27 березня 2018 року Справа № 804/1473/18
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Царікової О.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження у місті Дніпро адміністративну справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія Єврокровля" до Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування рішень,зобов'язання вчинити певні дії-
26 лютого 2018 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія Єврокровля" до Державної фіскальної служби України про:
- визнання протиправним та скасування рішення Державної фіскальної служби України №426901/40108101 від 15.12.2017, яким ТОВ "Компанія Єврокровля" відмовлено у реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної від 13.11.2017 №93;
- визнання протиправним та скасування рішення Державної фіскальної служби України №579707/40108101 від 31.01.2018, яким ТОВ "Компанія Єврокровля" відмовлено у реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №105 від 04.12.2017;
- зобов'язання Державної фіскальної служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія Єврокровля" від 13.11.2017 №93 днем її подання - 29.11.2017 та податкову накладну від 04.12.2017 №105 днем її подання 29.12.2017.
В обґрунтування позову позивачем зазначено, що ним засобами електронного зв'язку направлено на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) податкові накладні від 13.11.2017 №93 та від 04.12.2017 №105, які згідно квитанції про реєстрацію ПН були отримані податковим органом, але реєстрацію зупинено із посиланням на п.6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567.
Позивачем подано податковому органу пояснення та всі документи, що стали підставою для складання означених накладних. Вказані документи повністю підтверджують реальність господарської операції із ТОВ "ТРЦ ЛАВИНА". Проте, Комісією Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, прийняті рішення від 15.12.2017 №426901/40108101, яким ТОВ "Компанія Єврокровля" відмовлено у реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної від 13.11.2017 №93 та рішення від 31.01.2018 №579707/40108101, яким ТОВ "Компанія Єврокровля" відмовлено у реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної від 04.12.2017 №105, з тієї підстави, що платником податку надані копії документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної.
Позивач зазначив, що ним направлені контролюючому органу всі документи по взаємовідносинам із ТОВ "ТРЦ ЛАВИНА", що є достатніми для встановлення правомірності складання в адресу підприємства - контрагента податкових накладних від 13.11.2017 №93 та від 04.12.2017 №105. З огляду на те, що оскаржені рішення не містять конкретної підстави для відмови у реєстрації податкових накладних від 13.11.2017 №93 та від 04.12.2017 №105, позивач вважає їх протиправними та такими, що підлягають скасуванню судом.
Від відповідача надійшов відзив на адміністративний позов, в якому відповідач вказав, що рішення Комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 15.12.2017 №426901/40108101 та від 31.01.2018 №579707/40108101 про відмову у реєстрації податкових накладних, складених позивачем, є правомірними, оскільки надані платником податків копії документів, складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної. Також відповідач вказав, що дії по реєстрації податкових накладних в ЄРПН є дискреційними повноваженнями, в які не допускається будь-яке втручання, а тому позовні вимоги є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 02 березня 2018 року у справі №804/1473/18 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження. Призначено справу до розгляду у судовому засіданні на 27 березня 2018 року.
У судове засідання 27 березня 2018 року представник позивача з'явився. Надав до суду клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Представник відповідача у судове засідання 27 березня 2018 року не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується наявними в матеріалах справи документами.
Відповідно до частини 3 статті 194 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Згідно ч. 9 статті 205 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності сторін у порядку письмового провадження.
Суд, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується адміністративний позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду і вирішення справи по суті, проаналізувавши на підставі фактичних обставин справи застосування норм матеріального та процесуального права, вважає позовні вимоги такими, що підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено судом, Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія Єврокровля" перебуває на податковому обліку в Державній податковій інспекції у Центральному районі м. Дніпра Головного управління ДФС у Дніпропетровській області.
24 жовтня 2017 року між ТОВ "ТРЦ ЛАВИНА" (надалі - Замовник) та ТОВ "Компанія Єврокровля" (надалі - Виконавець) укладено договір про виконання робіт №24-10/17, відповідно до умов якого Виконавець зобов'язався за замовленням Замовника власними та залученими силами із використанням власних матеріалів, на свій ризик виконати ремонт основного гідроізоляційного покриття ПВХ мембрани покрівлі ТРЦ "Лавина" блок 1, 2, 9, 10, загальною площею 50571 м2, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Берковецька, б. 6 Д (надалі - Об'єкт), та після підписання Актів виконаних робіт по вказаним ділянкам протягом вказаного у п. 3.2. Договору періоду виконувати сервісне обслуговування вищевказаних ділянок покрівлі, яке включає локальний латковий ремонт покриття з ПВХ мембрани латками з ПВХ мембрани від 100x100 до 200x200мм у кількості не більше 60 (шістдесят) точок, а Замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконані роботи (надалі - Договір).
04 грудня 2017 сторонами підписано Акт приймання виконаних будівельних робіт, відповідно до якого вартість виконаних робіт склала 515615,12 грн. з ПДВ.
Відповідно до п. п. 11.2., 11.3. Договору Замовником було здійснено оплату робіт на розрахунковий рахунок ТОВ "Компанія Єврокровля", що підтверджується платіжними дорученнями: від 31.10.2017 № 4384 на суму 200000,00 грн. з ПДВ та від 13.11.2017 № 4527 на суму 242496,25 грн. з ПДВ.
На підставі вказаного договору 31 жовтня 2017 року ТОВ "Компанія Єврокровля", відповідно до вимог чинного законодавства, виписано податкову накладну № 86 від 31.10.2017 р. (на суму авансу сплаченого ТОВ "ТРЦ ЛАВИНА" на розрахунковий рахунок ТОВ "Компанія Єврокровля" в розмірі 200000,00 грн. з ПДВ ) та 10.11.2017 направлено на реєстрацію до ДФС України, згідно квитанції від 13.11.2017 податкова накладна зареєстрована.
13 листопада 2017 року ТОВ "Компанія Єврокровля", відповідно до вимог чинного законодавства, виписано податкову накладну № 93 від 13.11.2017 (на суму авансу сплаченого ТОВ "ТРЦ Лавина" на розрахунковий рахунок ТОВ "Компанія Єврокровля" в розмірі 242496,25 грн. з ПДВ ) та 29.11.2017 направлено на реєстрацію до ДФС України, згідно квитанції від 30.11.2017 документ прийнято. Реєстрація зупинена. 15.12.2017 - рішення ДФС України - відмовлено у реєстрації.
04 грудня 2017 року ТОВ "Компанія Єврокровля", відповідно до вимог чинного законодавства, виписано податкову накладну № 105 від 04.12.2017р. (на суму 73118,87 грн. з ПДВ, вартості виконаних робіт згідно Акту приймання виконаних будівельних робіт від 04.12.2017) та 29.12.2017 направлено на реєстрацію до Державної фіскальної служби України, згідно квитанції від 30.12.2017 документ прийнято. Реєстрація зупинена. 31.01.2018 рішення ДФС України - відмовлено у реєстрації.
У квитанціях про реєстрацію ПН від 30.11.2017 зазначено наступні підстави для зупинення реєстрації податкових накладних від 13.11.2017 №93 та 04.12.2017 №105: ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених п. 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД 43.91.19-00.00. Підприємству запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК та/або таблицю даних платника податків, яка передбачена п. 4 вказаного наказу.
08.12.2017 ТОВ "Компанія Єврокровля" до Державної податкової інспекції у Центральному районі м. Дніпра Головного управління ДФС у Дніпропетровській області. направлено пояснення та документи про підтвердження реальності здійснення операцій по податковій накладній від 13.11.2017 № 93, що підтверджується повідомленням №0812.
17.01.2018 ТОВ "Компанія Єврокровля" до Державної податкової інспекції у Центральному районі м. Дніпра Головного управління ДФС у Дніпропетровській області. направлено пояснення та документи про підтвердження реальності здійснення операцій по податковій накладній від 04.11.2017 №105, що підтверджується повідомленням №7.
Комісією Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрацій 15.12.2017 прийнято рішення №426901/40108101, яким ТОВ "Компанія Єврокровля" відмовлено у реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної від 13.11.2017 №93. Також Комісією Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрацій 31.01.2018 прийнято рішення №579707/40108101, яким відмовлено ТОВ "Компанія Єврокровля" у реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної від 04.12.2017 №105.
Вказані рішення прийняті з підстави надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної.
Відповідно до п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України (далі - ПК України), на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Згідно до п. 201.10 ст. 201 ПК України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.
Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.
Відповідно до пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних" №1246 від 29.12.2010 (далі- Порядок №1246), податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
Відповідно до пункту 12 Порядку №1246, після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Згідно з п. 13 Порядку №1246, за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).
Відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Так, Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 567.
Пункт 6 Критеріїв містить у собі визначення трьох різних критеріїв: Моніторинг податкової накладної/розрахунку коригування здійснюється ДФС за такими критеріями:
1) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній / розрахунку коригування, яку (який) подано на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 раза більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеному у податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75% загального такого залишку для платників, у яких значення показника D становить більше 0,03; більше 60% - від 0,02 до 0,03; більше 50% - від 0,015 до 0,02; більше 40% - від 0,01 до 0,015, більше 30% - від 0,005 до 0,01, більше 20% - до 0,005) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється);
2) відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб'єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову і роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1 та 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Податкового кодексу України (далі - Кодекс), стосовно товарів, які зазначені платником податку у податковій накладній, поданій на реєстрацію в Реєстрі;
3) розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка складена на отримувача - платника податку на додану вартість, якщо передбачається зміна вартості товару/послуг більше ніж удвічі та/або зміна номенклатури товарів/послуг (для кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД - зміна перших чотирьох цифр кодів, а для кодів послуг відповідно до Державного класифікатора продукції та послуг - перших двох цифр кодів).
У відповідності до п.3 та 4 Критеріїв платник податку у разі отримання квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, а в перехідний період (з 01 квітня 2017 року до 01 липня 2017 року) у разі отримання квитанції про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі має право подати на розгляд Комісії ДФС інформацію за встановленою формою щодо:
видів економічної діяльності відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009:2010);
кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД, що на постійній основі постачаються (виготовляються) та/або придбаваються (отримуються) платником податку;
кодів послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДК 016-2010), що на постійній основі постачаються (виготовляються) та/або придбаваються платником податку.
Інформація за встановленою формою подається платником податку в електронному вигляді засобами електронного зв'язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та нормативно-правового акта щодо порядку обміну електронними документами з контролюючими органами.
ДФС постійно розміщує на офіційному веб-сайті відомості щодо засобів електронного зв'язку, якими може подаватися інформація за встановленою формою.
Відповідно до п.п. 1, 3 ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).
Як вказав позивач, ТОВ "Компанія Єврокровля" виконує покрівельні роботи. Для ТОВ "ТРЦ ЛАВИНА" виконувався ремонт гідроізоляції покриття, де використані матеріали Виконавця - ПВХ мембрана. Основним постачальником ПВХ мембрани є ТОВ "СИНТЕТИК ГРУП".
Згідно Договору № 24-10/17 від 24.10.17 ТОВ "ТРЦ ЛАВИНА" сплачено аванс 442496,25 грн., остаточні розрахунки будуть проведені після підписання акту виконаних робіт від 04.12.17.
ТОВ "Компанія Єврокровля" має на балансі три вантажні автомобілі для перевезення матеріалів на об'єкти Замовника. Штатна чисельність працівників становлять 10 осіб. Також для окремих робіт долучаються спеціалісти згідно з ЦПД.
Станом на 08.12.17 на балансі підприємства обліковується основних засобів на загальну суму 1466928,18 грн..
До повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої/го зупинено № 0812 від 08.12.2017 року були додані наступні документи (11 шт.): видаткова накладна № РН-0000042 від 19.10.2017; рахунок-фактура № СФ-0000024 від 09.10.2017; акт приймання виконаних будівельних робіт б/н від 04.12.2017; додаток №1 до Договору від 24.10.2017; Договір про виконання робіт (1 частина) № 24-10/17 від 24.10.2017; Договір про виконання робіт (2 частина) № 24-10/17 від 24.10.2017; Додаткова угода № 1 від 14.11.2017; Додаткова угода №2 до Договору від 24.10.2017; платіжне доручення № 4384 від 31.10.2017; платіжне доручення № 4527 від 13.11.2017; платіжне доручення № 449 від 09.10.2017.
Відповідно до Квитанції № 1 від 08.12.2017 зазначене Повідомлення разом з пакетом документів доставлено до центрального рівня Державної податкової служби України 08.12.2017 о 16:38:21.
17.01.2018 ТОВ "Компанія Єврокровля", згідно Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої/го зупинено № 7 від 17.01.2018 р., було надано Відповідачу копії документів (13 шт.), які підтверджують здійснення операцій по податковій накладній № 105 від 04.12.2017 року та пояснення.
До податкового органу були направлені наступні документи (13 шт.):
Платіжне доручення № 449 від 09.10.2017; платіжне доручення № 449 від 09.10.2017; платіжне доручення № 4527 від 13.11.2017; додаток до Договору № 2 від 24.10.2017 (Зонування покрівлі); додаткова угода № 1 від 14.11.2017; договір про виконання робіт (2 частина) № 24-10/17 від 24.10.2017 ; договір про виконання робіт (1 частина) № 24-10/17 від 24.10.2017; додаток № 1 до Договору від 24.10.2017; акт приймання виконаних будівельних робіт б/н від 04.12.2017; рахунок - фактура № СФ - 0000024 від 09.10.2017; видаткова накладна № РН-0000042 від 19.10.2017; Штатний розпис б/н від 13.12.2017; Лист № 535-13/11 від 13.11.2017.
Відповідно до Квитанції № 1 від 25.01.2018 зазначене Повідомлення разом з пакетом документів доставлено до центрального рівня Державної податкової служби України 25.01.2018 о 12:23:42.
Судом встановлена, що підставою для зупинення реєстрації податкових накладних від 13.11.2017 №93 та від 04.12.2017 №105, стала невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД 43.91.19-00.00.
Вказаний код УКТ ЗЕД 43.91.19.00.00 ідентифікує роботи покрівельні, інші.
З наявних в матеріалах справи документів видно, що за договором від 24.10.17 №24-10/17 позивачем в адресу ТОВ "ТРЦ ЛАВИНА" були виконані саме роботи з ремонту покрівлі.
Позивачем суду також надано: штатний розпис ТОВ "Компанія Єврокровля" від 23.10.2017 , відповідно до якого на підприємстві затверджено 11 штатних одиниць; штатний розпис ТОВ "Компанія Єврокровля" від 13.12.2017, відповідно до якого на підприємстві затверджено 11 штатних одиниць; оборотно-сальдова відомість по рахунку 10 за І квартал 2018; договір купівлі - продажу транспортного засобу № 1246/2017/509310 від 21.06.2017, відповідно до якого ТОВ "Компанія Єврокровля" набуло право власності на автомобіль ГАЗ 33023, 2005 року випуску, державний номерний знак АХ 2312 АК; Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу СХМ № 485332; договір купівлі - продажу транспортного засобу № 1242/2017/590328 від 26.08.2017, відповідно до якого ТОВ "Компанія Єврокровля" набуло право власності на автомобіль ГАЗ 33023 - 414, 2008 року випуску, державний номерний знак 10ВР1149; Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу СХМ № 669889 від 19.08.2017; Договір купівлі - продажу транспортного засобу № 4589/17/001712 від 04.10.2017 р., відповідно до якого ТОВ "Компанія Єврокровля" набуло право власності на автомобіль ГАЗ 33023 - 418, 2008 року випуску; Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу СХМ № 875701 від 04.10.2017.
Згідно штатного розпису, наданого позивачем, в його штаті є відповідні фахівці.
Також, як вказав позивач, саме він є виконавцем таких робіт, тобто виробником послуг код УКТ ЗЕД 43.91.19-00.00.
Таким чином, зважаючи на наявність у Позивача вказаних вище документів по операціям із ТОВ "ТРЦ ЛАВИНА", та на те, що такі документи були надані відповідачу, останній не мав правових підстав для відмови у реєстрації податкових накладних від 13.11.2017 № 93 та від 04.12.2017 № 105.
До того ж Комісією Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрацій в оскаржених рішеннях не зазначено, що саме стало підставою для їх прийняття: надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства чи недостатність поданих документів для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної.
Податковим органом не вказано, які саме документи платника податків складені з порушенням законодавства, які вимоги законодавства порушено при складанні документів та яких документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної.
Таким чином, рішення Комісії Державної фіскальної служби України від 15.12.2017 №426901/40108101 та від 31.01.2018 №579707/40108101 не відповідає вимогам п.п. 1, 3 ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки воно винесено відповідачем необґрунтовано, без урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення.
З урахуванням наведеного вище, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ТОВ "Компанія Єврокровля" про визнання протиправними та скасування рішень Комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрацій від 15.12.2017 №426901/40108101 та від 31.01.2018 №579707/40108101 є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Щодо позовної вимоги про зобов'язання Державної фіскальної служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія Єврокровля" №93 від 13.11.2017 днем її подання - 29.11.2017 та податкову накладну від 04.12.2017 №105 днем її подання 29.12.2017, суд зазначає таке.
Правосуддя за своєю суттю визнається таким лише за умови, що воно відповідає вимогам справедливості і забезпечує ефективне поновлення в правах (абзац 10 пункту 9 Рішення Конституційного Суду України від 30 січня 2003 року № 3-рп/2003).
Статтею 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту) передбачено, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
При цьому під ефективним засобом (способом) слід розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект.
Таким чином, ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам.
Як зазначив Вищий адміністративний суд України в Інформаційному листі від 24.10.2013 №1486/12/13-13, у відповідності до п. 201.10 ст. 201 ПК України реєстрація податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних є обов'язком постачальника товарів чи послуг.
Цьому обов'язку кореспондує обов'язок центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, прийняти та зареєструвати надану платником податку-продавцем податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних.
При розв'язанні спорів, пов'язаних з оскарженням неприйняття податкових накладних для їх реєстрації в Єдиному державному реєстрі податкових накладних, суди повинні враховувати таке.
Податковим кодексом України визначено правові наслідки відсутності факту реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних. Така податкова накладна не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.
Виявлення розбіжностей даних податкової накладної та Єдиного реєстру податкових накладних, у свою чергу, є підставою для проведення контролюючими органами документальної позапланової виїзної перевірки продавця та у відповідних випадках покупця товарів/послуг.
Таким чином, відсутність реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних впливає на правовий стан платників податків. Покупець товарів позбавляється права на формування податкового кредиту за рахунок відповідних сум, а продавець може зазнати небажаних для нього наслідків у вигляді проведення його позапланової перевірки.
Як визначено положеннями п. 28 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №117 податкова накладна / розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій, зокрема, прийнято та набрало чинності рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.
За наведених обставин, належним способом захисту прав позивача у даному випадку є зобов'язання Державної фіскальної служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія Єврокровля" від 13.11.2017 №93 та від 04.12.2017 №105.
Таким чином, позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають частковому задоволенню судом.
Згідно з ч.1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст. ст. 139, 194, 205, 242-246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія Єврокровля" (вул.Титова, буд.2, прим.4, м.Дніпро, 49000, і.к. 40108101) до Державної фіскальної служби України (пл. Львівська 8, м. Київ, 04053, і.к. 39292197) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 15.12.2017 №426901/40108101, за яким ТОВ "Компанія Єврокровля" відмовлено у реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної від 13.11.2017 №93.
Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 31.01.2018 №579707/40108101, за яким ТОВ "Компанія Єврокровля" відмовлено у реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної від 04.12.2017 №105.
Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія Єврокровля" від 13.11.2017 №93 та від 04.12.2017 №105.
У задоволенні решти заявлених позовних вимог відмовити повністю.
Стягнути з Державної фіскальної служби України за рахунок бюджетних асигнувань на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія Єврокровля" судові витрати з оплати судового збору у розмірі 5286 (п'ять тисяч двісті вісімдесят шість грн.) 00 коп.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.В. Царікова