…28.Якщо адміністративний акт за своїм характером негативно впливає на права, свободи або інтереси відповідних осіб, вважається необхідним - особливо з точку зору можливої апеляції, - щоб такий акт був мотивований. Інакше відповідна особа не матиме змоги вирішувати, чи доцільно оскаржувати такий акт. … 30.Один із засобів інформування про мотиви - це їх виклад в акті або документі, за допомогою якого такий акт доводиться до відповідної особи. …".

Як у відповіді (вих.№М-10467-126/0/18-18 від 18.01.2018), так і у відповіді (вих.№М--8531-6672/6-17 від 20.09.2017) ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області не зазначено чітко і однозначно у чому полягає невідповідність місця розташування об'єкта (земельної ділянки, яка перебуває в користуванні ОСОБА_1В.) вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

У ч.10 ст.118 Земельного кодексу України зазначено, що відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду.

Як зазначено у ч.11 ст.118 Земельного кодексу України, у разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення заяви без розгляду питання вирішується в судовому порядку.

Згідно з пп.13 п.4 "Положення про Головне управління Держгеокадастру в області", затвердженого 29.09.2016 Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України №333, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 25.10.2016 за №1391/29521, Головне управління відповідно до покладених на нього завдань: розпоряджається землями державної власності сільськогосподарського призначення в порядку, визначеному чинним законодавством.

07.06.2017 постановою Кабінету ОСОБА_2 України №413 "Деякі питання удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними" затверджено "Стратегію удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними" (надалі - "Стратегія удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними").

У розділі "Система організації процесу виконання Стратегії" "Стратегії удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними" (у редакції на час виникнення спірних правовідносин), зокрема, зазначено: Держгеокадастр та його територіальні органи під час передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у власність в межах норм безоплатної приватизації повинні: формувати перелік земельних ділянок та визначати площу земельних ділянок, яка передається в межах норм безоплатної приватизації на території відповідної області, за такою формулою: Sбп = Sаук x 0,25, де Sбп - площа земельних ділянок, яку пропонується передати безоплатно у власність на території відповідної області; Sаук - площа земельних ділянок, право оренди та/або емфітевзису на яку було продано на території відповідної області у кварталі, що передував поточному кварталу; щокварталу за 10 днів до закінчення поточного кварталу оприлюднювати перелік земельних ділянок, які пропонується передавати у наступному кварталі (розрахованих за зазначеною формулою), на офіційних веб-сайтах територіальних органів Держгеокадастру за місцем розташування земельних ділянок; надавати дозволи на розроблення документації із землеустрою та передавати земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності у приватну власність в межах норм безоплатної приватизації відповідно до зазначених переліків, насамперед учасникам антитерористичної операції; враховувати позицію відповідної сільської та селищної ради під час надання (передачі) земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у власність громадян.

Тобто, вказана "Стратегія удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними" вимагає від ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області вжиття активних дій, серед яких - "надавати дозволи на розроблення документації із землеустрою та передавати земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності у приватну власність в межах норм безоплатної приватизації", чого і просить ОСОБА_1 у своїх численних зверненнях.

Позивач, який на підставі Рішення Виконавчого комітету Михайлівської селищної ради №237 від 24.06.1998 вже отримав у постійне користування земельну ділянку для ведення особистого підсобного господарства за межами населеного пункту у розмірі 1,75га., не зобов'язаний згідно "Стратегії удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними" очікувати оприлюднення у Переліку земельних ділянок, які пропонується передавати у наступному кварталі, на офіційному веб-сайті територіального органу Держгеокадастру за місцем розташування цієї земельної ділянки, оскільки вже є правомірним користувачем цієї земельної ділянки.

Відповідачем не надано до суду, у тому числі й на виконання ухвали суду від 01.03.2018, жодного з документів, поданих ОСОБА_1 з метою одержання земельної ділянки у власність.

Тобто, доводи відповідача документально не доведені, а позивача не спростовані.

Згідно з п.1 ч.1 ст.19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

Звідси, Лист відповідача (вих.№М-10467-126/0/18-18 від 18.01.2018) про відмову позивачу у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно площею 1,75 га у власність, що розташована на території Михайлівської селищної ради Михайлівського району Запорізької області для ведення особистого селянського господарства, який позивач просить визнати протиправним та скасувати - не є рішенням суб'єкта владних повноважень у контексті ст.19 КАС України і не може бути визнаний протиправним і скасованим.

Суд вважає, що права позивача будуть захищені, а його інтереси поновлені якщо ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області буде зобов'язано вчинити дії по розгляду заяви ОСОБА_1 поданої 20.12.2017 (реєстраційний номер М-10467/0/5-17), з надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність площею 1,75га, у порядку та спосіб, передбачені ч.7 ст.118 Земельного кодексу України, з урахуванням правової оцінки, наданої судом у даному рішенні.

У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ч.1 ст.9 КАС України).

Відповідно до ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З урахуванням з'ясованих обставин, досліджених матеріалів справи суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню. Доводи позивача і відповідача частково не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.

Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).

Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).

Відповідно до ч.3 ст.139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Оскільки суб'єктом владних повноважень у справі було ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області, то з бюджетних асигнувань цього органу повинні бути присуджені позивачу судові витрати, документально підтверджені у сумі 704 грн. 80 коп. (пропорційно до задоволених позовних вимог).

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 143, 243-246 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Запорізькій області (69059, Запорізька область, м.Запоріжжя, вул.Українська, буд.50; код ЄДРПОУ 39820689) вчинити дії по розгляду клопотання ОСОБА_1 (72000, Запорізька область, Михайлівський район, смт.Михайлівка, вул.Коноваленко, буд.113; ідентифікаційний номер НОМЕР_1) поданого 20.12.2017 (реєстраційний номер М-10467/0/5-17) з надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність площею 1,75 га, що розташована на території Михайлівської селищної ради Михайлівського району Запорізької області, у порядку та спосіб, передбачені ч.7 ст.118 Земельного кодексу України, з урахуванням правової оцінки, наданої судом у даному рішенні.

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Присудити на користь ОСОБА_1 (72000, Запорізька область, Михайлівський район, смт.Михайлівка, вул.Коноваленко, буд.113; ідентифікаційний номер НОМЕР_1) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області (69059, Запорізька область, м.Запоріжжя, вул.Українська, буд.50; код ЄДРПОУ 39820689) судові витрати в сумі 704 грн. 80 коп.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.255 КАС України.

Рішення суду першої інстанції оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.292, 295, 297 КАС України.

Рішення виготовлено у повному обсязі 26.03.2018.

Суддя О.О. Прасов