Ухвала від 30.03.2018 по справі 233/206/18

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження по справі

30 березня 2018 р. Справа №233/206/18

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Циганенко А.І., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 (місце проживання: 85113, АДРЕСА_1, РНОКПП - НОМЕР_1) до Костянтинівського міського центру зайнятості населення (місцезнаходження: 85113, Донецька область, м. Костянтинівка, пл. Перемоги, 8, код ЄДРПОУ - 23119554) про визнання протиправними та скасування наказів, визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, стягнення моральної шкоди,

ВСТАНОВИВ:

22 січня 2018 року позивач, ОСОБА_1, звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача, Костянтинівського міського центру зайнятості населення, про визнання протиправними та скасування наказів, визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, стягнення моральної шкоди. Позовні вимоги вмотивовані тим що, відповідач прийняв протиправні наказ про припинення реєстрації позивача в якості безробітного та наказ про повернення допомоги по безробіттю, чим спричинив позивачу моральні страждання. Посилаючись на статті 3, 8, 46, 55 Конституції України, статті 1, 23 Закону України «Про зайнятість населення», «Порядок реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 №198, позивач просив:

- визнати протиправними дії відповідача, які полягають у припиненні, починаючи з 18 жовтня 2017 року, виплати допомоги по безробіттю та припиненні реєстрації у якості безробітного з 19.10.2017;

- визнати протиправними та скасувати наказ від 19 жовтня 2017 року №НТ171019 «Про припинення реєстрації ОСОБА_1 у якості безробітного» та наказ від 24 жовтня 2017 року №НТ171024 «Про повернення коштів»;

- зобов'язати відповідача поновити виплату допомоги по безробіттю та реєстрацію у якості безробітного, негайно після проголошення судового рішення;

- зобов'язати відповідача виплатити всю заборгованість по виплаті допомоги по безробіттю, що утворилася з дня припинення її виплати;

- стягнути з відповідача моральну шкоду в сумі 5000,00 гривень.

23 січня 2018 рок ухвалою Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області адміністративний позов ОСОБА_1 був переданий на розгляд Донецького окружного адміністративного суду.

Позовна заява подана з дотриманням правил підсудності особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність, відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), її належить розглядати за правилами адміністративного судочинства. Адміністративний позов подано у строк, установлений законом. Підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених КАС України, немає.

Враховуючи характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників адміністративної справи, не вбачаються підстави для задоволення клопотання позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження. Справу доцільно розглянути за правилами загального позовного провадження.

За приписами статті 8 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI «Про судовий збір», в редакції Закону № 2268-VIII від 18.01.2018, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити сплату судового збору, якщо предметом позову є захист, зокрема, соціальних прав.

Згідно частини 1 статті 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, вправі відстрочити сплату судового збору на визначений строк.

За приписами Закону України від 14 січня 1998 року № 16/98-ВР, в редакції Закону №2249-VIII від 19.12.2017, «Основи законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» одним із видів загальнообов'язкового державного соціального страхування є страхування на випадок безробіття.

Таким чином, зважаючи на предмет позову та майновий стан позивача, його клопотання про звільнення від сплати судового збору підлягає задоволенню.

У відповідності до статей 9, 80 КАС України суд вважає за необхідне з власної ініціативи витребувати докази, які необхідні для прийняття законного та обґрунтованого судового рішення у справі.

Керуючись статтями 2, 5, 9, 12, 32, 80, 126, 133, 160, 161, 171-176, 179, 248, 251, 256, 257, 261 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду.

2. Відкрити провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви ОСОБА_1 до Костянтинівського міського центру зайнятості населення про визнання протиправними та скасування наказів, визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, стягнення моральної шкоди.

3. Відмовити в задоволенні клопотання ОСОБА_1 про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Розгляд справи провести суддею одноособово за правилами загального позовного провадження.

4. Призначити у справі підготовче засідання на 16 квітня 2018 року на 9:30 годин у приміщенні Донецького окружного адміністративного суду, за адресою: 84122, Донецька область, м. Слов'янськ, вул. Добровольського 1, про що повідомити сторони.

5. Позивачу надати: довіреність на представника згідно статей 59, 60 КАС України з визначенням права вчинення кожної окремої процесуальної дії та документ, що підтверджує його особу (для огляду), оригінали (для огляду) всіх документів, копії яких приєднані до позовної заяви.

6. Відповідач у строк п'ятнадцять днів з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі може надіслати (надати) до суду та іншим учасникам справи відзив та всі докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення, довіреність на представника згідно статей 59, 60 КАС України з визначенням права вчинення кожної окремої процесуальної дії та документ, що підтверджує його особу (для огляду).

7. Витребувати від Костянтинівського міського центру зайнятості населення належним чином завірені копії:

- персональної картки та додатків до неї на ім'я ОСОБА_1,

- заяви про надання (поновлення) статусу безробітного, поданої ОСОБА_1;

- наказів від 19 жовтня 2017 року №НТ171019 «Про припинення реєстрації ОСОБА_1 у якості безробітного» та від 24 жовтня 2017 року №НТ171024 «Про повернення коштів».

Зобов'язати Костянтинівський міський центр зайнятості населення надати витребувані докази безпосередньо до суду у п'ятиденний строк з дня отримання даної ухвали.

У разі неможливості подати витребувані докази у встановлений строк, повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня отримання даної ухвали.

Попередити Костянтинівський міський центр зайнятості населення, що за неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин, суд може постановити ухвалу про стягнення з відповідної особи в дохід Державного бюджету України штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

8. Звільнити ОСОБА_1 (місце проживання: 85113, АДРЕСА_1, РНОКПП - НОМЕР_1) від сплати судового збору за подання даного позову до адміністративного суду.

Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет (веб-адреса сторінки: http://court.gov.ua/).

Текст ухвали розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).

Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Циганенко А.І.