Справа № 755/4581/18
про направлення справи за підсудністю
"29" березня 2018 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Чех Н.А., вирішуючи питання про відкриття провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Міністерства соціальної політики України, третя особа: Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації, про визнання дій протиправними та зобов'язання виправити помилку і відновити статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС,
встановив:
До Дніпровського районного суду м. Києва як адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Міністерства соціальної політики України, третя особа: Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації, про визнання дій протиправними та зобов'язання виправити помилку і відновити статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Перевіривши матеріали справи суд дійшов наступного.
Відповідно до змісту статті 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму; 3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті. Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
З огляду на те, що адміністративні справи з тим предметом, з яким звернувся позивач по даній справі, не передбачені частиною першою статті 20 КАС України, вони підсудні окружним адміністративним судам. Це свідчить про те, що позов поданий з порушенням правил предметної підсудності.
Таким чином, Дніпровський районний суд м. Києва не є належним судом для розгляду даної справи, яка за предметно-територіальною юрисдикцією на даний час підсудна Окружному адміністративному суду міста Києва.
Враховуючи вимоги законодавства, позов ОСОБА_1 до Міністерства соціальної політики України, третя особа: Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації, про визнання дій протиправними та зобов'язання виправити помилку і відновити статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, слід передати разом з додатками за підсудністю до Окружного адміністративного суду міста Києва.
Відповідно до вимог ст. 318 КАС України прийняте судом рішення з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20, 22, 25-28 цього Кодексу є підставою для його скасування судом апеляційної інстанції з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 20, 29, 30, 294, 295, 294, 295 КАС України, суд -
ухвалив:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Міністерства соціальної політики України, третя особа: Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації, про визнання дій протиправними та зобов'язання виправити помилку і відновити статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС разом із додатками передати за підсудністю до Окружного адміністративного суду міста Києва.
Ухвала може бути оскаржена протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення до суду апеляційної інстанції. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Передачу здійснити не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Суддя: